سینی کابل چیست؟

سینی کابل چیست؟

به گزارش شاپ، سینی کابل یک ساختار فلزی است که برای رسیدگی به کابل های توزیع کننده، کنترل گر و برقراری ارتباط برق عایق شده استفاده می شود.به گزارش شاپ به نقل از مهر، در کابل کشی برق صنایع و ساختمان ها، سینی کابل یک ساختار فلزی است که برای رسیدگی به کابل های توزیع کننده، کنترل گر و برقراری ارتباط برق عایق شده استفاده می شود. این سینی تحت عنوان، مورد جایگزین شده ای برای مجرای برق یا سیستم سیم کشی باز یا لوله فولادی برق گالوانیزه استفاده می شود. معمولا این سینی ها در قسمت صنایع یا ساختمان سازی های تجاری برای اهداف مدیریت سیم کشی ها، مورد استفاده قرار می گیرند و بخصوص در مواردی که تغییرات در سیستم سیم کشی قابل پیشبینی باشد، با جایگزینی کابل های جدید یا یدکی در سینی نصب می شود. در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه و آشنایی با انواع سینی کابل و مزایای آنها همراه ما باشید. انتخاب سینی کابل به چه مواردی بستگی دارد؟ یک مهندس طراحی نوع این سینی ها را که مناسب پروژه مذکور باشد، تعیین می کند. مشخصات این سینی ها به محیط صنعتی یا موقعیتی که مقرر است در آن مورد استفاده قرار گیرند، بستگی دارد. بعنوان مثال به مواردی که در زیر بیان خواهد شد: تعداد تمامی کابل های استفاده شده سایز و فاصله سیم ها وزن واقعی کل کابل های عبور داده شده در سینی ازاین رو نباید هر فردی بدون هیچ آگاهی، به انتخاب این نوع سینی ها اقدام نماید. دلیل استفاده از سینی کابل چیست؟ بهره گیری از این سینی ها در مناطق صنعتی نقش مهم و ارزشمندی دارد. همینطور بعنوان یک سیستم حمایتی بر دیگر کابل های برق و مخابرات، تأثیر زیادی دارد. سینی های کابل، ارتقا، توزیع، پیکربندی مجدد یا جابجایی شبکه ها را آسان خواهد نمود و جایگزین خوبی برای انواع لوله فولادی برق گالوانیزه است. ازاین رو با عنایت به این مورد در اغلب مناطق صنعتی، سیستم های سینی این سیم ها از نوع باز هستند تا امکان اتلاف گرمای کارآمد و دسترسی ساده برای تعویض و تعمیر را فراهم نمایند. این موارد از قابلیت های بالای این محصول خبر می دهد که از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. انواع طبقه بندی سینی کابل سینی های این سیم ها به انواع مختلفی طبقه بندی می شوند: نوع نردبانی سینی های نردبانی از دو ریل جانبی تشکیل شده اند که از راه پله هایی به هم وصل شده است. استفاده از نوع سینی نردبانی بسیار موثر است؛ چونکه پله نردبان امکان دسترسی راحت سیم را هم از سمت بالا و هم از پایین می دهد. لازم به ذکر است که پله های موجود در سینی های کابل نردبانی، ابزار مفیدی جهت بستن سیم ها برای جاگذاری آنها در مسیرهای افقی هستند. نوع سوراخ دار سینی های سوراخ دار به حد کافی از کابل ها پشتیبانی لازم را می کنند؛ چونکه دارای بخش پایین تهویه شده با ریل های جانبی هستند. نوع سوراخ دار این محصول، حداکثر میزان استقامت را جهت توزیع و گسترش نیروی سنگین، در مصارف صنعتی فراهم می کنند. برای تولید سینی های سوراخ دار از فولاد نرم پیش گالوانیزه استفاده می شود که البته در قیاس با سینی نردبانی این نوع، حداکثر پشتیبانی را برای کابل ها عرضه می دهد.
سینی کابل گالوانیزه سرد سینی کابل گالوانیزه سرد به صورت گسترده در صنعت برق به کار گرفته می شوند. این محصول از ورق فولادی گالوانیزه فابریک تولید می شود و معمولا در محیط هایی که از رطوبت کمتری برخوردار می باشد مانند محیط های داخلی سالن ها و سوله ها و شهرهایی با آب و هوای خشک که احتمال فرسایش و خوردگی کمتر است استفاده می شوند. سینی کابل گالوانیزه گرم معمولاً در اغلب محیط های بیرونی و صنعتی با شرایط سخت، استفاده از سینی کابل فولادی سفارش می شود. به صورت کلی سینی کابل گالوانیزه آبکاری گرم HDG، نوع دیگری از سینی های گالوانیزه است که معمولا در مناطق شرجی با رطوبت بالا و موتور خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. سینی کابل با کف جامد این نوع، فقط جهت مسیریابی سیم های فیبر نوری مورد استفاده قرار می گیرد؛ چونکه کابل های آویزان بر کارکرد سیستم تأثیر خواهند گذاشت. به صورت معمول، سینی های کابلی با کف جامد تحت عنوان غیر تهویه شده برای به حداقل رساندن آویزان شدن سیم در نظر گرفته می شود. نوع سینی کف جامد، جهت حفاظت در مقابل فرکانس رادیویی یا مداخلات الکترومغناطیسی انتخاب می شود. نوع سینی مش سیمی نوع سینی مش سیمی با نام سینی های کابل سبد هم شناخته شده است. این نوع با توری سیمی پوشش داده شده است تا کابلی با قطر کم تر مانند سیم ارتباط داده را ثابت و پشتیبانی کند. این سینی ها از سیم های فولادی ضد زنگ با سیم های جوشی تشکیل شده است تا شبکه های سبدی شکل را تشکیل دهند. این نوع سینی معمولا جهت برنامه های ولتاژ پایین، مخابرات و کابل های فیبر نوری مورد استفاده قرار می گیرد. نوع سینی کانال باید بدانید که این نوع، یک سینی فلزی بوده که فقط برای نصب سیم هایی با پهنای کوچک (نازک) استفاده می شود. مواد مورد استفاده در ساخت سینی کابل موادی که جهت ساخت سینی های کابل مورد استفاده قرار می گیرد، بر طبق کارایی یا محل استفاده از آن مشخص می شود. ۱. نوع سینی فلزی مواد استفاده شده برای این نوع سینی عبارت اند از: آلومینیوم آلومینیوم سبک وزن است. نسبت به میزان قدرتی که عرضه می دهد، از وزن عالی برخوردار می باشد. دارای مقاومت در مقابل خوردگی است. فولاد محافظ الکتریکی انبساط حرارتی کم فولاد ضد زنگ مقاومت در مقابل خوردگی بالا قابلیت استفاده برای محدوده دمای بالا ۲. سینی های کابل غیر فلزی فایبرگلاس نارسانا مقاومت در مقابل خوردگی سبک وزن به صورت کلی، در بیشتر مصارف صنعتی، سینی های کابل از فولاد گالوانیزه، آلومینیوم و مواد پلاستیکی تقویت شده با الیاف شیشه ساخته شده اند. در مورد سینی گالوانیزه، معمولا باید با ترکیب غنی از روی در بخش های شکسته پوشانده شود تا از فلز در مقابل خوردگی محافظت گردد. مزایا و معایب سینی کابل چیست؟ در این بخش به مزایا و معایب سینی های کابل می پردازیم. این مزایا شامل موارد زیر هستند: ارزان تر از سایر سینی ها هستند. از تعمیر و نگهداری آسان برخوردار می باشند. ایمنی بالایی دارند. معایب آنها عبارت اند از: در طول زمستان رطوبت به سادگی در سینی های کابل رسوخ می کند و این مورد سبب خواهد شد که در فضای باز و فصولی که بارندگی زیاد است، از این سینی ها کم تر استفاده گردد و این مورد به دغدغه مصرف کنندگان، تبدیل می شود. سینی کابل چه سیم هایی را پشتیبانی می کند؟ سینی های کابلی که نصب شده اند، در مصارف صنعتی تقریبا از موارد زیر پشتیبانی می کنند. انواع خط های تغذیه با ولتاژ بالا انواع سیم های توزیع برق سیم های کنترل انواع کابل های مخابراتی کابل های فیبر نوری
بهترین نوع سینی کابل را از کجا تهیه کنیم؟ همانطور که در این محتوا بیان کردیم، انواع سینی های کابل در مصارف مختلف دارای اهمیت بالایی هستند؛ بنابراین باید تلاش کنید که نوع مرغوب و باکیفیت آنها را در بازار تهیه کنید تا شما را به انتظار عملکردی که از این نوع سینی ها دارید، برساند. سینی کابل نوسان تولید کننده سینی کابل باکیفیت عالی و بهترین قیمت در بازار است. این تولیدکننده داخلی دارای بیشتر از ۱۵ سال تجربه درخشان در زمینه تولید این محصولات بوده تا بتواند رضایت خریداران داخلی را جلب کرده و مورد توجه آنها قرار گیرد. این مجموعه با استفاده از دستگاههای پیشرفته CNC و با کادری مجرب مشغول به تولید سینی کابل، نردبان کابل، سی چنل، لوله فولادی برق گالوانیزه، ترانکینگ، لوله فلکسیبل، پریز کف خواب، ریل چنگالی، بست چنگالی و کلیه متعلقات مربوطه می باشد. آدرس دفتر فروش: لاله زار جنوبی کوچه باربد پاساژ سرای لاله زار ضلع غربی پلاک ۲۸ شماره های تماس: ۰۲۱۳۳۹۰۴۰۹۷ ۰۲۱۳۳۹۵۰۶۴۶ ۰۲۱۳۳۹۹۷۷۳۶ ۰۲۱۳۳۹۵۰۶۴۷ تلفن همراه: ۰۹۱۲۱۱۸۱۱۷۹ ۰۹۱۲۹۰۰۹۳۹۷ شماره واتساپ و تلگرام برای ارسال درخواست و صدور پیش فاکتور: ۰۹۱۹۵۳۱۸۴۶۷ آیدی اینستاگرام: sinicable_navasan جهت کسب اطلاعات بیشتر و دانلود کاتالوگ سینی کابل به وبسایت رسمی ما به نشانی www.navasan.ir رجوع فرمایید. این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1402/08/09
16:15:08
5.0 / 5
323
تگهای خبر: ارز , بازار , برنامه , تلگرام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP