مانده کل منابع بانک ملت از یک میلیون میلیارد تومان گذشت

مانده کل منابع بانک ملت از یک میلیون میلیارد تومان گذشت

به گزارش شاپ، بانک ملت گزارش فعالیت یک ماهه منتهی به پایان تیرماه سالجاری را منتشر نمود که بر مبنای آن، مانده کل منابع ارز و ریال این بانک بورسی در چهارماهه از مرز ۱۰.۲۲۸.۵۲۴ میلیاردریال عبور کرده است.


به گزارش شاپ به نقل از روابط عمومی بانک ملت، این بانک که با نماد وبملت و سرمایه ثبت شده ۳۵۳ هزار میلیاردریال از نمادهای پربیننده و تأثیرگذار بازار سرمایه کشور به حساب می آید، مانده سپرده های قرض الحسنه جاری ریالی را تا پایان تیرماه سال جاری بیشتر از ۳.۱۸۸.۲۶۰ میلیاردریال، مانده سپرده های کوتاه مدت را بالغ بر ۱.۷۰۰.۰۹۹ میلیاردریال و مانده گواهی سپرده ویژه سرمایه گذاری عام خویش را ۱.۱۹۹.۷۳۶ میلیاردریال گزارش کرده است.
بر اساس این گزارش، وبملت در تیرماه ۱۴۰۲ رقمی بالغ بر ۵۲.۱۳۹ میلیاردریال و در چهارماهه ابتدای سال رقمی نزدیک به ۱۹۷.۳۹۴ میلیاردریال به سپرده های سرمایه گذاری سود پرداخت کرده است.
گزارش منتشره روی سامانه کدال نشان داده است که مانده کل تسهیلات ارز و ریال بانک ملت در انتهای دوره چهارماهه ابتدای سال جاری، حدود ۱۱.۰۵۵.۳۷۰ میلیاردریال اعلام شده که تسهیلات ارزی با مانده ای بالغ بر ۴.۴۰۴.۷۲۷ میلیاردریال و مرابحه با مانده ای حدود ۳.۳۷۶.۶۶۲ میلیاردریال در رده های اول و دوم قرار گرفته اند.
بر این اساس، بانک ملت از محل اعطای تسهیلات در تیرماه سالجاری بیشتر از ۹۹.۴۲۳ میلیاردریال و در چهارماهه نخست سال، نزدیک به ۳۹۹.۹۹۲ میلیاردریال درآمد در حساب های خود شناسایی کرده است.
درآمد سپرده گذاری وبملت هم در چهارماهه رقمی نزدیک به ۳۱.۴۰۶ میلیاردریال و درآمد اوراق بدهی آن حدود ۱۲.۰۵۷ میلیاردریال اعلام شده است.
در همین حال بانک ملت در تیرماه سالجاری از محل دریافت کارمزدها حدود ۱۰.۹۳۷ میلیاردریال درآمد کسب کرده و جمع درآمدهای خویش را از این محل، تا انتهای دوره چهارماهه به رقمی نزدیک به ۵۵.۸۹۰ میلیاردریال رسانده است.
مانده سرمایه گذاری های وبملت در سهام هم در مقطع پایان تیرماه ۱۴۰۲ از ۷۹.۳۹۱ میلیاردریال عبور کرده است.
بر اساس ارقام فوق، کل درآمد عملیاتی تیرماه وبملت ۱۲۲.۵۹۲ میلیاردریال و در چهارماهه اول سالجاری ۴۹۹.۳۴۵ میلیاردریال و کل هزینه های سود پرداختی سپرده ها، هزینه های مالی و کارمزد تیرماه ۶۴.۴۴۹ میلیاردریال و در چهارماهه نخست سال جاری، در مجموع ۲۲۲.۲۳۰ میلیاردریال بوده است که با این حساب، تراز عملیاتی تیرماه این بانک بورسی، ۵۸.۱۴۳ میلیاردریال مثبت و در چهارماهه اول سال بالغ بر ۲۷۷.۱۱۵ میلیاردریال مثبت بوده است.


منبع:

1402/05/14
09:14:10
5.0 / 5
312
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
شاپ SHAAP