تاکید رئیس جمهور بر استمرار بازرسی ها از مشاورین املاک بمنظور برخورد بموقع با متخلفین

تاکید رئیس جمهور بر استمرار بازرسی ها از مشاورین املاک بمنظور برخورد بموقع با متخلفین

شاپ: رییس جمهور تامین مسکن برای مردم را اولویت های مهم دولت دانست و با تأیید اقدامات انجام شده در واگذاری زمین و ساخت مسکن از طرف دستگاه های مختلف، بر جدیت وزارتخانه ها، بانکها و بخش های مختلف برای ادامه این اقدامات در قالب نهضت ملی مسکن تاکید نمود.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی مسکن که بامداد امروز یکشنبه برگزار گردید، تامین مسکن برای مردم را اولویت های مهم دولت دانست و با تأیید اقدامات انجام شده در واگذاری زمین و ساخت مسکن از طرف دستگاه های مختلف، بر جدیت وزارتخانه ها، بانکها و بخش های مختلف برای ادامه این اقدامات در قالب نهضت ملی مسکن اصرار کرد.
رییس جمهور تامین زمین برای ساخت مسکن را از ضرورت های تحقق اهداف نهضت ملی مسکن دانست و با اعلان اینکه در حوزه واگذاری اراضی مازاد دولت، قدمهای خوبی برداشته شده، از دستگاه های اجرائی که هنوز موفق به واگذاری اراضی مازاد خود نشده اند خواست هر چه سریع تر نسبت به رفع اشکال و اجرای تکالیف خود دراین زمینه اقدام نمایند.
رئیسی با تکیه بر اهمیت پرداخت بموقع تسهیلات ساخت مسکن در جهش مسکن سازی، با اعلان اینکه به سبب قانون بانکها موظفند ۲۰ درصد تسهیلات بانکی را به ساخت مسکن اختصاص دهند، اشاره کرد: اگر بانکها امکان پرداخت تسهیلات به میزانی که قانون برای آنها تعیین کرده، ندارند، باید بصورت شفاف به مردم اعلام و نسبت به آن میزان که قابل پرداخت می باشد، بموقع اقدام نمایند.
«تقدیر از اقدام بنیاد مسکن در ساخت سالانه ۴۰۰ هزار مسکن روستایی در قالب نهضت ملی مسکن»، «تأکید بر استمرار بازرسی ها از مشاورین املاک و توجه به نقش اتحادیه مربوطه در نظم بخشیدن به واحدهای صنفی و برخورد بموقع با متخلفین»، «تشدید نظارت بر سکوهای فعال در بازار مسکن»، «افزایش نظارت بر بازار اجاره بهای مسکن خصوصاً در پایتخت»، «بهره گیری از ظرفیت تعاونی های مسکن کارگری، کارمندی و روستایی در تولید مسکن»، «تأکید بر توجه ویژه به تولید فولاد و سیمان و عرضه آن با قیمت مناسب به مصرف کننده» از دیگر محورهای سخنان رییس جمهور در این نشست بود.
رئیسی همین طور وزیر راه و شهرسازی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزیر کشور را مکلف کرد با برگزاری جلسه ای مشترک موضوع بیمه کارگران ساختمانی را با فوریت بررسی و راهکارهای مساعدت دولت برای تسریع در حل این مساله را احصاء نمایند.
رییس جمهور از دستگاه های اجرائی دخیل در ساخت مسکن نیز خواست در واگذاری پروژه های آماده، معطل بخش های دیگر نباشند و هر تعداد از واحدهای مسکونی را که آماده شده، به مردم واگذار نمایند.
در آغاز این جلسه که به فاصله ۲۰ روز از جلسه قبلی شورای عالی مسکن برگزار گردید، استانداران استانهای سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی با ارائه گزارشی تفصیلی، اقدامات انجام شده در این استانها برای ساخت مسکن در قالب نهضت ملی مسکن را تشریح کردند.
همین طور در این نشست گزارش هایی از ساماندهی مشاورین املاک، شناسایی واحدهای صنفی متخلف و برخورد با آنها، مدیریت مجازی بازار مسکن با نظارت بر سکوها و بازاریابی شبکه ای در عرصه مسکن، میزان تولید فولاد و سیمان و مصالح ساختمانی و نحوه عرضه آن به بازار تولید مسکن، واگذاری زمین در قالب نهضت ملی مسکن، مسکن نیروهای مسلح، انبوهم سازی بافت های فرسوده، مسکن روستایی و تکمیل واحدهای مسکن مهر از طرف دستگاه های مختلف ارائه شد.

منبع:

1402/05/09
08:26:36
5.0 / 5
336
تگهای خبر: بازار , تولید , دستگاه , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP