با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام شد

بهره برداری از سیستم روشنایی سطوح پروازی فرودگاه خوی

بهره برداری از سیستم روشنایی سطوح پروازی فرودگاه خوی

شاپ: آذربایجان غربی سیستم روشنایی سطوح پروازی فرودگاه خوی با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسید.


محمدعلی نائل قراملکی، مدیرکل فرودگاههای آذربایجان غربی، پنجشنبه یکم تیرماه در این مراسم با اشاره به اهمیت راه اندازی سیستم روشنایی باند، این اقدام را گامی مهم در راستای ارتقاء سطح ایمنی پروازهای فرودگاه شهدای خوی قلمداد کرد و اظهار داشت: پروژه مذکور با هدف بالا بردن ایمنی پروازها، امکان برقراری پرواز در شب و ۲۴ ساعته شدن فرودگاه شهدای خوی انجام پذیرفت.
وی ادامه داد: عملیات اجرائی سیستم روشنایی باند با اعتباری بیش از ۲۵۰ میلیاردریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران انجام شد.
مدیرکل فرودگاههای آذربایجان غربی درباب عملیات اجرای این پروژه اظهار داشت: ایجاد ساختمان پست روشنایی باند به متراژ ۳۶ متر مربع، تحهیز پست برق به ۶ دستگاه ccr با توان ۷ و نیم تا ۲۰ کیلو وات و عملیات حفاری و کابل گذاری به مقدار ۷۲۰۰ متر با ابعاد و عمق متفاوت و کابل کشی به مقدار ۳۳ هزار متر کابل مسی و سیستم کانترپوز به مقدار ۸۰۰۰ متر کابل مسی و مقدار ۷۰ هزار متر مربع تسطیح و رگلاژ استریپ باند می باشد.
وی درباب نصب و راه اندازی سیستم روشنایی سطوح پروازی اشاره کرد: تهیه چراغ های سیستم روشنایی رانوی به تعداد ۹۶ عدد، چراغ لبه باند به طول پنج هزار متر و سیستم روشنایی تاکسیوی به تعداد ۴۰ عدد چراغ لبه تاکسیوی به طول ۷۰۰متر، سیستم کمک بصری تقرب PAPI به تعداد ۴ عدد، یونیت PAPI، سیستم دقیق سیمپل SALS شامل تعداد ۱۷ عدد چراف اپروچ به طول ۴۲۰ متر، چراغ های آستانه باند به تعداد ۱۲ عدد چراغ کفی دو طرفه همچون اقدامات انجام شده در این پروژه بوده است.
قراملکی همین طور به تجهیز سیستم روشنایی باند به کنترل روشنایی از برج مراقبت پرواز اشاره نمود و اظهار داشت: نصب تابلو PLC کنترل، پنل کنترل از برج میمیک، کابل کشی فیبر نوری و نصب تجهیزات مربوط به طول ۷۰۰ متر از اقدامات انجام شده در این خصوص است.
مدیرکل فرودگاههای استان با اعلان اینکه با بهره برداری از سیستم روشنایی باند فرودگاه شهدای خود در شب هم آمادگی پذیرش پرواز صورت می گیرد، اظهار داشت: تمامی مراحل پروژه از تولید تجهیزات گرفته تا مرحله نصب و راه اندازی توسط تولیدکنندگان داخلی و متخصصان بومی در کوتاهترین زمان ممکن انجام شده است.

منبع:

1402/04/01
20:05:47
5.0 / 5
304
تگهای خبر: تولید , جشن , دستگاه , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
شاپ SHAAP