تردید طلای جهانی برای صعود یا نزول

تردید طلای جهانی برای صعود یا نزول

شاپ: طلای جهانی برای صعود به مراحل بالاتر منتظر دلیلهای بنیادی است اما با بوجودآوردن نشدن این دلیلهای میل به نزول در طلا بیشتر خواهد شد.به گزارش شاپ به نقل از مهر، انس طلای جهانی در ماه اخیر و با شروع جنگ حماس و رژیم صهیونیستی به یک باره پر تقاضا شده و توانست تا محدوده ۲۰۰۰ دلار نیز صعود کند، اما حال با فروکش کردن تب اولیه این جنگ انس طلا نیز در محدوده های ۱۹۷۰ واحد در نوسان است.

به گزارش خبرگزاری رویترز و سایت بولومبرگ اگر جنگ حماس و رژیم صهیونیستی وارد مرحله جدیدی شود انس می تواند به سقف ۲۰۰۰ دلار نزدیک شود، زدن سقف ۲۰۰۰ دلار به بالا مستلزم تثبیت ناحیه ۲۰۶۱ دلاری است و اگر این ناحیه تثبیت شود انس طلا می تواند قیمت های بالاتری را تجربه کند.
خبرگزاری رویترز در این زمینه نوشت: در صورت توسعه جنگ اسرائیل به جبهه شمالی و درگیر شدن حزب الله یا ورود سربازان اسرائیلی به خاک غزه انس می تواند باز هم صعودی شود.
حال اگر بخواهیم تنها از دید تکنیکال انس طلا را مورد بررسی قرار دهیم، انس طلا با مقاومت های زیادی برای صعود هم راه است، انس طلا پس از ۲ هفته صعود پرقدرت در هفته جاری یک کندل پین بار ساخته و توانسته ناحیه بالای کندل صعودی را حفظ کند.

انس طلا در تایم فریم روزانه نیز در چند روز نوسان کرده و برای صعود یا نزول مردد است، از طرفی داده های فدرال رزرو آمریکا و افزایش بازده اوراق قرضه می گوید انس طلا باید نزولی شود و از جانب دیگر هم تردید در ورود سربازان اسرائیل به غزه و توسعه جنگ در اسرائیل می گوید باید طلای جهانی با افزایش قیمت مواجه شود، این دو نگاه در مفسرین و فعالان بازار اقتصادی سبب شده انس طلا درحال حاضر نوسانی شده و کانال ۱۹۷۲ واحد را حفظ کند.

اما یک نگاه در بازارهای مالی وجود دارد و آن هم این است که اگر خریداران قوی در یک نماد وجود نداشته باشد، آن نماد با فشار فروشندگان به نقاط پایین تر قیمتی خواهد رسید.


منبع:

1402/08/03
16:31:29
5.0 / 5
295
تگهای خبر: بازار , رنگ , سایت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
شاپ SHAAP