۱۰ نکته در مورد افزایش طول عمر پکیج دیواری در تابستان

۱۰ نکته در مورد افزایش طول عمر پکیج دیواری در تابستان

شاپ: درادامه 10 ترفند طلایی جهت افزایش عمر پکیج را بطور کامل برای شما توضیح داده ایم.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، آیا بدنبال این مساله هستید که بدانید عمر مفید پکیج دیواری چقدر است؟ حداکثر طول عمر پکیج در حدود ۷ تا ۱۰ سال تخمین زده شده است که این مقدار به میزان مصرف و شرایط آن بستگی دارد. خیلی از شما عزیزان مهم ترین سوالی که در ارتباط با پکیج ذهن شما را درگیر می کند این است که با چه روش هایی طول عمر پکیجتان را افزایش دهید. از شما دعوت می کنم تا با ما تا انتهایی این محتوا همراه شوید، ما ۱۰ تا ازترفند های طلایی جهت افزایش عمر پکیج را بطور کامل برای شما مخاطبین عزیز توضیح داده ایم.
۱۰ نکته کلیدی برای افزایش عمر پکیج دیواری در تابستان
همان طور که گفتیم در تابستان پکیج دیواری فقط وظیفه تامین آبگرم مصرفی بر عهده دارد. پس به آسانی می توانید با رعایت چند نکته ساده بدون این که به دستگاه فشار وارد کنید عمر پکیج دیواری تان را افزایش دهید:
۱- فقط در مواقع نیاز از آب گرم مصرفی استفاده کنید
بهترین کار برای افزایش طول عمر پکیج در تابستان این است که تنها در صورتیکه به آب گرم برای مدت طولانی و ضروری نیاز دارید، از آب گرم مصرفی استفاده کنید. چون برای فراهم کردن آب گرم قطعات داخلی زیادی درگیر می شوند تا آب گرم تامین گردد. اما اگر فقط موقع نیاز آب گرم را باز کنید، برای فراهم کردن آب گرم فشار زیادی به قطعات مختلف پکیج دیواری وارد نخواهد شد و همین نکته ساده تا مدت ها به طول عمر پکیج شما اضافه می کند.
۲- چک کردن پمپ آب
به طور مرتب وضعیت پمپ دستگاه را کنترل کنید. پمپ سیرکولاتور جز گران ترین قطعات هر پکیج دیواری محسوب می شود. پس خرابی های پمپ آن هزینه های زیادی به همراه خواهد داشت. در صورتیکه پمپ بسته باشد آب نمی تواند به خوبی داخل دستگاه به گردش در بیاید و پمپ گیرپاژ خواهدنمود. برای رفع گیرپاژ شدن پمپ پیچ جلویی پمپ را باز کنید و محور آنرا بچرخانید و روغن کاری کنید تا مانع از گرفتگی پمپ شوید.
۳ -نصب سختی گیر
همان طور که می دانید سختی آب خیلی از مناطق بالاست. این سختی های زیاد موجب انباشت جرم و رسوبات می شود که با زیاد شدن حجم این رسوبات در لوله ها و مبدل پکیج دیواری بازدهی و طول عمر پکیج دیواری کاسته می شود. نصب فیلتر رسوب زدا می تواند تا حد زیادی از رسوب گذاری یون های مثبت و منفی داخل دستگاه پیشگیری کند. از طرفی نصب سختی گیری مانع از افت فشار مداوم آب و مصرف بالای گاز می شود.
۴- کنترل مدار گاز پکیج دیواری
چند وقت یک دفعه مینیوفلد و مشعل را در بیاورید و به خوبی تمیز کنید. برای چک کردن مدار شوفاژ، در ابتدا باید شیرهای رفت و برگشت شوفاژ را ببندید. کار بعدی این است که مکان قرار گیری الکترود یون و جرقه زن را کنترل کنید و در صورت داشتن فاصله مناسب آنرا تنظیم نمایید. سپس مدار گاز را به خوبی بررسی و چک کنید. این کار تمام جرم ها را از بین می برد و موجب می شود تا پکیج بهتر به کار خود ادامه دهد.
۵- تنظیم دمای آب گرم مصرفی
در حالت تابستانه پکیج دیواری دمای آب مصرفی را روی میزان استاندارد تنظیم کنید. دمای آب گرم بیشتر پکیج های دیواری در تابستان بایستی بین بین ۴۵ تا ۶۰ درجه سانتی گراد قرار داشته باشد. پس اهتمام کنید دمای پکیج دیواری خودرا بیش تر از ۶۰ درجه تنظیم نکنید.
همین طور دمای آب مصرفی را طوری تنظیم کنید که نیازی به ترکیب آن با آب سرد نباشد. این کار علاوه بر صرفه جویی در مصرف سوخت از خراب شدن قطعات داخلی دستگاه جلوگیری می کند و موجب افزایش عمر پکیج در تابستان می شود.
۶- نصب صافی در ورودی آب سرد
نصب صافی در راه ورودی آب سرد کلیه شن ها و ماسه ها و جرم داخل دستگاه را به شکل قابل توجهی کم می کند. بهترین اقدام برای افزایش طول عمر پکیج دیواری این است که پس از نصب صافی حتما آنرا به شکل دوره ای تمیز کنید. به این شکل که صافی را بردارید. فیلتر آنرا به خوبی تمیز کرده و جای خود قرار دهید. این راه حل به شما کمک می نماید تا علاوه بر افزایش طول عمر پکیج دیواری، از هزینه های هنگفت تعمیر پکیج دیواری بی نیاز بمانید.

۷- هواگیری پکیج
یک نکته دیگر برای افزایش عمر پکیج دیواری در تابستان هواگیری دستگاه است. درست است که در حالت تابستانه رادیاتورها کار نمی کنند اما استفاده از آب گرم در حالت تابستانه پکیج قطعات زیادی را درگیر می کند. عدم هواگیری پکیج نیز صدای آزار دهنده در داخل دستگاه ایجاد خواهدنمود.
هم چنین نفوذ هوا می تواند به دستگاه و قطعات دستگاه لطمه وارد کند. این کار خطر نشتی آب و مصرف گاز را نیز به حداقل می رساند.
۸- خاموشی موقت پکیج
اگر می خواهید پکیج دیواری تان در تابستان بهترین کارایی را داشته باشد و با رعایت یک نکته دیگر می توانید به طول عمر دستگاه خود بیافزایید. آن هم خاموش کردن موقت پکیج در زمانی است که به پکیج دیواری نیاز ندارید.
اگر مقرر است تا مدت مشخصی بیرون از منزل باشید یا از دستگاه خود استفاده نکنید، بهترین کار این است که پکیج دیواری تان را خاموش نگه دارید. همین نکته کوچک می تواند تا حد قابل توجهی موجب افزایش عمر پکیج دیواری در تابستان و سلامت قطعات داخلی دستگاه شود.
۹- از محافظ برق استفاده کنید
این نکته ساده است اما تاثیر زیادی در طول عمر پکیج و بازدهی آن دارد. بعد از خرید لوازم پکیج دیواری برای جلوگیری از هر گونه خرابی و پیش گیری از تعمیرات پکیج دیواری بهترین کار این است که از محافظ برق استفاده کنید. چون اگر در نوسانات برق ورودی پکیج دیواری اختلالی به وجود بیاید، نمی تواند برق دستگاه را به خوبی تامین کند و در نهایت موجب خراب شدن پکیج دیواری خواهد شد. اما در صورت داشتن محافظ، در صورت بروز نوسان مسیر ورودی برق را قطع و از لطمه به پکیج جلوگیری خواهدنمود.
۱۰ - سرویس دوره ای
فرق نمی کند از کدام برند و مدل پکیج دیواری استفاده می کنید، یکی از بهترین اقدامات و نکات کلیدی برای افزایش عمر پکیج دیواری در تابستان سرویس دوره ای آنست. چون در حین سرویس پکیج دیواری بوتان یا سرویس پکیج ایران رادیاتور و مدلهای دیگر پکیج جزئی ترین ایراد دستگاه شناسایی و برطرف می شود. در غیر این صورت، یک مشکل کوچک در داخل دستگاه می تواند خرابی های بسیاری برای قطعات داخلی پکیج دیواری به وجود بیاورد و طول عمر دستگاه را کاهش بدهد.
بنابراین هر شش ماه یک دفعه لازم است پکیج دیواری تان توسط سرویسکاران متخصص بررسی شود. می توانید برای عیب یابی پکیج دیواری از سرویسکاران مرکز تعمیرات دیجی امداد رسان تخصصی ترین مرکز سرویس و تعمیرات پکیج دیواری کمک بگیرید.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1402/05/12
13:07:21
5.0 / 5
272
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵