ورود هواپیماهای جدید به ناوگان ایران در ایام آینده

ورود هواپیماهای جدید به ناوگان ایران در ایام آینده

شاپ: چند ماه پس از آن که رییس سازمان هواپیمایی کشوری از اختیار ویژه رهبری برای خرید هواپیما آگاهی داده بود، حالا وزیر راه و شهرسازی می گوید که در ایام آینده هواپیماهای جدیدی به ناوگان هوایی کشور می پیوندد.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، بگفته مسئولان حوزه هوایی کشور، نیاز فعلی ما در ایران باتوجه به اقلیم و جمعیت ۸۵ میلیون نفره، ۵۵۰ فروند هواپیمای فعال است، در صورتیکه طبق آخرین آمار، هم اکنون حدود ۱۸۰ هواپیمای فعال داریم.
مدتی پیش محمد محمدی بخش -رئیس سازمان هواپیمایی کشوری- درباره ی هواپیماهای زمینگیر اظهار داشت: از میان ناوگان هوایی ما، ۱۶ فروند بیش از ۱۰ سال زمینگیر است، ۶۸ فروند بیش از پنج سال و کمتر از ۱۰، ۳۹ فروند بین سه سال تا پنج سال زمینگیر بوده اند؛ یعنی درمجموع ۱۲۳ ناوگان زمینگیر داریم که بنا داریم با اولویت اینها را به سرخط برگردانیم؛ گو اینکه امروز ۱۸۰ فروند هواپیمای عملیاتی داریم.
او همین طور گفته بود که بیش از ۵۰ فروند هواپیما و هلیکوپتر در ۱۸ ماه گذشته خریداری شده و تا کنون ۲۰ فروند به سرویس هوایی برای خدمت رسانی اضافه شده است.
بیشتر بخوانید خرید ۵۰ فروند هواپیما و هلیکوپتر برای اضافه شدن به ناوگان کشور آخرین آمار هواپیماهای فعال کشور محمدی بخش آذر ماه بود که با تأکید بر مبارزه با تحریم و استفاده از ظرفیتهای بخش های هوایی، اظهار داشت که با گرفتن ۲۳ اختیار ویژه از مقام معظم رهبری امروز خرید هواپیما، هلی کوپتر و ترخیص قطعات تسهیل شده است.
حالا بتازگی مهرداد بذرپاش -وزیر راه و شهرسازی- آگاهی داده که در امتداد توسعه ناوگان هوایی، تا روزهای آینده هواپیماهای جدیدی به ناوگان هوایی کشور می پیوندد.
در شرایطی که شرکت های هواپیمایی از مشکلات موجود در صنعت هوایی گله دارند و به اذعان مسئولان هم اکنون ظرفیت موجود هواپیماها با جمعیت و نیاز کشور تطابق ندارد، واردات هواپیماهای جدید به ناوگان هوایی کشور می تواند قسمتی از مشکلات موجود را حل کند.
منبع:

1402/03/05
14:18:16
5.0 / 5
508
تگهای خبر: ارز , صنعت , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP