کاهش هزینه آی تی با پشتیبانی شبکه

کاهش هزینه آی تی با پشتیبانی شبکه

شاپ: در ادامه با بهترین روش ها جهت کاهش هزینه های آی تی در یک سازمان یا کسب وکار آشنا خواهید شد.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، امروزه درصد قابل توجهی از سازمان ها و کسب و کارهای مختلف از شبکه های کامپیوتری بمنظور ذخیره سازی داده ها و اطلاعات و همین طور برقراری ارتباط کارکنان بخش های مختلف با یکدیگر استفاده می نمایند. بخش قابل توجهی از هزینه های مربوط به شبکه در سازمان ها و کسب و کارهای مختلف، به بخش پشتیبانی و نگهداری از آن مربوط می شود. باتوجه به اهمیت داده ها و اطلاعات سازمان یا کسب وکار پشتیبانی سخت افزار و نرم افزار شبکه در امتداد صیانت از داده ها و اطلاعات و همین طور آماده به کار بودن شبکه از اهمیت بسیار بالایی برخوردارست. با آنکه درصد قابل توجهی از هزینه های یک سازمان مربوط به هزینه های آی تی می شود اما در صورتیکه پشتیبانی از شبکه بصورت اصولی صورت گیرد، می توان تا حد زیادی این هزینه ها را کم کرد. روش های کاهش هزینه های پشتیبانی شبکه پشتیبانی سخت افزار و نرم افزار شبکه بخش قابل توجهی از بودجه آی تی در یک سازمان یا کسب وکار را به خود اختصاص می دهد. با توجه به این که بحث های تجاری در کسب وکارها در اولویت قرار دارد خیلی از مدیران سازمان ها یا کسب و کارهای مختلف در پی یافتن راهکارهایی هستند که بتوانند از آن بمنظور کاهش هزینه های آی تی بهره گیرند. خوشبختانه در دنیای امروز روش هایی وجود دارد که با بکارگیری آنها می توان به میزان قابل توجهی هزینه های مربوط به پشتیبانی شبکه را کاهش داده و در نتیجه در هزینه های آی تی سازمان صرفه جویی کرد؛ از مهم ترین راه حل ها دراین زمینه می توان به موارد زیر اشاره نمود. برون سپاری خدمات پشتیبانی شبکه یکی از بهترین روش ها جهت کاهش هزینه های آی تی در یک سازمان یا کسب وکار، برون سپاری خدمات مربوط به پشتیبانی شبکه است. سیستم های کامپیوتری در هر زمان در معرض لطمه و خرابی قرار دارند و در صورتی که یک سازمان دارای یک تیم تخصصی و قابل اعتماد برای رسیدگی به این مسائل نباشد، از ثبات لازم در کارهای تجاری برخوردار نخواهد بود. یکی از بهترین اقدامات برای پیش گیری از بروز چنین مسائلی، برون سپاری خدمات پشتیبانی سخت افزار و نرم افزار شبکه است. با این کار در صورتیکه در هر ساعتی از شبانه روز سیستم ها گرفتار مشکل شده یا با مسئله ای در شبکه روبرو شوید، متخصصان بمنظور رفع کردن این مشکلات در دسترس بوده و اقدامات لازم را انجام می دهند.
برون سپاری خدمات پشتیبانی شبکه برای سازمان ها و کسب و کارهای کوچک گزینه بسیار خوبی بشمار می رود برای اینکه استخدام یک فرد به عنوان کارمند آی تی در سازمان یا کسب وکار، بار مالی بمراتب بالاتری خواهد داشت. باتوجه به اهمیت صیانت از شبکه در مقابل خطرات و تهدیدات احتمالی در دنیای امروز، برون سپاری خدمات پشتیبانی شبکه به یک شرکت ارائه دهنده خدمات معتبر که سابقه و تجربه خوبی دراین زمینه دارد بهترین گزینه بشمار می رود. شرکت های ارائه دهنده خدمات می توانند بصورت مداوم شبکه را از نظر لطمه پذیری تحت نظر داشته و بررسی نمایند. همین طور می توانید اطمینان حاصل کنید که از فایروال های پیشرفته در قالب شبکه بمنظور تامین امنیت و جلوگیری از دسترسی های بدون مجوز استفاده می نمایند.
طراحی شبکه برمبنای نیازهای سازمان روال کار در راه اندازی سیستم شبکه یک سازمان یا کسب وکار به این صورت است که باتوجه به داده ها و شرایط موجود ابتدا یک شبکه کامپیوتری راه اندازی شده و سپس بعد از تغییرات مختلف به تدریج شبکه کامل تر شده و گسترش پیدا می کند. بدین جهت تحلیل و بررسی نیازهای شبکه یکی از اقدامات مهمی است که می تواند به میزان قابل توجهی موجب کاهش هزینه های آی تی در کسب وکار شود. تحلیل و بررسی دقیق نیازها توسط شرکت های ارائه دهنده خدمات پشتیبانی سخت افزار و نرم افزار شبکه موجب می شود که ابزارهای مختلف برمبنای نیاز به کار گرفته شده و بدین سان از هزینه های اضافی جلوگیری می شود. کنترل شبکه و ادغام اتوماسیون یکی از مهم ترین اقدامات در امتداد صیانت از شبکه های کامپیوتری، مدیریت و نظارت دائم است. امروزه شرکت های ارائه دهنده خدمات پشتیبانی شبکه بمنظور کاهش هزینه های سازمان ها و کسب وکارها از سیستم های مدیریت خودکار شبکه استفاده می نمایند. ابزارهای مختلف طراحی شده و در دسترس هستند که امکان نظارت و علامت گذاری مستقیم را فراهم نموده و می توان با بهره گیری از آنها هدایت مجدد خودکار، و اندازه گیری عملکرد و سلامت سرورها و محرک های زمان واقعی را انجام داد. با توجه به این که نظارت تمام وقت توسط نیروی انسانی بر روی شبکه هزینه های زیادی به سازمان تحمیل می کند، یکپارچه سازی نرم افزار و استفاده از سیستم های مدیریت خودکار می تواند تا حدود زیادی هزینه های آی تی را کم کند. پشتیبان گیری خودکار یکی از اقدامات مهم شرکت های ارائه دهنده خدمات پشتیبانی سخت افزار و نرم افزار شبکه که به میزان قابل توجهی هزینه های آی تی یک سازمان یا کسب وکار را می کاهد، پشتیبان گیری خودکار از داده ها و اطلاعات شبکه است. به طور معمول این شرکتها از فضاهای ذخیره سازی ابری (Cloud) برای پشتیبان گیری از داده ها استفاده می کنند؛ برای اینکه هم هزینه کمتری دارند و هم این که در صورت از دست رفتن اطلاعات به سادگی و در کوتاهترین زمان قابل بازیابی هستند. همین طور استفاده از این فضاهای ذخیره سازی امکان جستجو بوسیله پایگاه داده سازمان را در صورت نیاز به بازیابی اطلاعات فراهم می آورد که به میزان قابل توجهی در وقت نیز صرفه جویی می شود.
خدمات سرویس دسک جیرا به روزرسانی سخت افزار و نرم افزار هرچه سخت افزارهای یک سیستم یا شبکه کامپیوتری قدیمی تر باشد، نگهداری از آنها مشکل تر و پرهزینه تر خواهد بود که این شرایط منجر به افزایش هزینه های آی تی در یک سازمان یا کسب وکار می شود. فناوری در سیستم های کامپیوتری مدام درحال پیشرفت و توسعه است و بنا بر این باید از دستگاهها و تجهیزاتی استفاده گردد که متناسب با تکنولوژی روز دنیا باشند. استفاده از سرورها، کامپیوترها و سخت افزارهای قدیمی نه فقط موجب کاهش راندمان کاری می شود بلکه هزینه های زیادی را به سازمان تحمیل می کند. این مساله در مورد نرم افزارهای مورد استفاده نیز صدق می کند و استفاده از نسخه های قدیمی و منسوخ شده موجب کاهش سرعت و راندمان شبکه شده و در صورت بروز مشکل، اقدام برای رفع آن را زمان بر و پرهزینه تر خواهدنمود. سخن آخر امروزه بخش قابل توجهی از هزینه های سازمان ها و کسب و کارهای مختلف که در بودجه لحاظ می شود مربوط به هزینه های آی تی است. غیر از بحث خرید دستگاهها و ابزارهای مورد نیاز جهت راه اندازی شبکه مهم ترین مسئله به نگهداری و صیانت از آن مربوط می شود؛ در حقیقت بخش قابل توجهی از هزینه های آی تی در یک سازمان را خدمات پشتیبانی شبکه به خود اختصاص می دهد. در صورتیکه پشتیبانی سخت افزار و نرم افزار شبکه بصورت اصولی و در بالاترین سطح با بهره گیری از فناوری های روز و توسط شرکت های ارائه دهنده معتبر و با تجربه صورت گیرد، می توان سلامت شبکه و سیستم ها را تضمین کرده و همین طور به میزان قابل توجهی در هزینه های آی تی صرفه جویی کرد.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1402/07/04
13:27:13
5.0 / 5
316
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , سلامت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP