مدیركل راه و شهرسازی فارس مطرح كرد:

تکمیل۸۰۰۰ واحد از نهضت مسکن تا دهه فجر در فارس

تکمیل۸۰۰۰ واحد از نهضت مسکن تا دهه فجر در فارس

به گزارش شاپ، فارس مدیرکل راه و شهرسازی فارس ضمن اشاره به روند اجرایی طرح نهضت ملی مسکن در این استان، اظهار امیدواری کرد که تا دهه مبارک فجر سال جاری، حداقل ۸۰۰۰ واحد در شهر های مختلف آماده تحویل به متقاضیان شود.


محمود رضا طالبان شنبه ۲۸ مرداد در اجلاس شورای اسلامی فارس در شیراز، ضمن تسلیت حادثه تروریستی شاهچراغ (ع) بیان نمود: در این بازدیدها به دنبال این هستیم تا با حضور در محل اجرای هر پروژه، از نزدیک مسائل و مشکلات احتمالی را بررسی نموده و نسبت به رفع آنها اقدام نماییم.
او افزود: هم اینک در بعضی شهر های استان همچون اقلید، آباده و ارسنجان، پروژه های نهضت ملی مسکن پیشرفت خوبی داشته که امیدواریم این بازدیدهای میدانی کمک نماید در آن شهرهایی که کار به کندی پیش می رود، موانع برداشته شده و کارها سرعت گیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس، سهم این استان از طرح نهضت ملی مسکن را ۲۴۰ هزار واحد برشمرد و اظهار داشت: بر مبنای ثبت نام ها و پالایش های انجام شده، در استان ۱۴۰ هزار واحد مسکونی در چارچوب این طرح باید ساخته شود.

طالبان اضافه کرد: از این ۱۴۰ هزار واحد، ۷۵ هزار واحد باید در شهرستان شیراز راه اندازی شود که تابحال برای ۲۵ هزار واحد زمین تأمین شده است.

او با اعلان اینکه تا اواخر سال ۱۴۰۰ در استان حدود ۴۹۵ هکتار زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تأمین شده بود، اظهار داشت: این میزان به حدود ۴۸۰۰ هکتار رسیده که بیشترین میزان تأمین زمین در کشور در ارتباط با استان فارس است.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس با اشاره به این که بیشترین توافق های انجام شده با بخش های خصوصی و دولتی در بحث تأمین زمین هم متعلق به استان فارس است، اظهار داشت: تابحال افزون بر ۲۱۰۰ هکتار از این زمین ها در چارچوب توافق با بخش های خصوصی و دولتی تأمین شده و در خدمت طرح نهضت ملی مسکن قرار گرفته است.

طالبان اظهار داشت: بحث تأمین زمین در استان حدودا حل شده و فقط در شیراز با موانعی مواجه هستیم که امیدواریم این موانع با طرح در شورای عالی محیط زیست حل و فصل شده و زمین مورد نیاز در این کلانشهر هم در اختیار مردم قرار گیرد.

او اضافه کرد: هم اینک در بعضی شهر های استان مانند شیراز و مرودشت و چند شهر دیگر برای اجرای پروژه های مسکن پیمانکار گرفته ایم و در سایر شهرها هم حدود ۳۵ هزار واحد در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفته است.

طالبان با اعلان اینکه راه و شهرسازی تنها متولی اجرای طرح نهضت ملی مسکن نیست بلکه مجموعه های دیگر شامل آب، برق، گاز، شوراها و شهرداری ها و فرمانداری ها هم باید پای کار باشند، اظهار داشت: در فارس انصافا تابحال شاهد همکاری و تعامل خوب این مجموعه ها در اجرای طرح نهضت ملی مسکن بوده ایم.

این مقام مسئول اشاره کرد: روند اجرای برخی پروژه های نهضت ملی مسکن به شکلی است که میتوان امیدوار بود که تا دهه مبارک فجر سال جاری در خیلی از شهرها حداقل هشت هزار واحد را بتوانیم تحویل مردم دهیم.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس همینطور با اعلان اینکه هیچ پروژه راهسازی در استان متوقف نیست، عنوان کرد: به جز آزادراه، هم اینک ۹۲۳ کیلومتر پروژه راهسازی در این استان در دست اجرا است که از این مقدار ۵۷۲ کیلومتر آن راه اصلی است.

منبع:

1402/05/29
11:32:46
5.0 / 5
286
تگهای خبر: ثبت نام , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP