تا خرداد ماه امسال انجام می شود

شناسایی زمین برای ساخت مسکن توسط بنیاد

شناسایی زمین برای ساخت مسکن توسط بنیاد

شاپ: تا حالا 341 هزار واحد در روستاها و شهرهای کوچک توسط بنیاد مسکن به مرحله ی اجرا رسیده و برنامه شناسایی اراضی دولتی و خصوصی بمنظور اجرای پروژه ها در سال 1402 شروع شده که تا خرداد امسال به انجام می رسد.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، حمایت و ساخت سالیانه ۴۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن را در روستاها، شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر و برخی شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر را در دستور کار دارد که تا حالا ۳۴۱ هزار واحد در روستاها و شهرهای کوچک توسط بنیاد مسکن به مرحله ی اجرا رسیده است. اوایل بهمن ماه سال قبل میانگین پیشرفت واحدهای شهری تحت نظر بنیاد مسکن ۲۳ درصد و واحدهای روستایی ۴۵ درصد عنوان شد. هم اکنون بیش از ۷۲ هزار واحد از مرحله ی فونداسیون عبور کرده است. بیش از ۳۰۰۰ واحد در حین نازک کاری و نزدیک ۲۰۰ واحد افتتاح و به مردم واگذار شده است. ۳۰۰۰ واحدی که در مراحل پایانی قرار دارد فروردین ۱۴۰۲ همزمان با سالروز تشکیل حساب صد امام (ره) افتتاح خواهد شد.
بیشتر بخوانید
توضیح رییس بنیاد درمورد قیمت مسکن ملی
درباب برنامه های سال جاری نیز حمیدرضا سهرابی - معاون مسکن شهری بنیاد مسکن - گفته است: بنیاد در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت آغاز به شناسایی اراضی دولتی خصوصی کرده است تا بتواند برای تولید مسکن در سال آتی توافق های لازم را انجام بدهد و در صورت نیاز الحاق با شرایط قانونی صورت گیرد.
وی با اشاره به این که تامین اراضی برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن فرآیندی زمانبر است و توافقات باید با بخش خصوصی و منابع طبیعی انجام و پروسه قانونی برای الحاق به محدوده صورت گیرد، بیان کرد: برای این منظور اراضی شناسایی شده در کمیته طراحی، برنامه ریزی و شورای برنامه ریزی تعیین تکلیف می شود.
سهرابی به پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: نتایج بررسی اراضی شناسایی و معرفی شده در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت حداکثر تا ۳ ماه نخست سال ۱۴۰۲ اعلام می شود تا ساخت مسکن بر روی اراضی فاقد مشکل شروع شود.
منبع:

1402/01/02
14:32:35
5.0 / 5
310
تگهای خبر: برنامه , تولید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP