با چقدر پول می شود در جنوب شرق تهران خانه خرید؟

با چقدر پول می شود در جنوب شرق تهران خانه خرید؟

به گزارش شاپ، در حال حاضر با نقدینگی بین ۵۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان میتوان در شهرهای واقع در جنوب شرقی استان تهران صاحب مسکن شد.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، با وجود نوسانات بازار مسکن، تقاضای مصرفی در مناطقی از جنوب شرق تهران و حومه ی آن فعال است. بررسی ها نشان داده است با نقدینگی بسیار کمتر از متوسط قیمت تهران میتوان در محله هایی مثل افسریه، مسعودیه، مشیریه، شهرک کاروان و شهرهای قیامدشت، پاکدشت، خاتون آباد، ورامین و قرچک صاحب مسکن شد.
در شهرهای حاشیه جنوب شرقی استان تهران، قیمت آپارتمان گاها کمتر از یک میلیارد تومان است و در مواردی میتوان با نقدینگی ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان مسکن خریداری کرد.
خیلی از کارمندان و کارگران شهر تهران در مناطقی از جنوب شرقی پایتخت سکونت دارند که روزانه بین شهر تهران و شرق استان تهران در تردد هستند. با عنایت به آن که نرخ های اجاره و فروش مسکن در حومه تهران، پایین تر از پایتخت است برخی اقشار در شهرهای اطراف سکونت دارند.
امروز ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ یک آپارتمان ۶۰ متری با سن بنای ۱۵ سال، در طبقه اول، دارای انباری و بدون پارکینگ در منطقه ی خاتون آبان ۶۰۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است. در این گزارش برخی نرخ های پیشنهادی مسکن در جنوب شرقی تهران را مورد بررسی قرار داده ایم.


دولت سیزدهم به منظور تأمین مسکن اقشار جامعه برخی پروژه های نهضت ملی مسکن را در شهرهای پاکدشت و ورامین اجرا می کند. حدود ۴۰۰۰ واحد نهضت ملی مسکن توسط اداره کل راه و شهرسازی استان تهران در دست اجرا است که تا آبان سال قبل به صورت میانگین ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. این پروژه ها در تهرانسر، شهریار، اسلامشهر، رباط کریم، قرچک و پاکدشت قرار دارد.
پروژه نهضت ملی مسکن پاکدشت


منبع:

1402/01/21
21:46:03
5.0 / 5
490
تگهای خبر: بازار , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP