اعلام تعرفه خدمات کاریابی های داخلی و خارجی

اعلام تعرفه خدمات کاریابی های داخلی و خارجی

به گزارش شاپ، ضوابط وشرایط پرداخت تعرفه خدمات کاریابی در رابطه با دفتر مشاوره شغلی و کاریابی غیردولتی داخلی و خارجی در سال 1402 اعلام گردید.به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، یکی از مشاغل غیر دولتی که تحت نظارت بخش دولتی قرار دارد، دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی غیردولتی است که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر فعالیت آنها نظارت داشته و میزان حق الزحمه این دفاتر همه ساله از طرف وزارت کار اعلام می شود.

بر اساس مصوبه مورخ ۱۴۰۲/۲/۳۱ هیات وزیران نرخ فعالیت کاریابی های داخلی، خارجی و مشاغل آزادکاری (فریلنسری) خارج از کشور در سال ۱۴۰۲ تعیین شد. این مصوبه به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به استناد تبصره دو ماده واحده قانون مجازات اشتغال به حرفه کاریابی و مشاوره شغلی فاقد پروانه کار مصوب ۱۳۸۰ به تصویب رسید و آن زمان دفتر نهادهای اشتغال و هدایت نیروی کار وزارت کار اعلام نمود که دستورالعمل ضوابط و شرایط پرداخت حق الزحمه کاریابی ها را بعد از تصویب هیات مرکزی و مشخص شدن تعرفه هر خدمت بطور دقیق جهت اجرا به ادارات کل استانها ابلاغ می کند.

در جلسه مورخ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ ضوابط و شرایط پرداخت تعرفه خدمات کاریابی در رابطه با دفتر مشاوره شغلی و کاریابی غیردولتی داخلی و خارجی امسال توسط هیات مرکزی موضوع ماده ۲ بخشنامه اجرائی کاریابی ها به تصویب رسید و از طرف مدیرکل دفتر توسعه نهادهای اشتغال و هدایت نیروی کار وزارت کار به مدیران کل اجرائی استانها جهت اجرا ابلاغ گردید.

بر این اساس تعرفه ثبت نام کارجو در کاریابی غیردولتی خارجی یا سامانه مورد تایید وزارت کار برابر با ۱۰۰ هزار تومان است و در صورتیکه کارجو رأسا در سامانه مورد تایید وزارت کار ثبت نام کند دفاتر کاریابی مجاز به گرفتن تعرفه ثبت نام نیستند.

تعرفه ارائه خدمات مشاوره جهت گرفتن روادید و ویزای کار به متقاضیان کار در کشور نیرو پذیر و انجام پروسه ارزیابی کارجویان و تطبیق شغلی برابر با ۵۰۰ هزار تومان است. حق الزحمه مربوط به گرفتن روادید کار برای متقاضی و معرفی نیروی کار به کارفرمای خارجی جهت به کارگیری و اشتغال حداکثر معادل یک ماه حقوق پرداختی یا اعلامی از طرف کارفرمای خارجی است و نحوه وصول آن از کارجو به این شرح است:

- مرحله اول ۲۵ درصد در هنگام انعقاد قرارداد

- مرحله دوم ۵۰ درصد همزمان با موافقت رسمی و مکتوب سفارت کشور نیرو پذیر برای صدور روادید کار

- مرحله سوم ۲۵ درصد در زمان اعزام و معرفی به کارفرمای خارجی جهت بکارگیری

در صورت شناسایی و اعلام فرصت های شغلی مورد نیاز در کشورهای نیرو پذیر از طرف وزارت کار نرخ فعالیت دفاتر کاریابی خارجی برای اعزام نیرو به کشورهای نیروپذیر حداکثر ۳۰ درصد حقوق پرداختی یا اعلامی از طرف کارفرمای خارجی است.

نرخ خدمات در رابطه با معرفی مشاغل آزادکاری یا فریلنسری خارج از کشور به کارجویان حداکثر معادل پنج درصد مبلغ قرارداد کاری است. دفاتر کاریابی غیردولتی خارجی موظفند در قبال دریافت هرگونه وجه از کارت خوان برای هر خدمت رسید جداگانه ارائه کنند

در خصوص دفاتر کاریابی غیردولتی داخلی نیز این کاریابی ها می توانند بابت ارائه خدمات به کارجو تا سقف حداکثر دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان از کارجو دریافت نمایند.

تعرفه ارائه خدمات مشاوره ای شامل سنجش شایستگی ها و سازگاری شغلی بمنظور کشف استعدادها و ظرفیتهای نیروی کار جدید برابر با ۳۰۰ هزار تومان و تعرفه تنظیم کارنامه حرفه ای و تخصصی برمبنای درخواست کارجو برابر با ۱۰۰ هزار تومان است.

حق الزحمه به کارگیری یک ساله و بیشتر کارجو در واحد پذیرنده نیروی کار حداکثر یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است. دفاتر کاریابی غیردولتی داخلی می توانند بابت تهیه و انتشار آگهی شغلی و انجام مصاحبه های تخصصی شغلی برای کارفرمایان بصورت توافقی در چهارچوب تعرفه اشاره شده از کارفرما حق الزحمه دریافت نمایند.

دفاتر کاریابی غیردولتی داخلی می توانند درباب مشاغل روزمزد و ساختمانی پنج درصد دستمزد روزانه دریافتی کارجو را بابت اشتغال و به کارگیری به عنوان حق الزحمه دریافت نمایند.

ضوابط و شرایط پرداخت تعرفه کاریابی داخلی

ضوابط و شرایط پرداخت تعرفه کاریابی خارجی
1402/03/16
09:49:11
5.0 / 5
379
تگهای خبر: ارز , ثبت نام , خدمات , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP