در مجمع عمومی فوق العاده آسیاتك مطرح شد؛

افزایش سرمایه آسیاتک تا افزایش سرمایه گذاری در حوزه Datacenter

افزایش سرمایه آسیاتک تا افزایش سرمایه گذاری در حوزه Datacenter

به گزارش شاپ، سهامداران مجموعه انتقال دیتای آسیاتک در مجمع عمومی فوق العاده، با افزایش سرمایه شرکت از ۲۰۰ میلیارد تومان به ۳۰۰ میلیارد تومان، از محل سود انباشته موافقت کردند.به گزارش شاپ به نقل از روابط عمومی آسیاتک؛ این مجموعه یازدهم بهمن ماه سال ۱۴۰۱ مجمع عمومی فوق العاده خویش را با مبحث افزایش سرمایه شرکت برگزار کرد.
مهندس محمدعلی یوسفی زاده، مدیرعامل آسیاتک هم گزارشی از عملکرد فنی و مالی شرکت طی ماه های اخیر و برنامه های آتی آن اطلاع داد. وی در بخشی از گزارش خود اعلام نمود: سرمایه شرکت از ۲۰۰ میلیارد تومان به ۳۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.
وی در قسمت دیگری از صحبت های خود به سهام آسیاتک در شرکتهای زیرمجموعه پرداخت و اظهار داشت: حالا ۶۷ درصد از سهام مجموعه رایمون مدیا، ۱۰۰ درصد از سهام عصر داده های آسیاتک، ۵۱ درصد از سهام داده های ابری امین آسیا و ۶۷.۷ درصد از داده پردازی معتمد تیس به آسیاتک متعلق می باشد.
مدیرعامل آسیاتک ضمن اشاره به بازار جهانی خدمات مرکز داده، اضافه کرد: هدف از افزایش سرمایه در حوزه Datacenter کاهش ۲۵ تا ۳۰ درصدی خروج ارز از کشور در حوزه خرید اینترنت و نگهداری محتوا در کشور و افزایش رضایت صاحبان سرورها و تولیدکنندگان محتوا و … است. در همین راستا درآمد حاصل از خدمات مرکز داده امسال با ۱۶ درصد افزایش به ۱۰۹ میلیارد تومان رسیده است.

وی ضمن اشاره به تاریخچه فعالیتهای آسیاتک و تبدیل آن از یک مجموعه تک محصولی به چند محصولی در حوزه ارتباطات، خدمات جاری و آتی مجموعه انتقال دیتای آسیاتک را این گونه معرفی کرد: خدمات پیامک (SMS) و فیبر نوری (FTTx) برای ما خیلی مهم می باشد و برای آن برنامه ریزی روزانه داریم، حوزه موبایل که برای ورود به آن برنامه داریم و درحال رایزنی های لازم با وزارت ارتباطات هستیم. در حوزه TD-LTE یا اینترنت بی سیم مشغول عرضه سرویس هستیم؛ خدمات شبکه توزیع محتوا (CDN) و Cloud computing که در شرکت امین آسیا و عصر داده ها مشغول عرضه خدمات هستیم و اینترنت اشیا که در مرحله R&D آن هستیم. ADSL هم محصول اصلی شرکت ماست که درحال عرضه آن هستیم و خدمات VDSL هم در بعضی مناطق تجربه کردیم که به جهت تغییر نرخ عرضه فناوری آن، توسعه در حوزه فیبر را ترجیح می دهیم. در این مراسم، بازرس گزارشی در رابطه با افزایش سرمایه شرکت عرضه کرد و سهامداران در رابطه با افزایش سرمایه از محل سود انباشته و الحاق مبحث فعالیت جدید شرکت به ماده ۲ اساسنامه و … تصمیم گیری کردند. این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1401/11/16
18:25:35
5.0 / 5
428
تگهای خبر: ارز , اینترنت , بازار , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP