فرمانده نیروی هوایی ارتش خبر داد

۲۰ پرواز رفت و برگشت نیروی هوایی برای تردد زوار اربعین

۲۰ پرواز رفت و برگشت نیروی هوایی برای تردد زوار اربعین

به گزارش شاپ، امیر سرتیپ خلبان واحدی با اشاره به خدمات نیروی هوایی ارتش در پیاده روی اربعین حسینی اظهار داشت: 20 پرواز رفت و برگشت برای تردد زوار اربعین از پایگاه هوایی مهرآباد پیش بینی شده  و همین طور 3 فروند هواپیمای سی 130، یک فروند به عنوان اورژانس هوایی و 2 فروند برای پشتیبانی در صورت نیاز به زائران ابا عبدالله الحسین(ع) خدمات رسانی خواهند کرد.


به گزارش شاپ به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی، فرمانده نیروی هوایی ارتش در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی ارتش، اظهار داشت: موکب های نیروی هوایی ارتش از دوم شهریور ماه در مرز مهران و شهرهای نجف و کربلا برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی برگزار شده و تا ۲۰ شهریور ماه و بازگشت کلیه زوار به کشور به ارائه خدمات ادامه خواهند داد.
وی با اشاره به خدمات پروازی نیروی هوایی به زوار اشاره کرد: نیروی هوایی ۲۰ پرواز رفت و برگشت برای زوار اربعین از پایگاه هوایی مهرآباد پیش بینی کرده و همین طور ۳ فروند هواپیمای سی ۱۳۰، یک فروند به عنوان اورژانس هوایی و ۲ فروند برای پشتیبانی در صورت نیاز به زائرن اباعبدالله الحسین(ع) خدمات رسانی خواهند کرد.
فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و پذیرایی به زوار اظهار داشت: روزانه بیش از ۱۰ هزار وعده غذای گرم و بیش از ۳۰ هزار بطری آب معدنی به همراه اقلام بهداشتی و درمانی توسط موکب های نیروی هوایی بین زوار اربعین حسینی توزیع می شود.
وی با اعلان اینکه بیمارستان سیار نیروی هوایی ارتش در پایانه برکت در مرز مهران استقرار یافته اظهار داشت: سامانه بهداشتی و درمانی سیار نیروی هوایی مجهز به کلیه امکانات بهداشتی و درمانی است. همین طور اقلام دارویی مورد نیاز و ۶ گروه تخصصی با استعداد ۳۲ تخت با قابلیت افزایش به ۵۰ تخت به در این سامانه مستقر هستند.
امیر سرتیپ واحدی با اشاره به فعالیت پایدار این سامانه در صورت غیر فعال شدن زیر ساخت ها اظهار داشت: این سامانه از نظر تجهیزات بیمارستانی دارای پست امداد سیار مجهز به CPR، اتاق عمل سیار سرپایی، رادیولوژی، آزمایشگاه، دندانپزشکی، داروخانه و بخش های بستری است.
فرمانده نیروی هوایی ارتش در آخر با اشاره به فعالیت سامانه بیمارستانی مستقر این نیرو اظهارداشت: تا حالا بیش از ۹۰۰ نفر در این مرکز درمانی سیار ویزیت و بیش از ۲۴۰۰ مورد خدمات دارویی، پاراکلینیکی، پرستاری و دندانپزشکی به زائران ارائه شده است.1402/06/10
18:32:27
5.0 / 5
336
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , خدمات , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP