اختلال موقت در سامانه کالابرگ الکترونیک

اختلال موقت در سامانه کالابرگ الکترونیک

شاپ: در صورتیکه یک هفته از شروع اجرای مرحله جدید طرح کالابرگ الکترونیکی می گذرد و افزایش 20 درصدی مبلغ یارانه برای سرپرستان خانوار به شرط خرید 70 درصد کالابرگ پیش بینی شده، برخی گزارش ها از ایجاد اختلال موقت در شبکه ملی اعتبار (شما) حکایت دارد.به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، مرحله جدید طرح ملی کالابرگ الکترونیکی از روز شنبه ۱۳ خرداد ماه با افزایش ۲۰ درصدی یارانه معیشتی سه دهک پایین درآمدی به اجرا در آمد و در فاز نخست خانوارهای زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی از دهک اول تا سوم مشمول این طرح قرار گرفتند.

در واقع در این مرحله خانوارهایی که در دهک اول تا سوم قرار دارند و مبلغ یارانه دریافتی آنها به ازای هر نفر ۴۰۰ هزار تومان است مشمول افزایش ۲۰ درصدی اعتبار خرید هستند که بعد از خانوارهای زیر پوشش کمیته امداد و بهزیستی در مورد سایر خانوارهای دهکهای اول تا سوم عملیاتی خواهد شد.

از امروز برخی گزارش ها و پیام ها از اختلال در سایت https: //shoma.sfara.ir خبر داد که گفته می شود موقتی بوده و بروزرسانی ناشی از افزایش فروشگاه های متصل به طرح و درج اطلاعات جدید و همینطور کندی اینترنت در بروز این اختلال اثرگذار بوده است اما شهروندان می توانند همچنان از راه نرم افزار مایکت یا کافه بازار یا سیب ایرانی اپلیکیشن "شما" را دانلود و از اسامی فروشگاه ها و کالاها و باقیمانده اعتبار یارانه خود آگاه شوند و یا مراحل ثبت نام فروشگاه خویش را در این طرح دنبال کنند.

طرح ملی کالابرگ الکترونیک سال قبل و در جهت اجرای قانون مصوب مجلس به شکل سراسری و آزمایشی در کشور افتتاح شد و طبق آخرین گزارش ها ۵۰ هزار فروشگاه به سامانه کالابرگ الکترونیک متصل شده اند تا مردم بتوانند خرید کنند.

در همین راستا تابحال شش فروشگاه زنجیره ای افق کوروش، رفاه، دیلی مارکت، جانبو، گندم و هفت به این طرح ملی پیوسته و به وزارت کار متصل شده اند. طبق اظهارات معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعداد این فروشگاه ها به ۸ فروشگاه افزایش پیدا کرده است. این فروشگاه های زنجیره ای از ۹۰۰۰ شعبه به ۱۱ هزار شعبه رسیده و به ۱۵ هزار شعبه هم افزایش خواهد یافت. از آنجاییکه اغلب مناطق محروم، روستاها و دهستان ها و شهر های کوچک هایپرمارکت ندارند سعی شده با نسبت قابل قبولی، نقاطی که فاقد هایپر مارکت و دارای فروشگاه بودند پوشش داده شوند. وزارت رفاه تابحال ۵۰ هزار فروشگاه را تجهیز کرده و در روستاها و شهر های کوچک هم برخی فروشگاه های خُرد به بارکدخوان مجهز شده اند تا دسترسی مردم و امکان بهره مندی عمومی از کالابرگ الکترونیکی فراهم گردد.

در این طرح ۱۱ قلم کالای اساسی شامل شیر کم چرب، پنیر، ماست پگاه، مرغ، تخم مرغ، روغن مایع، ماکارونی، قند و شکر، برنج ایرانی، حبوبات و گوشت منجمد گوساله جهت عرضه به خانوارها پیشبینی شده است و خانوارهای مشمول می توانند با نصب برنامه شبکه ملی اعتبار «شما» و یا شماره گیری #۱۴۶۳*۵۰۰* از باقی مانده اعتبار خود و آگاه شوند.

به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، طرح کالابرگ الکترونیکی بر مبنای مصوبه مجلس شورای اسلامی به اجرا درآمده و دولت به منظور تأمین سبد تغذیه خانوارهای کم درآمد و کمک به مهار تورم و ثبات بازار این طرح را در دستور کار قرار داده است.

منبع:

1402/03/21
09:18:48
5.0 / 5
436
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
شاپ SHAAP