تحویل خودرو های وارداتی به متقاضیان تا پایان آذر

تحویل خودرو های وارداتی به متقاضیان تا پایان آذر

شاپ: به گزارش شاپ، معاون وزیر صمت اظهار داشت: با همراهی بانک مرکزی این تعهد را می دهیم که تا اواخر آذر ماه همه تعهدات ثبت نامی در مورد خودرو های وارداتی را پاسخگو باشیم.به گزارش شاپ به نقل از مهر، مهدی ضیغمی امروز در حاشیه مراسم تحویل خودرو های وارداتی به مشتریان در نمایشگاه بین المللی تهران (نمایشگاه روایت خدمت)، عنوان کرد: تابحال حدود ۵ هزار دستگاه خودرو به کشور وارد شده است و خیلی از شرکت هایی که در انتظار پیمودن مراحل تأییدیه استاندارد، گمرک و محیط زیست بودند این تأییدیه را دریافت کرده اند، ازاین رو با عنایت به تسریع صدور این تأییدیه ها حجم اصلی واردات از آخر ماه جاری و ماه آینده شروع می شود. بر این اساس حدود ۱۰ هزار خودرو در مرحله تولید و در مرحله بارگیری برای آمدن به ایران است.
سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران اضافه کرد: هم اکنون بیشتر از ۷۰ هزار خودرو ثبت سفارش شده و واردات این خودرو ها از محل صادرات غیرنفتی و همینطور محل ارزهای خارج از کشور از جانب بانک مرکزی به خوبی درحال تخصیص به متقاضیان است.
وی افزود: امیدواریم با منابعی که فراهم می شود در زمستان سال جاری بتوانیم در هر ماه تا ۲۰ هزار خودرو وارد کشور نماییم.
ضیغمی خاطرنشان کرد: ۳۵ شرکت برای واردات خودرو تأیید شده اند که از این تعداد ۱۸ شرکت ثبت سفارش واردات انجام داده اند و ۱۴ شرکت تابحال مبادرت به واردات خودرو کرده اند و یا درحال واردات هستند.
مدیر طرح واردات خودروی وزارت صمت عنوان کرد: تقریبا از همه کشورها ثبت سفارش خودرو انجام شده است و منعی برای واردات به جز ممنوعیت های ابلاغی وجود ندارد و تا روزهای آینده هم خودرو های تویوتا و نیسان هم ترخیص خواهند شد و وارد نمایشگاه (نمایشگاه بین المللی تهران) می شود.
ضیغمی اضافه کرد: با اتفاقاتی که در بحث ترخیص افتاده و با همراهی بانک مرکزی این تعهد را می دهیم که تا اواخر آذر ماه همه تعهدات ثبت نامی در مورد خودرو های وارداتی را پاسخگو باشیم.
وی با اشاره به اینکه ۳۳ هزار نفر برای خودرو های وارداتی ثبت نام کرده بودند، عنوان کرد: با انصراف ۲ هزار نفر حالا باید تعهدات مان را نسبت به ۳۱ هزار نفر پاسخگو باشیم و با مدلی که پیش می رود امیدواریم این خودرو ها همانطوری که گفته شد تا آخر آذر تحویل داده شود همینطور امید داریم تعداد قابل توجهی خودروی هیبرید و هیبرید پلاگین هم وارد شود.
معاون وزیر صمت با اشاره به اینکه در مورد ثبت سفارش، تأیید و تخصیص منابع مشکلی وجود ندارد، اظهار داشت: فکر نمی کنم واردات ۲۰۰ هزار خودرو تا آخر سال محقق شود ولی با عنایت به احتمال واردات خودرو های کارکرده پیشبینی می شود تا آخر سال رکورد واردات خودرو شکسته شود ضمن این که این پیشبینی وجود دارد که سال آینده واردات ۲۰۰ هزار خودرویی که قبلاً اعلام شده بود محقق شود.
وی در مورد آیین نامه واردات خودروی کارکرده بیان داشت: این آیین نامه به هیأت دولت ارسال شده و در این آیین نامه امکان واردات خودرو برای اشخاص فراهم است در واقع هر شخص حقیقی می تواند نسبت به واردات اقدام نماید و ازاین رو برای این واردکنندگان مبحث خدمات بعد از فروش و دارا بودن نمایندگی ملاک نیست.


منبع:

1402/06/07
08:10:46
5.0 / 5
238
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP