رئیس سازمان هواپیمایی:

در حوزه اطفاء حریق هوایی به خودکفایی رسیده ایم

در حوزه اطفاء حریق هوایی به خودکفایی رسیده ایم

به گزارش شاپ، رئیس سازمان هواپیمایی اظهار داشت: در زمینه اطفاء حریق هوایی امروز به خودکفایی رسیده ایم که علت این موفقیت هم افزایی با نیروهای مسلح است.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، محمد محمدی بخش امروز ـ چهارشنبه ۲۶ بهمن ـ در اولین رویداد مدیریت بحران ایران قوی ۱۴۰۱ در باغ موزه دفاع مقدس اظهار نمود: مدیریت بحران در صنعت هوایی یک تعریف کاملا متفاوتی دارد که بخشی از آن به سوانح هواپیمایی و حوزه فرودگاهیی اختصاص دارد.
وی با اشاره به اینکه در این عرصه افراد آموزش دیده با شرح وظایف معین مشخص شده است اضافه کرد: در قسمت فرودگاهی دستورالعمل ERP را داریم که همه شرح وظایف به ریز در آنجا مشخص شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: بخشی از شرح وظایف در حوزه مدیریت بحران خارج از فرودگاه است که متاسفانه در این بخش مدیریت واحد وجود ندارد.
رئیس سازمان هواپیمایی با تشریح دستورالعمل sms اظهار داشت: ما سند جامع ایمنی هوانوردی را به تمامی دستگاه ها ابلاغ کردیم که سالی یکبار مورد ممیزی سازمان جهانی قرار می گیریم بنابراین در این حوزه به دستگاههای ذی ربط اعلام نموده ایم که در حوزه پیشگیری چه اقداماتی باید صورت گیرد.
محمدی بخش بیان نمود: متاسفانه تلقی عمده مردم از صنعت هوایی جابجایی مسافر است در صورتیکه اگر بحران اجتماعی و طبیعی رخ دهد ما متناسب با آن باید آمادگی لازم را داشته باشیم.
به گزارش وزارت راه و شهرسازی، وی با اشاره به اینکه متناسب با بحران ها در صنعت هوایی توسعه یافتگی نداشته ایم، خاطرنشان کرد: در زمینه اطفاء حریق هوایی امروز به خودکفایی رسیده ایم که علت این موفقیت هم افزایی با نیروهای مسلح است.
معاون وزیر راه و شهرسازی باتاکید بر این که هم افزایی دستگاه ها می تواند در مدیریت بحران موثر باشد خاطرنشان کرد: به جهت اینکه بتوانیم به سایر بخشها کمک نماییم در حال توسعه صنعت بالگرد هستیم و بنابراین در مبحث ارسال اطلاعات توجه ویژه ای به این بخش شده است.
محمدی بخش با تاکید براینکه در حوزه مانور و اجرای رزمایش گرفتار مشکل هستیم، اضافه کرد: بر مبنای اقلیم کشورمان که با تهدیدات سیاسی و طبیعی مواجه می باشد باید هرسال یک مانور چند مرحله و ارتقا یافته تعریف نماییم تا از این طریق مشکلات و نقصها شناسایی و برطرف شوند.
رئیس سازمان هواپیمایی کشور تصریح کرد: باید یک برنامه علمی با محوریت ستاد بحران کشور اجرا شود تا اشکلات موجود برطرف شود بنابراین وجود یک مرکز متمرکز کنترل اطلاعات در کشور نیاز است.
منبع:

1401/11/27
12:50:40
5.0 / 5
649
تگهای خبر: آموزش , برنامه , دستگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP