امام جمعه بافق:

جوانان به سمت علم آموزی و کسب تخصص بروند

جوانان به سمت علم آموزی و کسب تخصص بروند

به گزارش شاپ، امام جمعه شهرستان بافق اظهار داشت: جوان ها بدانند که کار فقط در شرکت سنگ آهن مرکزی ایران خلاصه نمی شود بلکه میتوان با علم آموزی، کسب تخصص و ارتقای فرهنگ کارآفرینی به توسعه و آبادانی شهرستان کمک کرد.به گزارش شاپ به نقل از مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران، روز گذشته، مجتبی حمیدیان، مدیرعامل شرکت به همراه بعضی از معاونان و مدیران با امام جمعه شهرستان بافق ملاقات و گفتگو کردند.
سید عباس حسینی، امام جمعه شهرستان بافق در این جلسه اظهار نمود: خدای متعال نعمت های بزرگی را در شهر ما قرار داده است اما یک روند اشتباه در این سال ها شکل گرفته که همه نگاه ها به سمت شرکت سنگ آهن است و کمتر کسی دغدغه علم آموزی، مهارت آموزی و تخصص دارد. بیشتر افراد فکرشان اینست که به شرکت سنگ آهن بروند و حقوقی دریافت نمایند.
وی با تکیه بر این که فرهنگ علم آموزی و کارآفرینی باید در شهرستان نهادینه شود اضافه کرد: الان دغدغه کار در شهرستان وجود ندارد اما ای کاش بتوان با سرمایه گذاری در حوزه های مختلف، کار را به کارگاه های دیگر هم ببریم و شهر را در دیگر حوزه ها هم توانمند نماییم.
حجت الاسلام حسینی به محصول خرما و پسته شهرستان اشاره نمود و اظهار داشت: ما می توانیم از این نعمت های خدادادی بهترین بهره را ببریم و با راه اندازی کارگاه ها، اشتغالزایی و کارآفرینی نماییم.
امام جمعه شهرستان بافق به صدمه های حضور نیروهای غیربومی هم اشاره ای کرد و اظهار داشت: باید برای حضور نیروهای غیربومی با اعتقادات و افکار مختلف چاره ای اندیشیده شود.
حجت الاسلام حسینی اشاره کرد: امیدواریم این جلسات به صورت مستمر برگزار گردد و با همفکری، همدلی و خرد جمعی آینده درخشانی برای شهرستان بافق رقم بخورد.
تاکید بر هوشمند سازی و ورود به حوزه دانش بنیان
مجتبی حمیدیان، مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران هم در این نشست ضمن اشاره به مشکلات مختلف در حوزه زیرساخت ها اظهار داشت: در راه رفع مشکلات زیرساختی، سال قبل پست برق ۱۵۰ مگاواتی را برای تأمین برق کارخانه گندله افتتاح کردیم. سال جاری هم دو نیروگاه ۲۵ مگاواتی در دستور کار است که یکی از آنها به بهره برداری رسیده و نیروگاه دوم هم بزودی افتتاح خواهد شد.
وی اضافه کرد: فاضلاب شهرستان بافق مشکلات زیادی داشته که خوشبختانه الان در پایان مسیر است و بزودی به بهره برداری می رسد. همینطور عملیات اجرایی فاضلاب شهر یزد شروع می شود.
حمیدیان خاطرنشان کرد: علاوه بر تأمین زیرساخت های معدنی و صنعتی به حوزه های جدیدی مانند حوزه دانش بنیان و هوشمندسازی هم ورود کرده ایم و معتقدیم که برای حذف نشدن از گردونه رقابت باید این حوزه ها به سرعت فعال شود.
وی ضمن اشاره به فعالیتهای فرهنگی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران اظهار نمود: این شرکت از سالهای قبل در اجرای برنامه های فرهنگی حضوری فعال داشته است اما هم اکنون با یک جنگ ترکیبی فرهنگی در دنیا مواجهیم ازاین رو ما هم در حوزه نبرد اقتصادی و هم در حوزه نبرد فرهنگی به کمک و حضور شما نیاز داریم و از راهکار ها و پیشنهادات شما بهره خواهیم برد.
رویکرد جدی شرکت سنگ آهن در توانمندسازی افراد
علی یقطین، عضو هیأت مدیره شرکت سنگ آهن مرکزی ایران هم در این نشست با اعلان اینکه توسعه شرکت سنگ آهن را تنها توسعه فیزیکی، ماشینی و فناوری نمی بینیم اظهار داشت: بحث انسان محوری، اجرای مباحث فرهنگی و گفتمان سازی در شهر بافق یکی از برنامه های مدیرعامل بوده که در قسمت های مختلف اجرا شده است.
وی اضافه کرد: شرکت سنگ آهن یک رویکرد جدی انسان سازی، توانمندسازی و پرورش مهارت دارد که شما بسیار می توانید دراین زمینه ما را یاری کنید.
یقطین افزود: شرکت سنگ آهن مرکزی تلاش کرده در همه حوزه ها کمک رسان باشد اما در مورد پرداخت دو درصد عوارض باید بگوییم که احتیاج به مطالبه مردمی است تا این عوارض در خدمت شهر و برای تأمین نیازهای آن همچون ساخت بیمارستان، ایجاد جاده، تأمین زیرساخت های فرهنگی و … باشد و تنها صرف هزینه های جاری نشود.

1402/07/23
15:40:55
5.0 / 5
277
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
شاپ SHAAP