معاون وزیر راه و شهرسازی:

هزینه راه اندازی مترو پردیس سنگین است

هزینه راه اندازی مترو پردیس سنگین است

به گزارش شاپ، معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: درباب مترو پردیس باید برنامه، اهداف و هزینه طرح که بسیار قابل توجه است مورد بازبینی قرار گیرد و مصوبات لازم را از هیات دولت گرفتن نماییم.


علیرضا جعفری در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: با عنایت به بازبینی در مطالعات مترو شهر جدید پردیس، طرح جدیدی را مشاور پیشنهاد داده که بزودی در این حوزه جلسه ای برگزار و تصمیم نهایی گرفته می شود.
وی ادامه داد: هدف اینست که در پردیس، خط قطار سبک شهری داشته باشیم و پس از اینکه سیاست کلی و بحث هزینه های راه اندازی این پروژه انجام شد کارها شروع می شود. هزینه اجرای این طرح هم بسیار قابل توجه است که باید مصوبات لازم را در هیات دولت دریافت نماییم.
بیشتر بخوانید
مترو پردیس پس از ۵ سال، درگیر بازمهندسی ارزش معاون وزیر راه و شهرسازی در رابطه با آخرین وضعیت مترو شهر جدید پرند هم اظهار داشت: تعهدی برای افتتاح یک لاین از خط مترو پرند داده ایم که ان شاءالله خردادماه سال جاری به این وعده عمل می‎کنیم.
جعفری تصریح کرد: با عنایت به ضرورت کیفیت خدمات دهی در این خط حتما خط دوم باید در دستور کار قرار گیرد و همزمان بخشی از زیرساختها به نتیجه برسد. پیمانکار طرح، دستور کارهایی ارائه کرده که امیدواریم افتتاح یک خط از مترو پرند را داشته باشیم و همزمان برای خط دوم اقدام نماییم.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با اشاره مترو هشتگرد اظهار داشت: مترو شهر جدید هشتگرد الان فعال است. اما اختلاف نظری در بحث هزینه ها با پیمانکار داریم که کارهای کارشناسی در این حوزه انجام شده است.
به قول جعفری، در یک جلسه با حضور مدیران مربوطه و دکتر بذرپاش - وزیر راه و شهرسازی، ضرایب تعدیل و مطالبات پیمانکاران را مورد بررسی قرار می دهیم و ان شاءالله در بحث سیگنالینگ مترو هشتگرد اقدامات لازم صورت می گیرد.
ازاین رو گزارش، ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ طرح مترو شهر جدید پردیس با هدف اتصال این شهر به کلانشهر تهران به طول حدود ۲۵ کیلومتر با برآورد تقریبی ۴۰۰۰ میلیارد تومان به تصویب هیات دولت وقت رسید و قرارداد آن با پیمانکار منعقد گردید. دوره مطالعات و اجرای طرح ۶۰ ماه برآورد شد اما به دلایلی هنوز وارد مرحله اجرا نشده است.
منبع:

1402/02/09
11:10:21
5.0 / 5
488
تگهای خبر: ارز , برنامه , خدمات , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP