نرخ عمده فروشی میوه و سبزیجات در هفته سوم شهریور۱۴۰۲؛

اعلام قیمت جدید انواع میوه و سبزی در بازار داخل به همراه جدول

اعلام قیمت جدید انواع میوه و سبزی در بازار داخل به همراه جدول

شاپ: قیمت عمده فروشی محصولات کشاورزی برای هفته جاری (13 تا 19 شهریور) از طرف میدان بزرگ میوه و تره بار تهران اعلام گردید.به گزارش شاپ به نقل از مهر، قیمت عمده فروشی محصولات کشاورزی برای هفته جاری (۱۳ تا ۱۹ شهریور) از طرف میدان بزرگ میوه و تره بار تهران اعلام گردید. در این هفته انار با هر کیلو ۴۹ هزار تومان میوه نوبرانه بازار میوه است.
بازار میوه
قیمت انواع میوه های تولید داخل در میوه فروشی های مناطق مرکزی رو به پایین شهر نیز به شرح زیر است؛
هر کیلو انگور ۳۹ تا ۶۹، نارنگی ۳۲.۸۰۰ تا ۳۹، سیب گلاب ۴۳.۸۰۰ تا ۴۹، هلو هسته جدا ۴۵.۸۰۰، هلو انجیری ۴۴.۸۰۰، انجیر سیاه ۴۹.۸۰۰، شلیل ۴۴.۸۰۰ تا ۵۹، آلو خرمایی ۵۹، آلبالو ۶۸، گلابی ۶۹ و زغال اخته ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار تومان است.
بازار میوه های آبدار همچنان ارزان ترین محصولات را به خود اختصاص داده اند؛ هر کیلو هندوانه ۶.۵۰۰ تا ۸.۸۰۰ و خربزه ۲۲.۸۰۰ تومان درحال عرضه است.
در بازار میوه های وارداتی هم موز هر کیلو ۶۸.۸۰۰ و انبه ۱۲۸ تا ۱۳۸ هزار تومان که وانت بارها آنرا به شکل کارتونی کیلویی ۱۱۰ هزار تومان به فروش می رسانند.
گفتنی است پسته هر کیلو ۲۴۸ تا ۳۵۰ هزار تومان به فروش می رسد.
بازار سبزی جات
طی تفاهم نامه ای بین وزارت جهاد کشاورزی و استانهای تولیدکننده سبزی و صیفی الگوی کشت به امضا رسید. علیرضا مهاجر، معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی در حاشیه امضای تفاهم نامه الگوی کشت سبزی و صیفی با استانهای جنوبی کشور اظهار نمود که باتوجه به دستورالعمل مجلس شورای اسلامی در خصوص لزوم اجرای الگوی کشت برای محصولات اساسی، تفاهم نامه ای با رؤسای سازمان های استانهای جنوبی کشور که محصولات سبزی و صیفی را در طرح الگوی کشت و طرح استمرار کشت می کنند منعقد گردید تا باتوجه به الگوی کشت، ظرفیت استان، نیاز کشور و صادرات برنامه ای با کشاورزان اجرا شود و مشکلات در تامین محصولات اساسی رفع و جلوی بیش بود و کمبود تولید گرفته شود.
در ادامه قیمت انواع میوه های تولید داخل در میوه فروشی های مناطق مرکزی رو به پایین شهر می آید.
هر کیلو گوجه فرنگی ۹.۸۰۰ تا ۱۰.۹۰۰، هویج ۹.۸۰۰، کاهو رسمی ۲۹.۸۰۰، کاهو سالادی ۳۹.۸۰۰، خیار گلخانه ای ۳۴.۵۰۰، خیار رسمی ۲۸.۸۰۰، لیمو ترش عمانی ۲۹.۸۰۰ و لیمو ترش سنگی ۴۳.۸۰۰ تومان تعیین شده است.
سیب زمینی در این بازار هر کیلو ۱۴.۸۰۰ تا ۱۶.۹۰۰ و انواع پیاز شیری (سفید) ۱۰.۸۰۰ تا ۱۳.۸۰۰ و زرد ۱۰.۸۰۰ تا ۱۲.۸۰۰ به فروش می رسد.
ارزان ترین محصول در بازار سبزی جات پیاز و گوجه فرنگی با هر کیلو ۹ هزار تومان (قیمت عمده فروشی) و گران ترین کلم بروکلی و سیر خشک با هر کیلو ۸۰ هزار تومان (قیمت عمده فروشی) است.
در ادامه جدول قیمت عمده فروشی محصولات کشاورزی میدان بزرگ میوه و تره بار تهران قابل مشاهده می باشد.منبع:

1402/06/15
19:32:57
5.0 / 5
245
تگهای خبر: ارز , بازار , برنامه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP