آخرین تغییرات قیمت آپارتمان های تهران به روایت مرکز آمار

آخرین تغییرات قیمت آپارتمان های تهران به روایت مرکز آمار

به گزارش شاپ، طبق اعلام مرکز آمار، نرخ تورم سالانه دیماه سال جاری آپارتمان های مسکونی شهر تهران به ۴۰، ۶ درصد رسیده است که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (۳۷.۱ درصد)، ۳.۵ واحد درصد افزایش داشته است.به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، در دیماه سال جاری، شاخص قیمت آپارتمان های مسکونی شهر تهران به عدد ۱۹۱، ۴ رسیده است که نسبت به ماه قبل (۱۷۴، ۳)، ۹.۸ درصد افزایش داشته است.

همچنین منظور از تورم ماهانه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت ماه جاری، نسبت به ماه قبل بوده که در دیماه ۱۴۰۱ تورم ماهانه قیمت آپارتمان های مسکونی شهر تهران ۹، ۸ درصد بوده است.

تورم ماهانه دیماه در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل (۴، ۱ درصد)، ۵.۷ واحد درصد افزایش داشته است.

منظور از تورم نقطه به نقطه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت نسبت به ماه مشابه سال قبل است. در دیماه سالجاری تورم نقطه به نقطه قیمت آپارتمان های مسکونی شهر تهران به ۶۶ درصد رسیده است. تورم نقطه به نقطه این ماه در مقایسه با ماه قبل (۵۲.۱ درصد) ۱۳.۹ واحد درصد افزایش داشته است.منظور از نرخ تورم سالانه، درصد تغییر میانگین اعداد شاخص قیمت در یک سال منتهی به ماه جاری، نسبت به شاخص دوره مشابه سال قبل است.

نرخ تورم سالانه دیماه سال جاری آپارتمان های مسکونی شهر تهران به ۴۰، ۶ درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل(۳۷.۱ درصد)، ۳.۵ واحد درصد افزایش داشته است.

متوسط قیمت آپارتمان های مسکونی در مناطق تهران

در دیماه سال جاری متوسط وزنی و حسابی قیمت آپارتمان های مسکونی فروش رفته در شهر تهران به ترتیب به ۵۴ میلیون و ۹۲۶ هزار تومان و ۵۲ میلیون و ۷۷۹ هزار تومان رسیده است.

در این ماه منطقه یک تهران با متوسط وزنی قیمت ۱۱۱ میلیون و ۸۶۲ هزار تومان بیشترین و منطقه ۱۸ با متوسط وزنی قیمت ۲۷ میلیون و ۸۸۴ هزار تومان کمترین قیمت را در میان مناطق ۲۲ گانه شهر تهران داشته اند.منبع:

1401/11/17
13:44:10
5.0 / 5
490
تگهای خبر: قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
شاپ SHAAP