تولید خودروی مشترک توسط ایران و چین

تولید خودروی مشترک توسط ایران و چین

به گزارش شاپ، وزیر صمت از مذاکرات تهران و پکن برای تولید مشترک خودرو آگاهی داد و اظهار داشت: واردات خودرو باید آزاد باشد تا مردم قدرت انتخاب داشته باشند اما پشتیبانی از تولید داخل هم محفوظ است.به گزارش شاپ به نقل از مهر، عباس علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت روز سه شنبه درباره ی مذاکرات ایران و چین در عرصه صنعت خودرو اظهار داشت: چین در صنعت خودرو به پیشرفت های خوبی دست یافته و توانسته در بازارهای بین المللی نقش فعال داشته باشد.
وی اضافه کرد: چین در سال حدود ۲۵ میلیون خودرو تولید می کند و این می تواند پتانسیلی برای رشد فزاینده در این زمینه باشد.
علی آبادی با استقبال از پیشرفت های چین در عرصه خودرو برای توسعه صنایع داخلی و انتقال تجربیات تحقیقاتی، از مذاکرات تهران و پکن برای تولید مشترک خودرو آگاهی داد و اشاره کرد: سعی کردیم با این بازار ارتباط بگیریم و به نحوی با چین در توسعه صنعت خودرو مشارکت داشته باشیم پس شرکت های ایرانی را با خود همراه کردیم تا با تعدادی از تولیدکنندگان برتر چین یک هماهنگی و ارتباطی برای توسعه تولید مشترک و دسترسی به اهداف کشور برقرار نماییم.
وزیر صمت افزود: باید به سمت خودروهایی حرکت نماییم که نیازی به استفاده از بنزین ندارند تا وسایل نقلیه به نسل جدید خودرو های هیبریدی انتقال پیدا کند و این فرصت خوبی است.
وی تصریح کرد: در مسافرت معاون اول رییس جمهور به چین یکی از تمرکزهای ما یافتن شرکای چینی بود که دراین زمینه فعال می باشند. توانستیم با تعدادی از آنها ارتباط بگیریم و این ارتباط یک فناوری تحقیقات و صنعتی است که منجر به پیشرفت کشور خواهد شد.
علی آبادی با اعلان اینکه دولت مصمم است تا سال ۱۴۰۳ تاکسی ها و خودرو های عمومی را هیبریدی و برقی کند، اظهار داشت: دولت بنا دارد تعرفه خودرو های برقی را به شدت کم کند. همین طور گسترش تاکسی های برقی نیازمند فراهم کردن زیرساخت متناسب است تا انتهای سال جاری رشد محسوسی در تهران و برخی کلان شهرهای کشور خواهیم داشت.
وزیر صمت اشاره کرد: واردات خودرو باید آزاد باشد تا مردم قدرت انتخاب داشته باشند اما پشتیبانی از تولید داخل هم محفوظ است.
وی با اعلان اینکه دولت بنا دارد تعرفه خودرو های برقی را به شدت کم کند و این کاهش می تواند مشوق مردم باشد، اظهار داشت: بنا داریم با مشوق هایی به تاکسی داران کمک نماییم تا قیمت تمام شده تاکسی برقی اختلاف زیادی با نمونه بنزینی نداشته باشد.
علی آبادی همین طور اظهار داشت: در حوزه کانی ها و توسعه معادن با طرف چینی مذاکرات خوبی انجام شد در حوزه توسعه ماشین آلات صنعتی هم بصورت مشترک مذاکرات خوبی عنوان شد.


منبع:

1402/08/19
17:46:55
5.0 / 5
217
تگهای خبر: بازار , تولید , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP