توانمندسازی و خروج ۳۲۲ مددجو از کمیته امداد بندر انزلی

توانمندسازی و خروج ۳۲۲ مددجو از کمیته امداد بندر انزلی

به گزارش شاپ، از گیلان رئیس کمیته امداد شهرستان بندرانزلی اظهار داشت: تعداد کل تسهیلات خود اشتغالی پرداخت شده در ۵ سال گذشته بالغ بر ۴۱۸ میلیاردریال بود و ۳۲۲ نفر از مجریان اشتغال، توانمند و خودکفا اعلام شدند.


واحد موحدی فر در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: تعداد کل تسهیلات خود اشتغالی پرداخت شده در ۵ سال گذشته ۸۴۰ طرح در انواع زمینه های صنفی و صنعتی، دامداری و کشاورزی بالغ بر ۴۱۸ میلیاردریال بود.
وی با اشاره به اینکه از این تعداد مجموعاً ۳۲۲ نفر از مجریان اشتغال، توانمند و خودکفا اعلام شدند، اضافه کرد: کمک هزینه معیشت افراد زیر پوشش بعد از توانمند شدن قطع می شود اما در اولویت بهره مندی از خدمات دیگر امداد نسبت به مددجویان دیگر در صورت نیازمندی خواهند بود.
موحدی فر در مورد نحوه عرضه تسهیلات اشتغال خاطرنشان کرد: مددجویان متقاضی استفاده از طرح های اشتغال در ابتدا استعداد سنجی شده و سپس مشاوره شغلی دریافت می کنند.
رئیس کمیته امداد شهرستان بندرانزلی اظهار داشت: بعد از مشخص شدن نوع طرح، بازدید پیش از اجرا صورت می گیرد و در صورت تایید کارشناس اشتغال، پرونده متقاضی تسهیلات به یکی از بانکهای عامل ارسال می شود.
وی ادامه داد: بعد از عرضه تضامین معتبر و واریز وجه، دریافت کننده تسهیلات مبادرت به اجرای طرح مربوطه کرده و با هدف تثبیت طرح و پشتیبانی از استمرار اشتغال، بازدیدهای حین اجرا و ادواری (پس از اجرا) توسط کارشناس اشتغال صورت می گیرد.
موحدی فر خاطرنشان کرد: در ادامه و در جهت پشتیبانی از مشاغلی که توسط مددجویان توانمندشده به اجرا درآمده فروش برخی محصولات تولیدی و خدمات قابل عرضه مجریان طرح اشتغال توسط راهبران شغلی که مورد تایید کمیته امداد باشند، صورت می گیرد.
رئیس کمیته امداد شهرستان بندر انزلی اظهار داشت: کمیته امداد در مورد آموزش انواع رشته های فنی و حرفه ای از قبیل مقدماتی، پایدارسازی و مهارتی و در رده های سنی مختلف به مددجویان تحت حمایت خود خدمت رسانی می کند.
موحدی فر اظهار داشت: درحال حاضر۲۷۲۰ خانوار شامل ۴۱۲۷ نفر زیر پوشش خدمات کمیته امداد شهرستان بندر انزلی هستند.1402/05/13
12:23:57
5.0 / 5
300
تگهای خبر: آموزش , تولید , خدمات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP