همه چیز در رابطه با فیلتر ممبران فیلمتک اصل(4 اینچ و 8 اینچ)

همه چیز در رابطه با فیلتر ممبران فیلمتک اصل(4 اینچ و 8 اینچ)

به گزارش شاپ، فیلتر ممبران یکی از مهم ترین تجهیزات در دستگاه آب شیرین کن صنعتی است که در ادامه در رابطه با آن بیشتر توضیح خواهیم داد.به گزارش شاپ به نقل از مهر، فیلتر ممبران یکی از مهم ترین تجهیزات در دستگاه آب شیرین کن صنعتی است. ممبران تصفیه آب بعنوان آخرین مرحله در دستگاه تصفیه آب، وظیفه حذف یون های محلول در آب و در نتیجه شیرین سازی آب را بر عهده دارد. در ادامه مطلب ضمن توضیح مختصری پیرامون فیلتر ممبران آب، به انواع آن، برندهای معروف و نحوه تشخیص اصل بودن فیلتر ممبران خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید.
ممبران چیست؟
فیلتر ممبران صنعتی یا فیلتر ممبران تصفیه آب نوعی فیلتر جداساز از جنس پلیمر است. ممبران ها دارای منافذ بشدت ریز هستند که با چشم قابل رؤیت نیست و بزرگی آنها در حدود ۰.۱ میکرومتر است. ساختار ممبران ها بگونه ای است که آب ورودی به دستگاه بعد از عبور از فیلتر ممبران ذرات محلول در آب که شامل مواد معلق، مواد آلی و یون های محلول است را به صورت کامل از آب جدا می سازد. ممبران ها به طور عمده برای تصفیه آب در فرآیندهای صنعتی، شامل تصفیه آب، شیرین کردن آب شور و پالایش آب استفاده می شوند.
بهتر است بدانید فیلتر ممبران درون محفظه ای قرار می گیرد که به آن پرشر وسل یا پوسته ممبران گفته می شود. پرشروسل دارای دو سایز ۴ اینچ و ۸ اینچ است که قابلیت جایگذاری یک المان فیلتر ممبران الی ۶ المان فیلتر ممبران را دارند. فشار کاری پرشر وسل از ۳۰۰psi الی ۱۲۰۰psi است.
لازم به ذکر است که عمر مفید ممبران تصفیه آب صنعتی وابسته به شرایط استفاده و کیفیت آب است. به صورت معمول، با عنایت به مراقبت و نگهداری مناسب، می توانید ممبران را به مدت ۳ تا ۴ سال مورد استفاده قرار دهید.
انواع فیلتر ممبران تصفیه آب:
۱- ممبران ها بر مبنای نوع کارکرد به سه دسته ممبران خانگی، ممبران نیمه صنعتی و فیلتر ممبران صنعتی تقسیم می شوند.
۲- ممبران ها بر مبنای آب ورودی به دستگاه به دو دسته فیلتر ممبران آب چاه و فیلتر ممبران آب دریا تقسیم می شوند.
۳- ممبران ها بر مبنای سایز به دو دسته ممبران ۴ اینچ و ممبران ۸ اینچ تقسیم می شوند.
برند فیلتر ممبران:
از جمله مهم ترین برندهای فیلتر ممبران تصفیه آب در ایران میتوان به موارد ذیل اشاره نمود.
فیلتر ممبران فیلمتک ( FILMTEC): برند فیلمتک یا داو ( Dow) همچون معروف ترین تولیدکنندگان فیلتر ممبران آب شیرین کن است. این کمپانی از سال ۲۰۱۹ ممبران های خویش را با برند فیلتر ممبران دوپونت عرضه می کند و مدل فیلتر ممبران ۸ اینچ از BW۳۰-۴۰۰ به bw۳۰-pro ۴۰۰ تغییر یافته است.
فیلتر ممبران فیلمتک مدل BW۳۰-pro ۴۰۰ دارای آبدهی بالاتر و کیفیت شیت بسیار بالاتری نسبت به مدل BW۳۰-۴۰۰ است.
همچنین مدل فیلتر ممبران ۴ اینچ فیلمتک از BW۳۰-۴۰۴۰ به مدل BW۳۰-PRO۴۰۴۰ تغییر یافته است.
فیلتر ممبران LG: برند ال جی ( LG) کره جنوبی هم در زمینه تولید ممبران های صنعتی و تصفیه آب فعالیت می کند. ال جی یکی از شرکتهای بزرگ و معتبر در صنعت الکترونیک و لوازم خانگی است که علاوه بر این محصولات، در زمینه تصفیه آب هم فعالیت دارد. شرکت ال جی در حوزه تصفیه آب، محصولات متنوعی را عرضه می دهد که شامل ممبران ها و سیستم های تصفیه آب برای مصارف مختلف همچون خانگی، تجاری و صنعتی است.
مدل فیلتر تصفیه آب صنعتی در دو مدل ۴ اینچ و ۸ اینچ برند ال جی به شرح ذیل است:
BW-۴۰۴۰R برای ممبران ۴ اینچ
BW-۴۰۰R برای ممبران ۸ اینچ

ممبران ۴ اینچ تصفیه آب صنعتی:
فیلتر ممبران ۴ اینچ صنعتی:
این مدل از ممبران ها برای زمان هایی که ظرفیت آب مصرفی متوسط باشد مورد استفاده قرار می گیرد. ممبران ۴ اینچ برای دبی با ظرفیت ۵ متر مکعب در شبانه روز مناسب می باشد و برای دستگاه آب شیرین کن صنعتی با ظرفیت ۵ الی ۲۰ متر مکعب در شبانه روز کاربرد فراوان دارد.
ممبران های ۴ اینچ به دو دسته کلی تقسیم می شوند که در ذیل به آن اشاره شده است.
۱- ممبران ۴ اینچ آب چاه: این ممبران همانطور که از اسمش پیداست در مکان هایی استفاده می شود که آب ورود به دستگاه تصفیه آب صنعتی، آب چاه باشد و TDS آب ورودی کم تر از ۷۰۰۰ باشد. ممبران های آب چاه را با BW نشان می دهند. انواع مدل و برندهای ممبران ۴ اینچ آب چاه در زیر ذکر شده است
مدل ممبران ۴ اینچ آب چاه برند فیلمتک اصل آمریکا BW۳۰-۴۰۴۰ است.
مدل ممبران ۴ اینچ برند الجی BW-۴۰۴۰R و CW-۴۰۴۰SF است.
۲- ممبران ۴ اینج آب دریا: این مدل از ممبران ها برای آب های دریا مناسب می باشد و در مکان هایی که TDS آب ورودی به دستگاه RO بالاتر از ۷۰۰۰ باشد به کار می آید. ممبران های آب دریا را با SW نشان می دهند.
مدل ممبران ۴ اینچ آب دریا برند فیلمتک اصل آمریکا SW۳۰-۴۰۴۰ است.
مدل ممبران ۴ اینچ برند الجی SW-۴۰۴۰R است.
ممبران ۸ اینچ تصفیه آب صنعتی:
ممبران ۸ اینچ تصفیه آب صنعتی برای دبی با ظرفیت ۲۵ متر مکعب در شبانه روز مناسب می باشد و برای دستگاه آب شیرین کن صنعتی با ظرفیت بیشتر از ۲۰ متر مکعب در شبانه روز به کار می آید. تنها تفاوت ممبران ۴ اینچ و ۸ اینچ در ظرفیت آبی است که در شبانه روز تصفیه می کند.
ممبران های ۸ اینچ هم به دو دسته کلی تقسیم می شوند که در ذیل به آن اشاره شده است.
۱- ممبران ۸ اینچ آب چاه:
مدل ممبران ۸ اینچ آب چاه برند فیلمتک اصل آمریکا BW۳۰PRO-۴۰۰ می باشد. لازم به ذکر است مدل PRO ممبران نشان دهنده اصالت کالا و تولید جدید بودن آن است.
مدل ممبران ۸ اینچ برند ال جی BW-۴۰۰R است.
۲- ممبران ۸ اینچ آب دریا: برای TDS بالای ۷۰۰۰ کاربرد دارد و انواع مدلهای این ممبران در زیر ذکر شده است.
مدل ممبران ۸ اینچ آب دریا برند فیلمتک اصل آمریکا SW۳۰hrle-۴۰۰ و SW۳۰hrle-۴۴۰ است. لازم به ذکر است تنها تفاوت این دو مدل از ممبران ۸ اینچ آب دریا در تولید آب بیشتر آن می باشد مدل SW۳۰hrle-۴۴۰ از مدل SW۳۰hrle-۴۰۰ تولید آب بیشتری دارد و بدیهی است قیمت این مدل ممبران هم بیشتر است.
مدل ممبران ۸ اینچ آب دریا برند ال جی SW-۴۰۰R است.
قیمت فیلتر ممبران صنعتی آب:
قیمت ممبران تصفیه آب به عوامل مختلفی همچون سایز ممبران، برند ممبران و اصل یا کپی بودن ممبران بستگی دارد.
متأسفانه امروزه فیلتر ممبران تقلبی در بازار بسیار زیاد است. بدیهی است قیمت فیلتر ممبران اصلی بسیار بالاتر از قیمت ممبران فیلمتک کپی و تقلبی است.
از این رو برای خرید فیلتر ممبران اصل و باکیفیت دقت کنید همواره از شرکتهای معتبر خرید فرمائید. جهت آگاهی و تشخیص تفاوت فیلتر ممبران اصلی از تقلبی به وب سایت شرکت خانه آب رجوع فرمائید.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1402/05/20
15:13:38
5.0 / 5
260
تگهای خبر: بازار , برند , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
شاپ SHAAP