راه اندازی مرکز مدیریت و کنترل پروازها با هدف کاهش تأخیر پروازها

راه اندازی مرکز مدیریت و کنترل پروازها با هدف کاهش تأخیر پروازها

به گزارش شاپ، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت: مرکز مدیریت و کنترل پروازها و خدمات مسافران نوروزی با هدف کاهش تأخیر پروازها در آستانه تعطیلات سال نو، به دستور رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، شروع به کار کرد.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، جعفر یازرلو اظهار داشت: مرکز مدیریت و کنترل پروازها و خدمات مسافران نوروزی، بامداد امروز با حضور مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی، فرودگاه امام خمینی (ره) و نمایندگان شرکتهای هواپیمایی به صورت رسمی و به دستور رئیس سازمان هواپیمایی کشوری شروع به کرد.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری خاطرنشان کرد: مرکز مدیریت و کنترل پروازها و خدمات مسافران نوروزی، به صورت برخط فعالیت فرودگاه ها و ترمینال های مسافری را رصد و با دقت بالا در صورت غیرفعال شدن هواپیمای یک شرکت هواپیمایی به صورت آنی تصمیم های مربوطه را اتخاذ خواهد نمود.
یازرلو با اشاره به اینکه یکی از کارهای ویژه این مرکز رعایت حقوق مسافر است تا هموطنان بتوانند سفرهای راحت و ایمن و را تجربه کنند، تصریح کرد: مانیتورینگ تمامی فرودگاه ها بخصوص فرودگاه های پرتردد، هم پوشانی مشکلات شرکت ها، پردازش اطلاعات، پیگیری و کم کردن زمان تاخیرات احتمالی و ارتقای سطح خدمات هوایی در سفرهای نوروزی همچون اهداف مرکز مدیریت و کنترل پروازها و خدمات مسافران نوروزی به حساب می آید.
وی ادامه داد: نمایندگان تام الاختیار شرکت ها در مرکز کنترل پروازها با هدف هم پوشانی و کاهش تاخیرها، در صورت نقص فنی پروازها خدمات جایگزین به یکدیگر عرضه می کنند تا پروازها با میانگین تاخیر کمتری صورت گیرد. در این مرکز نمایندگان شرکتهای هواپیمایی در دو نوبت کاری از ۶ بامداد تا ۱۵ و از ۱۵ تا ۲۴ با حضور مستمر در مرکز مدیریت و کنترل پروازها همه پروازها و فرودگاه ها رو رصد و پایش می کنند و درصورتیکه در طول بازه زمانی سفرهای نوروزی از ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ تأخیری صورت بگیرد این مرکز فرماندهی را برعهده خواهد گرفت.
براساس اعلام سازمان هواپیمایی کشوری وی با اشاره به اینکه نظارت دقیق بر رعایت حقوق مسافر از اولویت های این مرکز است، اضافه کرد: در صورت عدم توانایی شرکتهای هواپیمایی با کمک سایر ایرلاین ها پرواز جایگزین شده و مسافران جابه جا خواهند شد.
منبع:

1401/12/29
13:04:00
5.0 / 5
287
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP