مدیركل راه و شهرسازی استان خبر داد؛

تامین زمین برای اجرای طرح های عمرانی دولتی

تامین زمین برای اجرای طرح های عمرانی دولتی

شاپ: اردبیل مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از تامین زمین برای اجرای طرح های مختلف پروژه های عمرانی دولتی در زمینه گردشگری، اقتصادی، بهداشت و سلامت، ساخت مدرسه و مصلی در استان اردبیل آگاهی داد.


محبوب حیدری، مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل ۱۳ فروردین در بازدید از پروژه های عمرانی، فعالیت معاونت املاک را با رویکرد تامین زمین برای اجرای طرح های عمرانی دولتی تصریح کرد و بیان کرد: ما وظیفه تامین زمین برای اجرای طرح های مختلف پروژه های عمرانی دولتی در زمینه گردشگری، اقتصادی، بهداشت و سلامت، ساخت مدرسه و مصلی را برعهده داریم.

وی ادامه داد: همکاران ما در زمینه املاک و حقوقی تلاش می کنند تا این زمین ها را برای مجموعه های احداثی و عمرانی تامین کرده و به سرعت تحویل دستگاههای اجرائی مختلف کنند که بیش از یک هزار هکتار زمین در سالهای اخیر تامین شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل اظهار داشت: برای تامین مسکن اقشار ویژه نظیر خانواده های شهدا و ایثارگران، مددجویان بهزیستی و نهادهای حمایتی تامین زمین به شکل ۱۰۰ درصد به انجام می رسد تا دغدغه ای از بابت تامین زمین وجود نداشته باشد.

حیدری نظارت عالیه از ۳۵۰ پروژه با همراهی نظام مهندسی را در سال قبل تصریح کرد و بیان کرد: کلیات این طرح ها با نقشه ها و پروانه های صادر شده کنترل و مورد پایش قرار گرفته است.

وی افزود: صدور اولیه مجوز کسب وکار برای نخستین بار توسط سامانه پروانه اشتغال «سپامک» به تعداد ۲۱۰ فقره صادر گردیده است.

حیدری اضافه کرد: از شروع سال جاری مهندسان برای صدور اولیه پروانه کار و اشتغال باید بوسیله درگاه ملی مجوزها اقدام نمایند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از برگزاری دوره آموزشی خاک – بتن برای نخستین بار در سطح کشور برای لابراتوار های بخش خصوصی آگاهی داد و اشاره کرد: این دوره نظریه و عملی ۱۶ ساعته با حضور اساتید انجام شد.

وی اظهار داشت: تعداد ۱۶۸ فقره از ساختمان ها در سال قبل به سبب رعایت نکردن مقررات ملی ساختمان و رفع ایراد به شهرداری و نظام مهندسی معرفی شده تا با متخلفان بوسیله شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی برخورد شود.
منبع:

1402/01/14
09:49:11
5.0 / 5
470
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , دستگاه , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
شاپ SHAAP