علل کاهش قیمت سکه و طلا

علل کاهش قیمت سکه و طلا

به گزارش شاپ، رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران اظهار داشت: کاهش قیمت ارز، کاهش اندک تقاضا و فروش طلا برای ثبت نام خودرو سبب شده قیمت سکه و طلا در بازارهای داخلی نزولی شود.نادر بذرافشان در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد علت نوسانات بازار سکه و طلا، گفت: روزهای پایانی هفته گذشته سیر نزولی قیمتها در بازار سکه و طلا آغاز شد. از شروع هفته جاری نیز کاهش قیمت ادامه داشت.
رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران اضافه کرد: با توجه به این که انس جهانی طلا فقط بین ۲ تا ۵ دلار نوسان داشت، نوسانات بازار ارز علت اصلی کاهش قیمت طلا و سکه در بازار بوده است.
وی افزود: تقاضای خرید هم اندکی پایین آمده و باتوجه به شروع فروش خودرو بوسیله سامانه یکپارچه، شاهد افزایش فروش طلا هستیم. در حقیقت مردم با فروش طلا بدنبال ثبت نام برای خرید خودرو هستند.
بذرافشان افزود: بطور کلی نوسان ۲ تا ۵ درصدی قیمت در بازار طلا و سکه داریم و التهاب خاصی در بازار نیست؛ بازار روند عادی خودرا طی می کند.
رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران اشاره کرد: بصورت کلی کاهش قیمت ارز، کاهش اندک تقاضا و فروش طلا برای ثبت نام خودرو سبب شده نرخها در بازارهای داخلی نزولی شود.
وی در مورد این که آیا کاهش قیمت به همین شکل ادامه دارد یا خیر، اظهار داشت: به اعتقاد من با توجه به این که نرخها به ثبات نسبی رسیده است مردم برای خرید مصنوعات طلا و سکه منتظر نباشند و زمانی که تصمیم به خرید می گیرند مبادرت به خرید کنند. در حقیقت مردم منتظر افزایش و کاهش خاصی در بازار نباشند برای اینکه از شروع سال در بازار ثبات داریم.
بذرافشان اشاره کرد: از شروع سال قیمت طلا (هر گرم) بین ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تا ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان و سکه نیز بین ۳۱ میلیون تا ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نوسان داشته است.
وی اشاره کرد: در کل شرایط بازار طلا و سکه خوب است و اتفاق خاصی در بازار نیفتاده است.

1402/02/29
15:20:29
5.0 / 5
353
تگهای خبر: ارز , بازار , ثبت نام , رنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
شاپ SHAAP