معاون بنیاد مسكن:

متقاضیان مسکن ملی پای کار آمده اند

متقاضیان مسکن ملی پای کار آمده اند

به گزارش شاپ، معاون مسکن شهری بنیاد مسکن اظهار داشت: خوشبختانه روند مشارکت متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن به تدریج در حال افزایش می باشد و هرچه پیشرفت فیزیکی پروژه ها افزایش خواهد یافت، متقاضیان انگیزه پیدا می کنند و ریزش کمتری اتفاق می افتد.


حمیدرضا سهرابی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مجموع ۳۳۱ هزار واحد نهضت ملی مسکن را به مرحله ی اجرا رسانده است. از این تعداد ۲۱۹ هزار واحد در روستاها، ۱۰۱ هزار واحد در شهرها و ۱۱ هزار واحد در شهر تهران است که در مشارکت با شهرداری راه اندازی می نماییم.
وی ادامه داد: پیشرفت طرح ها متفاوت می باشد و در مراحل آماده سازی تا نازک کاری و حتی تحویل شده هستند. در چهار ماهه اخیر ۵۳۰ واحد به متقاضیان تحویل گردید. سال آینده هم تلاش می نماییم هر سه ماه یک مرتبه تعداد قابل توجهی واحد را به مرحله ی افتتاح برسانیم.

قیمت بین ۶ تا ۸ میلیون تومان در هر متر مربع
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن درباره ی قیمت واحدهای نهضت ملی مسکن اظهار داشت: هم اکنون قیمت تمام شده واحدهای یک طبقه حدود ۶ میلیون تومان در هر متر مربع است. بلوک های ۴ و ۵ طبقه هم بین ۷ تا ۸ میلیون تومان در هر متر مربع هزینه در بر دارد.
سهرابی ضمن با بیان اینکه در تأمین منابع فعلاً فقط بانک مسکن در حوزه شهری به صورت کامل ورود کرده است اظهار داشت: در حوزه روستایی هشت بانک درحال پرداخت تسهیلات هستند. اما در قسمت شهری شهری تا کنون فقط بانک مسکن را داشتیم. بانکهای سپه و ملت هم به صورت محدود ورود کرده اند که قابل توجه نیست. اما با تفاهمنامه ای که به تازگی بین وزارت راه و شهرسازی و پنج بانک به امضا رسیده امیدواریم شاهد پای کار آمدن سیستم بانکی در طرح نهضت ملی مسکن باشیم.

پروژه ها در نهایت ۱۸ ماهه تکمیل می شود
وی در رابطه با زمان تکمیل واحدها بیان نمود: پروژه های کوچک معمولاً یک سال طول می کشد. زمان اتمام پروژه های ۲ تا ۴ طبقه هم بین ۱۲ تا ۱۸ ماه خواهد بود. پروژه های ۶ طبقه به بالا هم معمولاً ۱۸ ماه تا ۲ سال طول می کشد.
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن، تأمین آورده از جانب متقاضیان را در روند اجرای پروژه های نهضت ملی مسکن موثر دانست و اظهار داشت: خوشبختانه روند مشارکت متقاضیان به تدریج در حال افزایش می باشد. در واقع هرچقدر پیشرفت فیزیکی پروژه ها افزایش خواهد یافت متقاضیان انگیزه پیدا می کنند و ریزش کمتری اتفاق می افتد.
منبع:

1401/12/04
12:13:15
5.0 / 5
490
تگهای خبر: سیستم , شهرداری , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
شاپ SHAAP