دلایل کاهش قیمت سکه و طلا

دلایل کاهش قیمت سکه و طلا

به گزارش شاپ، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران اظهار داشت: کاهش قیمت ارز، کاهش اندک تقاضا و فروش طلا برای ثبت نام خودرو سبب شده قیمت سکه و طلا در بازارهای داخلی نزولی شود.نادر بذرافشان در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد علت نوسانات بازار سکه و طلا، عنوان کرد: روزهای پایانی هفته گذشته روند کاهشی قیمتها در بازار سکه و طلا آغاز شد. از آغاز هفته جاری هم کاهش قیمت تداوم داشت.
رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران اضافه کرد: با عنایت به این که انس جهانی طلا صرفا بین ۲ تا ۵ دلار نوسان داشت، نوسانات بازار ارز علت اصلی کاهش قیمت طلا و سکه در بازار بوده است.
وی افزود: تقاضای خرید هم اندکی پایین آمده و با عنایت به آغاز فروش خودرو از راه سامانه یکپارچه، شاهد افزایش فروش طلا هستیم. در واقع مردم با فروش طلا به دنبال ثبت نام برای خرید خودرو هستند.
بذرافشان افزود: به صورت کلی نوسان ۲ تا ۵ درصدی قیمت در بازار طلا و سکه داریم و التهاب خاصی در بازار نیست؛ بازار روند عادی خویش را طی می کند.
رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران خاطرنشان کرد: به صورت کلی کاهش قیمت ارز، کاهش اندک تقاضا و فروش طلا برای ثبت نام خودرو سبب شده قیمتها در بازارهای داخلی نزولی شود.
وی در مورد این که آیا کاهش قیمت به همین شکل ادامه دارد یا خیر، اظهار داشت: به اعتقاد من با عنایت به این که قیمتها به ثبات نسبی رسیده است مردم برای خرید مصنوعات طلا و سکه منتظر نباشند و زمانی که تصمیم به خرید می گیرند مبادرت به خرید کنند. در واقع مردم منتظر افزایش و کاهش خاصی در بازار نباشند چونکه از آغاز سال در بازار ثبات داریم.
بذرافشان خاطرنشان کرد: از آغاز سال قیمت طلا (هر گرم) بین ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تا ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان و سکه هم بین ۳۱ میلیون تا ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نوسان داشته است.
وی تصریح کرد: در کل شرایط بازار طلا و سکه خوب است و اتفاق خاصی در بازار نیفتاده است.


منبع:

1402/02/28
12:36:32
5.0 / 5
383
تگهای خبر: ارز , بازار , ثبت نام , رنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
شاپ SHAAP