مشاور سرمایه گذاری ترنج بازارگردان نماد توسن شد

مشاور سرمایه گذاری ترنج بازارگردان نماد توسن شد

شاپ: شاپ: صندوق بازارگردانی تاک دانا مجموعه مشاور سرمایه گذاری ترنج، بازارگردانی شرکت توسعه سامانه نرم افزاری نگین با نماد معاملاتی توسن را شروع کرد.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، شرکت توسعه سامانه های نرم افزاری نگین (توسن) در سال ۱۳۷۸ با هدف ایجاد بستری مستقل و بومی جهت طراحی و تولید محصولات و راهکارهای نوین در حوزه های مختلف فناوری اطلاعات کشور مانند بانکداری و دولت الکترونیک، تأسیس شد، این شرکت در سال ۱۴۰۰ در بازار اول فرابورس ایران پذیرش شد.
صندوق بازارگردانی تاک دانا مجموعه مشاور سرمایه گذاری ترنج بازارگردانی نماد «توسن» را از روز چهارشنبه ۱۹ مهر سال جاری آغاز نموده است. ترنج بازارگردانی بیش از ۲۵ نماد بورسی متفاوت شامل سهام شرکت های بورسی، اوراق بهادار، صندوق های سرمایه گذاری و آپشن را بر عهده دارد.
بازارگردانی به زبان ساده فرآیندی است که عرضه و تقاضا در معاملات نمادهای بازار سرمایه را تنظیم کرده و سبب حفظ ارزش ذاتی سهم می شود. بازارگردان شخص حقوقی با دانش و تخصص بورسی است که با در اختیار داشتن میزان بالایی وجه نقد، پروسه بازارگردانی را انجام می دهد.
مهمترین خاصیت ها و مزیت های بازارگردانی مشاور سرمایه گذاری ترنج:
- بازارگردانی با بهره مندی از تحلیل
- تجربه در بازارگردانی انواع سهام، اوراق، صندوق های ETF
- تخصص و توان بازارگردانی بر روی قراردادهای اختیار معامله یا آپشن
- بهره مندی از صندوق بازارگردانی تاک (تخفیف ۸۰ درصدی کارمزد + معافیت مالیاتی)
مشاور سرمایه گذاری ترنج بازارگردان چند نماد بورسی است؟
ترنج بازارگردان بیش از ۱۶ نماد بورسی متفاوت شامل سهام شرکت های بورسی، اوراق بهادار، صندوق های سرمایه گذاری و آپشن است. با اهمیت ترین شرکت هایی که مشاور سرمایه گذاری ترنج بازارگردان آنها است شامل مادیران، گروه صنعتی سپاهان، همکاران سیستم، فولاد کاویان و سیم و کابل ابهر هستند.
همچنین ترنج بازارگردانی چندین صندوق سرمایه گذاری ETF بورسی را برعهده دارد که با اهمیت ترین آنها صندوق سهامی سرو، صندوق مختلط زیتون و صندوق درآمد ثابت افران است که نقدشوندگی روزانه آن روزانه حداقل ۲۰۰ میلیارد تومان است و از حیث نقدشوندگی از بالاترین نمادهای بورسی و فرابورس است.
فرآیند انتخاب بازارگردان برای یک نماد
ناشران سهام و اوراق و یا متولیان صندوق های ETF باید بازارگردان را از میان شرکت های دارای مجوز از طرف سازمان بورس انتخاب کنند. با اهمیت ترین معیارهای انتخاب یک شرکت بازارگردانی شامل دانش و تخصص، تعداد نمادهای تحت مدیریت، داشتن ابزارهایی مانند صندوق بازارگردانی و بهره مندی از گروه تحلیل قوی است.
پس از انتخاب بازارگردان قراردادی بین ناشر سهم یا متولیان صندوق های سرمایه گذاری با شرکت بازارگردان منعقد می شود که این قراردادها نیز بطورکامل منطبق با قوانین و بخشنامه های نهادهای ناظر همچون شرکت بورس و فرابورس است.
علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و همین طور دریافت مشاوره رایگان درباب خدمات بازارگردانی، می توانند بوسیله شماره ۰۲۱۷۹۳۲۶ با کارشناسان مشاور سرمایه گذاری ترنج ارتباط برقرار کنند.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1402/07/24
08:03:42
5.0 / 5
287
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP