نماینده ولی فقیه در حج و زیارت:

عمره و اربعین در پیش است هواپیماها را آماده کنید

عمره و اربعین در پیش است هواپیماها را آماده کنید

به گزارش شاپ، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت اظهار داشت: سفرهای اربعین، عمره و حج در پیش است، شرکت های هواپیمایی داخلی خودرا برای جابجایی زوار آماده کنند.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، سیدعبدالفتاح نواب در آیین تکریم دست اندرکاران حج ۱۴۰۲ درحالی تلویحا به در پیش بودن سفر عمره اشاره نمود که مدتی پیش گفته بود توافق درباره ی عمره با عربستان و ازسرگیری این سفر منتظر پاسخ شورای عالی امنیت ملی است که در این صورت، اعزام عمره بلا فاصله بعد از پایان حج تمتع شروع خواهد شد. این سازمان هنوز درباره ی نتیجه برقراری عمره بصورت شفاف اظهارنظر نکرده است.
سفرهای عمره از سال ۱۳۹۵ بعد از تعرض دو مامور فرودگاه به دو نوجوان ایرانی تعلیق شد. سازمان حج و زیارت برقراری عمره را مشروط کرده بود که همچون آنها بازگشایی نمایندگی های کنسولی و سفارتخانه ایران در عربستان بود. دفاتر دیپلماتک ایران نیز همزمان با حج ۱۴۰۲ بعد از توافق دیپلماتیک ایران و عربستان باز شدند.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در مراسم تکریم دست اندرکاران حج ۱۴۰۲که با حضور وزیر راه و شهرسازی، رئیس سازمان حج و زیارت، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران برگزار گردید، همین طور اظهار داشت: ۱۷ وزارتخانه، سازمان و نهاد تلاش کردند تا امسال حج آبرومندانه ای اجرا شود.
نواب از کوشش های شبانه روزی کارکنان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران برای جابه جایی بیش از ۸۷ هزار حاجی ایرانی تقدیر کرد و اظهار داشت: در هیچ جای جهان نمی توان کسانی را پیدا کرد که با این امکانات کم و با تحریم های ظالمانه چند ساله بتوانند چنین هنر بزرگی بیافرینند.
او اضافه کرد: یکی از خاصیت های حج امسال این بود که بمنظور اعزام شمار بیشتری از زوار، تعداد خادمان حج در همه حوزه ها، همچون سازمان هواپیمایی کاهش داده شد، ولی این کار مانع افت کیفیت و خدمات هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران نشد.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در همین زمینه از وزیر راه و شهرسازی خواست نوسازی صنعت هوایی کشور را با اولویت دنبال کند.
نواب اظهار داشت: خلبانان و کادر پروازی هواپیماهای ایران برای انجام موفق عملیات حج از جان خود مایه گذاشتند، ولی ما به نوسازی صنعت هوایی کشور نیاز داریم و شایسته است این کار در همین دولت صورت گیرد.
او همین طور بر ضرورت واقع بینی در برنامه ریزی ها برای پیشگیری و کاهش مشکلات اصرار کرد و اضافه کرد: اگر درعملیات برگشت حجاج، برنامه ریزی ها واقع بینانه تربود، با مشکلات کمتری مواجه می شدیم.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت دراین زمینه به تأخیر ۳۶ ساعته یکی از پروازهای حامل حجاج استان فارس اشاره نمود و از وزیر راه و شهرسازی خواست به روشی مناسب از مسافران این پرواز دلجویی شود و در ادامه بر اختصاص هواپیماهای پشتیبان برای پروازهای حج اصرار کرد.
نواب همین طور اظهار داشت: ما بااینکه با سیاست جدید وزارت راه و شهرسازی در تعطیل کردن پروازهای چارتری موافق هستیم و از آن دفاع می نماییم، اما معتقدیم در صورت احیای این برنامه، سازمان حج و زیارت که مسؤولیت جابجایی زوار را برعهده دارد می تواند گزینه مناسبی برای انجام اینطور پروازها باشد و یا کف و سقفی برای قیمت های آن بگذارد.1402/05/11
08:28:29
5.0 / 5
287
تگهای خبر: برنامه , خدمات , صنعت , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP