بهین جهش داتیس در راه توسعه

بهین جهش داتیس در راه توسعه

به گزارش شاپ، بهین جهش داتیس یک هلدینگ تولیدی ـ خدماتی در کشور است که طی کمتر از ۴ سال توانسته اعتبار خویش را از راه تخصص گرایی و دانش محوری تثبیت کند.به گزارش شاپ به نقل از مهر، بهین جهش داتیس یک هلدینگ تولیدی خدماتی در کشور است که طی کمتر از ۴ سال توانسته اعتبار خویش را از راه تخصص گرایی و دانش محوری تثبیت کند. داتیس به صورت مشخص در گستره تولید تجهیزات پزشکی زیبایی فعالیت می کند. در ادامه آرمان خسروی مدیرعامل بهین جهش داتیس در رابطه با فعالیتهای این مجموعه توضیحاتی را عرضه کرده است.
آقای خسروی، نخست در مورد بهین جهش داتیس و خودتان بگویید.
ما یک مجموعه جوان، متکی بر دانش و تکنولوژی روز و فعال در حوزه تولید هستیم. طی چهار سال گذشته توانسته ایم یک نام معتبر در زمینه تجهیزات لیزر و بازگشایی تخصصی کلینیک های زیبایی در ایران باشیم. بهتر است که نخست بگویم ما چه هستیم و در کجای چرخه‌ی خدمت رسانی به جامعه خود قرار داریم. بهین جهش داتیس یک هلدینگ مرکب از حداقل پنج شرکت تخصصی در حوزه زیبایی کشور است که همگی آنها در یک راستا و برای تحقق یک هدف بزرگ تلاش دارند. بهین جهش داتیس تولیدکننده و تأمین کننده تجهیزات پزشکی زیبایی در متنوع ترین شکل آن است. تجهیزات تخصصی کلینیک های زیبایی تا همین اواخر از صفر تا صد از راه واردات تأمین می شد و بهین جهش در زمره اولین مجموعه هایی است که برای تولید داخلی تخصصی ترین دستگاه ها کوشش کرد و به فضل الهی به نتیجه عالی رسید.
نخستین شرکت ما، داتیس با همکاری مجموعه ای از متخصصین داخلی در کنار برندهای معتبر خارجی بوجود آمد و به تدریج با استفاده از ظرفیت متخصصین و شرکتهای دانش بنیان توانست تا ۹۷ درصد دستگاههای لیزر را با استفاده از متریال و فناوری داخلی تولید نماید. لازم به ذکر است که، تولیدات ما تحت لیسانس کمپانی آلپاین تک انگلستان است و نکته بعدی، کیفیت شاخص این تولیدات است. متأسفانه طی سالهای اخیر همواره تولیدات داخلی در هر زمینه ای، چندان مورد اعتماد مردم نبوده و حتی توسط وارد کنندگان بشدت مورد انتقاد بوده است. با این وصف ما تلاش خویش را با تمام توان به کار بستیم تا این تولیدات با بهترین نمونه ها قابل مقایسه باشد.
در بخش دوم فعالیت ها ما به سراغ یک ایده بسیار مبتکرانه اما مستلزم توان بسیار بالا رفتیم یعنی «افتتاح، مشاوره و به سود رساندن تخصصی کلینیک های زیبایی»؛ در مجموعه بهین جهش بیشتر از یکصد و پنجاه نفر به صورت مستقیم و چهارصد نفر به شکل با واسطه ارتزاق می کنند و اشتغال آفرینی همواره روبه رشد خواهد بود.
در مورد مسیری که تابحال پیموده اید و در رابطه با موانع و چگونگی های آن توضیح دهید.
در کشوری مانند ترکیه صدور مهم ترین مجوزها شامل ثبت شرکت یا مجوز تولید و تائیدیه رسمی از ابتدا تا انتهای آن ۴۰ روز زمان می برد این در شرایطی است که در کشور ما گاهی موانع غیرضروری پیش روی ماست. من اینجا به دو دلیل مهم بعنوان موانع جدی عرصه تولید اشاره می کنم. نخست این که نیروی تولید متخصص در این حوزه به هیچ وجه کافی نیست و دوم به تعبیری مافیای این حوزه است که نمی توان آنرا انکار کرد. بعنوان نمونه یکی از شرکتهای فعال در این عرصه واردات خویش را از مبدایی انجام می دهد که قابل توجیه نیست و دقیقا همزمان با این فعالیت ها، یک مجموعه تولیدی داخلی که با توان و دانش داخلی شکل گرفته، با انواع موانع روبرو شود. مدت های طولانی تلاش این واردکنندگان صرف این مورد شده بود که مجوز ما صادر نشود؛ این در شرایطی است که تولید، اشتغال آفرینی، کیفیت و ارزانی در تمامی تجهیزات ما یک جا جمع شده اما با این اوصاف در دو روز نمایشگاه ایران هلث ۱۴۰۲ ما مشغول پاسخگویی و نشان دادن مجوز به بازرسان نمایشگاه بودیم!
با وجود این همه سختی چرا کماکان در عرصه‌ی تولید فعالیت دارید؟
اتفاقاً به مبحث خوبی اشاره کردید چون که به تولید و اشتغال آفرینی برای هموطنانم باور دارم. اگر دقت نماییم طی سالیان اخیر رهبر معظم انقلاب هر سال را با یک رویکرد و دغدغه اقتصادی تولیدی نامگذاری می کنند. این مورد تنها یک نام نیست بلکه نشانگر نیاز مبرم کشور به اقتصاد پایدار و روبه رشد و متکی بر تولید ملی است
چشم انداز شما برای آینده چیست؟
اکنون که در خدمت شما هستیم ما بعنوان نماینده آلپاینتک انگلستان و دارای لیسانس این مجموعه درحال آغاز فرایند صادرات با کشورهای ترکیه، امارات متحده عربی، عراق هستیم و پیشبینی ما اینست که طی ۳ سال آینده به لطف الهی به ۱۰ کشور صادرات خواهیم داشت. صادراتی که مبین کیفیت یک دستگاه عالی ملی خواهد بود.
درخواست شما از مسئولین امر چیست؟
من این درخواست را در مورد خودم مطرح نمی کنم چونکه به تمام فعالین عرصه تولید در کشور مربوط است. متاسفانه این رویه به جای حمایت و رفع موانع از عرصه تولید، دقیقا با مجموعه ای از موانع اداری، تشکیلاتی و …تولید کنندگان کشور را روز به روز کمتر کرده است. چونکه کسی وارد عرصه تولید می شود در برآورد بیزینس پلن خود در خوشبینانه ترین حالت، بازگشت سرمایه را برای خود متصور نمی شود چون که یک سال و نیم تا دوسال صرف هزینه و سپس تبلیغات می کند و در نهایت حتی موفقیت هم در هاله ای از ابهام است. نکته مهم اینست که مسؤلان اجازه ندهند عرصه تولید کشور بیشتر از این صدمه ببیند و فکری برای اقتصادی شود که به تولید و دانش متکی است. امیدوارم در آینده ای نزدیک و مخصوصاً با تاکید ویژه رهبر انقلاب و دانشمندان عرصه اقتصاد، راه برای کارآفرینان داخلی، تولیدکنندگان ملی و دانشمندان توانمند هم میهنانمان، هموارتر و پربارتر شود.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1402/03/28
11:28:23
5.0 / 5
389
تگهای خبر: ارز , برند , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
شاپ SHAAP