وزیر راه:

مسیر ریلی خاوران تبریز در اولویت ساخت قرار دارد

مسیر ریلی خاوران تبریز در اولویت ساخت قرار دارد

به گزارش شاپ، آذربایجان شرقی وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: مسیر ریلی خاوران ـ تبریز در اولویت ساخت قرار دارد و برپایه برنامه زمان بندی شده با طی مراحل تملک زمین و ساخت خط و سایر الزامات بزودی افتتاح می گردد.


مهرداد بذرپاش، روز جمعه ۱۹ خردادماه، در مراسم افتتاح راه آهن بستان آباد - تبریز و ایستگاه خاوران اضافه کرد: با اتصال این ایستگاه به ایستگاه قدیمی تبریز زنجیره شرقی به غربی تکمیل می شود و از سرخس تا مرز جلفا ادامه پیدا می کند.
وی اظهار داشت: مقرر شده با برنامه ریزی و زمان بندی، بخش اعظم حمل و نقل مسافر به این مسیر منتقل و تردد مسافری ریلی از این مسیر صورت گیرد و از ظرفیت مسیر قبلی بیشتر برای حمل و نقل بار و ترانزیت استفاده می شود.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به موقعیت ژئوپولتیک ایران در عرصه حمل و نقل اظهار داشت: گسترش زیرساخت ها بدون توسعه حمل و نقل ریلی امکان پذیر نبوده بدین سبب سیاست گسترش زیرساخت های حمل و نقل از اولویت های این وزارتخانه است.
بذرپاش با اعلان اینکه کشورها برای مشارکت در تکمیل کریدورها و زنجیره ها ابراز تمایل دارند افزود: تکمیل این کریدورها و استفاده از ظرفیتهای ارزآوری آنها، ثروت آفرینی بیشتری از نفت خصوصاً برای آینده سرزمین و فرزندان ما بدنبال خواهد داشت.
وی تصریح کرد: پروژه ریلی میانه ـ تبریز به عنوان سبزترین طرح ریلی ایران در زمان فعلی بوده، برای اینکه در تمام طول مسیر و تونل و تمام سازه های به کار رفته در این پروژه، موارد زیست محیطی رعایت شده است.
بذرپاش با تأکید بر این که در این پروژه از ریل تمام ایرانی استفاده شده و تمام زیرساخت ها با ظرفیت ۲ خطه شدن نیز راه اندازی شده است، اضافه کرد: وجود تعداد زیادی سازه و پل با تلاش مهندسان ایرانی در این پروژه نشان دهنده همت بلند مهندسان و متخصصان ایرانی و اهمیت این پروژه است.
همزمان با دومین روز از سفر دور دوم رئیس جمهور به آذربایجان شرقی فاز دوم ابرپروژه خط آهن میانه - تبریز در راه بستان آباد - تبریز به طول ۴۴ کیلومتر و با حمایت های دولت سیزدهم بامداد امروز (جمعه) با حضور آیت الله رئیسی بهره برداری شد و حرکت قطار در این راه بصورت رسمی از امروز از ایستگاه خاوران به مشهد مقدس شروع شد.
منبع:

1402/03/20
10:52:23
5.0 / 5
352
تگهای خبر: ارز , برنامه , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱