پیش از خواندن این نکات کاغذ دیواری نخرید!

پیش از خواندن این نکات کاغذ دیواری نخرید!

شاپ: برای آشنایی با انواع کاغذ دیواری و خاصیت های آنها با این مطلب که به کمک کاغذنت نوشته شده همراه باشید.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، بیشتر افراد امروزه گاهی به علت سخت بودن پروسه رنگ کردن دیوارها و گاهی هم به دلیل محدود بودن طرح هایی که با رنگ می توان روی دیوار کشید از کاغذ دیواری به عنوان جایگزین استفاده می نمایند اما باید دانست که کاغذ دیواری هم دارای تنوع جنس و نوع فراوانی شده است و اگر نسبت به خریدن آن آگاهی نداشته باشید ممکنست آن چیزی که می خواهید از آب در نیاید. برای آشنایی با انواع کاغذ دیواری و خاصیت های آنها با این مطلب که به کمک کاغذنت نوشته شده همراه باشید. این مطلب توسط کاغذ نت kaghaznet.com به شما ارائه می شود.
کاغذ دیواری ها با عنایت به نیاز و فضاهای متفاوت انواع مختلفی دارند که این انواع هم در چگونگی طرح آنها و هم در جنس و موادی که در تولید آن استفاده شده است گاهی از آنها به عنوان پوستر دیواری استفاده می شود. پوستر دیواری یک سری تفاوت هایی با کاغذ دیواری های معمولی دارد و این تفاوت بیشتر در ساختار آنست. پوستر دیواری می تواند در عمق فضا و احساس راحتی یا تنگی داشتن در دکوراسیون خانه تأثیر بسیار زیادی داشته باشید. در مواردی هم با عنایت به سلیقه می توان از کاغذ دیواری سه بعدی بهره برد که جلوه ای کاملاً خاص به اتاق یا محل کار شما می دهد. پس در انتخاب کاغذ دیواری باید به نیاز بودجه و سلیقه خود توجه داشته باشید.
یکی از نکاتی که باید در ارتباط با کاغذ دیواری ها در نظر بگیرید این است که کاغذ دیواری هایی مانند کاغذ دیواری سه بعدی به سختی قابل شست و شو هستند. این نوع کاغذ دیواری ها به طور معمول کاغذی یا پارچه ای هستن و باز هم به این نکته توجه داشته باشید که گاهی در کاغذ دیواری سه بعدی یا طرح برجسته، شست و شو به سختی صورت می گیرد گرچه مزیت این کاغذ دیواری ها مثل کاغذ دیواری سه بعدی قیمت مقرون به صرفه آن هاست. اینجا دیگر بسته به نیاز شماست که چه نوع کاغذ دیواری ای لازم دارید.
برای خرید کاغذ دیواری انتخاب جنس کاغذ دیواری مهم می باشد. یکی از با اهمیت ترین نکاتی هم که باید رعایت کنید، خصوصاً زمانی که قصد خرید کاغذ دیواری اتاق خواب دارید، انتخاب نوع قابل شست و شو و غیرقابل شست و شو است. بدین سبب اگر احساس می کنید که کاغذ دیواری اتاق خواب شما باید از نوع قابل شست و شو باشد می توانید از انواع نانو، وینیل و جنس هایی که می توان آنها را با دستمالی مرطوب تمیزکاری کرد. توجه کنید که مقاومت این نوع کاغذ دیواری ها در مقابل رطوبت و چربی زیاد است و خیلی مناسب برای محلهای پر رفت و آمد است. حواستان را هم جمع کنید که کاغذ دیواری اتاق خواب در پروسه شست و شو لطمه نبیند.

نکته بعدی انتخاب رنگ کاغذ دیواری است که باید به اتاق راهرو یا سالن شما بیاید که این بسیار بستگی به وسایل شما یا نوع کاربری شما از آن اتاق است برای نکات مربوط به انتخاب رنگ و طرح با ما همراه باشید.
رنگ تیره
این رنگ فضا را کوچتر نشان داده است و حس آرامش به محیط القا می کند.
رنگ روشن
استفاده از این رنگ موجب می شود اتاق ها بزرگ تر دیده بشوند و فضا دوستانه تر و ملایم تر باشد و انرژی بیشتری می دهد.
طرح گلدار
معمولاً این طرح ها موجب دیده نشدن ترک ها و لطمه های دیوار می شوند و محیط های کوچک را بزرگ تر جلوه می دهند.
طرح های بزرگ
برای سالن های خیلی بزرگ مناسب هستن چونکه محیط را معقول تر و شکیل تر می کنند.
طرح کوچک
برای بزرگ تر دیده شدن فضا بسیار کمک می نماید و طرح های رنگی بیشتر دیده می شوند.
خطوط
خط های عمودی دیوار و سقف را بلندتر جلوه می کند خطوط افقی به اتاق وسعت می دهند برای اتاق های کوچک با سقف کوتاه بسیار مناسب می باشد.


کاغذ دیواری دارای طرح ها و رنگ های متنوعی است پس می توان متناسب با فضا هویت و تأثیر مناسب بر محیز قرار داد برای شناخت بیشتر این تناسب ها و معیارهای آن نکات کمک کننده ای را ارائه می نماییم با ما همراه باشید.
قبل از آن اما باید چند مورد را در انتخاب کاغذ دیواری در نظر بگیرید:
طرح
رنگ
جنس
نوع کاغذ دیواری
از آن جایی که کاغذ دیواری طیف وسیعی از طرح، رنگ و جنس دارد به کمک آنها می توانید به فضا هویتی متناسب با کاربری آن بدهید. این طرح ها و رنگ ها در فضا تأثیراتی دارند و معیارهای کلی برای آنها وجود دارد. فهرست زیر در شناخت این معیارها به شما کمک می کند:
۱- برقراری هارمونی رنگ
شما می توانید با عنایت به هارمونی رنگ ها بین رنگ کاغذ دیواری و مبلمان منزل خود و دکورها و وسایل تزئینی انتخاب رنگ های ویژه ای کنید در حقیقت با در نظر گرفتن رنگ مخالف یا مکمل این هارمونی در فضا ایجاد می شود.
۲- یک طیف خاص از یک رنگ
شما می توانید طیف رنگی مشابه وسایل خودرا در کاغذ دیواری استفاده کنید که موجب ایجاد فضایی مدرن شده که یک محیط با رنگ های روشن تر یا تیره تر طراحی شود.
۳- تضاد رنگ ها با وسایل
گاهی می توان با استفاده از رنگ های متضاد نسبت به مبلمان یا دکوراتیو ها و حتی کفپوش خانه هاهنگی جالبی را با وجود کنتراست ایجاد نمود.
۴- طرح با توجه فضا
انتخاب طرح کاغذ دیواری می تواند جلوه جذابی به محیط دهد شما می توانید با عنایت به طرح های مبلمان یا طرح کفپوش ها شما طرح اگر مبلمان استیل طرح قدیمی است کلاسیک قدیمی یا اگر کاناپه های نوین و طرح های جدید دارید کاغذ دیواری طرح مدرن را می توانید انتخاب کنید.
۵- طرح با عنایت به اندازه فضا
طرح های درشت اتاق را کوچک تر و طرح های کوچک اتاق را دلباز جلوه می دهند و موجب کمتر خسته شدن چشم می شوند. گاهی می توان برای یک دیوار در اتاق کوچک برای پس زمینه طرح درشتی را استفاده نمود.
نتیجه گیری
خرید چیزی مانند کاغذ دیواری را باید جدی گرفت. به این خاطر که کاغذ دیواری چیزی نیست که بخواهید در مدت زمان خیلی کوتاه از آن استفاده کنید و گاهی سال ها باید آنرا بر روی دیوارهای اتاقتان ببینید. بعد از سفارش های کاغذنت به خوبی استفاده کنید و با چشم باز نسبت به این مساله اقدام کنید. حتما هم نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید و اگر نکته ای هست، خوش حال می شویم که کامنت های شما را بخوانیم.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1402/01/04
14:21:30
5.0 / 5
316
تگهای خبر: آرامش , انرژی , تولید , خواب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP