تامین زمین برای 400 هزار واحد مسكونی طرح اقدام ملی مسكن

تامین زمین برای 400 هزار واحد مسكونی طرح اقدام ملی مسكن

به گزارش شاپ مركزی وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: تابحال در سراسر كشور زمین لازم برای ساخت بیش از 400 هزار واحد مسكونی جهت طرح اقدام ملی مسكن تامین شده است.


محمد اسلامی روز چهارشنبه ۱۵ مردادماه در جمع خبرنگاران اظهار نمود: عمده تمرکز سفر به استان مرکزی مبتنی بر بحث مسکن شامل طرح اقدام ملی مسکن و طرح بازآفرینی شهری است که در طرح اقدام ملی مسکن با همت و هدایت و مدیریت مسئولان استان حدودا زمین مورد نیاز در تمامی شهرها تعیین و پروژه شروع شده و به صورتی استان مرکزی دغدغه ای برای تامین زمین ندارد و به میزان ثبت نام شده ها پروژه فعال است.

وی ادامه داد: پروژه کوی سجادیه یکی از بهترین و کارآمدترین پروژه های بازآفرینی شهری است چونکه یک بافت ناکارآمد و فرسوده را بوسیله جایگزینی و نوسازی دنبال می کند، منابع خوبی نیز توسط وزارت راه بعنوان سرمایه در گردش به این طرح وارد شده تا بتوان بافت فرسوده ناپایدار را در ساختمان های مستحکم جایگزین کرد و شاهد نوسازی و ایجاد سرانه های مورد نظر شهری بود.

وزیر راه و شهرسازی افزود: امروز با کلنگ زنی فاز سوم کوی سجادیه و افتتاح فاز دوم(۲۳۶ واحدی) در راه آغاز فاز چهارم قرار می گیریم تا این محله بعنوان یکی از بافت های ناکارآمد در استان برای همیشه تعیین تکلیف شود.

وی درباب طرح اقدام ملی مسکن در کشور با اعلان اینکه تابحال در سراسر کشور زمین برای بیش از ۴۰۰ هزار واحد در این طرح تامین شده، اظهار داشت: تابحال در این طرح یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در کشور به طرق مختلف ثبت نام کردند که حدود ۹۷۰ هزار نفر واجد شرایط اولیه بودند که میبایست برای تثبیت خود ارائه مدرک می کردند و تا امروز حدود ۴۳۰ هزار نفر مدارک لازم را عرضه کرده است. این پروسه به صورت سیستمی دنبال می شود و مردم بوسیله سامانه تمامی مراحل را انجام می دهند، تابحال ۲۰ هزار نفر برای تکمیل ثبت نام این طرح هزینه پرداخت کرده اند.

وزیر راه و شهرسازی افزود: امروز شاهد شکل گیری نهضت خانه سازی مورد نظر مقام معظم رهبری و تاکید رئیس جمهور هستیم و امیدواریم این نهضت بعنوان نهضت پابرجا شکل گرفته و روز به روز با قدرت بیشتری ادامه داشته باشد.

اسلامی درباب مسکن خبرنگاران اظهار داشت: مذاکرات با وزارت فرهنگ و ارشاد انجام شده تا بتوان سهمیه ای برای خبرنگاران سراسر کشور منظور کرد.

به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، با حضور وزیر راه و شهرسازی در اراک عملیات آماده سازی پروژه ۲۴ هکتاری کوی بهاران اراک اغاز شد.

این پروژه مشارکتی با شرکت جهادخانه سازی سپاه در امتداد اجرای طرح اقدام ملی مسکن با ظرفیت ۳۰۴۰ واحد است.

بازدید منازل سازمانی اداره کل راه آهن و کلنگ زنی پروژه مشارکتی ۲۴۰ واحدی طرح اقدام ملی مسکن کوی سجادیه و افتتاح پروژه مشارکتی ۳۳۶ واحدی بازآفرینی شهری اراک از دیگر اقدامات انجام شده در این سفر بود.

کلنگ زنی پروژه ۶۰۰ واحدی طرح اقدام ملی مسکن کوی کوثر اراک نیز با حضور وزیر انجام شد.

منبع:

1399/05/15
22:12:35
5.0 / 5
1956
تگهای خبر: ثبت نام , رنگ , سرمایه , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP