با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام شد؛

بهره برداری از 1205 واحد طرح ملی مسکن در خراسان رضوی

بهره برداری از 1205 واحد طرح ملی مسکن در خراسان رضوی

شاپ: مشهد ـ همزمان با دهه فجر 1205 واحد طرح ملی مسکن در خراسان رضوی توسط وزیر راه و شهرسازی به بهربرداری رسید که ۱۰۰5 واحد مسکونی مربوط به شهر جدید گلبهار است.به گزارش شاپ به نقل از مهر، بهره برداری از چهار هزار و ۵۸۶ واحد مسکونی همزمان با چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی طی مراسمی با حضور مهرداد بذرپاش در شهرستان گلبهار خراسان رضوی شروع شد. از این تعداد هزار و ۲۰۵ واحد در گلبهار، هزار و ۷۴۱ واحد در کرمانشاه، ۱۲۰ واحد در شاهرود، ۱۰۰ واحد در استان گلستان، هزار و ۴۲۰ واحد در استان خوزستان قرار دارد.
وزیر راه و شهرسازی در این مراسم اظهار داشت: دولت تعهدات زیادی بردوش دارد که یکی از آنها ساخت واحدهای مسکونی طرح مسکن مهر است که گاه بیش از ۱۶ سال عقب افتادگی داشته است و حتی در تهران برخی از مردم ۱۶ سال در نوبت ثبت نام بوده اند و توانستیم همین هفته هفت هزار واحد از مسکن مهر را در تهران به بهره برداری برسانیم.
مهرداد بذرپاش بیان کرد: در همین مدت قیمت زمین چند برابر شده است اما دولت همه تکالیف دولتهای قبلی را پذیرفته و وظیفه خود می داند که آنها را به بهره برداری برساند.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: دولت حرکت بزرگی را آغاز نموده است و باید این دولت را تشویق کرد چون همه می دانیم که در وضعیت دشوار تحریم ها که تامین زمین و منابع و پاسخگویی به مردم کار بسیار سختی است این دولت با تمام توان خود بار بزرگی در زمینه مسکن بر دوش گرفته است هرچند در این بخش با تقاضاهای انباشته ای از سالهای قبل مواجه می باشد و اگر کمک نکند روز به روز بر این تقاضاها افزوده می شود.
وی اظهار داشت: دولت به عنوان یک تسهیلگر در کنار مردم حرکت مجدانه ای را آغاز نموده است و سختی های زیادی دارد پس از مسؤولیت فرار نمی کند و علاوه بر تعهد خود در زمینه مسکن تعهدات دولتهای قبلی را هم اجرا می کند.
مجتمع سازی در شهرهای بزرگ باید انجام شود
در ادامه یعقوبعلی نظری، استاندار خراسان رضوی ضمن تبریک دهه فجر اظهار داشت: امیدواریم این بهره برداری مقدمه اتفاقات خوبی برای استان باشد. از ۴ میلیون واحد مسکن ملی که دولت تعهد داده است ۴۰۰ هزار واحد مربوط به استان خراسان رضوی است که این تعهدی سنگین است.
استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: نگاهی که برای تحقق این مساله طراحی شد مشارکت حداکثری مردم در ساخت است و تا جایی که امکان دارد تسهیلات را به مردم تقدیم می نماییم تا خود مردم مبادرت به ساخت کنند. در شهرهای بزرگ تر چاره ای جز مجتمع سازی نداریم و باید مجتمع سازی صورت گیرد.
وی عنوان کرد: در استان خراسان رضوی ۸۰هزار زمین واگذار شده یا عملیات اجرائی در طرح ملی مسکن شروع شده و در چند هفته آتی به صد هزار خواهیم رساند و امیدواریم تا آخر سال ۱۴۰۱ دویست هزار امکان به وجود بیاوریم.
نظری اشاره کرد: تهیه زمین در شهرهای بزرگ و کوچک پروسه سختی دارد که با همراهی دستگاه های مختلف این امکان و این زمینه برقرار است.
استاندار خراسان رضوی ضمن تشریح زمان بر بودن فرآیندها تسهیل کارها را از وزیر راه و شهرسازی خواهان شد و اظهار داشت: استحضار دارید فرآیندها بسیار کند است و حتما برای رسیدن به ۴ میلیون ساخت در کشور و ۴۰۰ هزار واحد در استان خراسان سرعت انجام کارها خیلی مهمست و کارها چه در تهران و چه در استان باید سرعت پیدا کند که دراین زمینه معطلی های زیادی داریم و زمان در دست یافتن به این هدف خیلی مهم می باشد.
وی در آخر عنوان کرد: باید ساده سازی و روان سازی را در دستور کار قرار دهیم که باتوجه به تجربیات این کار شدنی است تا در حداقل زمان تعهدی که دولت مردمی و انقلابی به مردم داده است زیر سایه حضرت رضا (ع) اجرائی شود.


منبع:

1401/11/22
13:54:14
5.0 / 5
561
تگهای خبر: ثبت نام , دستگاه , رنگ , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
شاپ SHAAP