رییس بنیاد مسكن خبر داد

خسارت به ۹۲۵۰ خانه در خوی

خسارت به ۹۲۵۰ خانه در خوی

به گزارش شاپ، رئیس بنیاد مسکن اظهار داشت: طبق آخرین آماری که تا کنون تهیه شده در جریان زمین لرزه خوی 1750 واحد مسکونی تخریب و 7500 واحد گرفتار خسارت شده که باید تعمیر شود.


اکبر نیکزاد در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: آواربرداری ساختمان هایی که تحت تاثیر زمین لرزه ۵.۹ ریشتری خوی در آذربایجان غربی قرار گرفتند از چهار روز قبل شروع شده که علاوه بر همکاران ما در بنیاد مسکن آذربایجان غربی، چهار استان دیگر شامل آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و کردستان هم با ماشین آلات و نیروی انسانی در محل حادثه حاضر شده و به کمک زلزله زدگان آمده اند.
وی ادامه داد: طبق آخرین آمار بنیاد مسکن در جریان زمین لرزه خوی ۱۷۵۰ واحد مسکونی احداثی و ۷۵۰۰ واحد تعمیری داریم که جمع واحدهای گرفتار خسارت به ۹۲۵۰ مورد رسیده است.

یکشنبه احتمالاً وام تصویب می شود
رئیس بنیاد مسکن درباره ی زمان پرداخت تسهیلات بازسازی واحدهای مسکونی اظهار داشت: آن چه برعهده ما قرار داشت بحث آواربرداری و ارائه آمار از میزان خسارات بود. گزارشات مربوطه را به مسئولان دولتی ارائه کردیم. تصور می کنم در جلسه یکشنبه هفته آتی هیات دولت میزان وام و کمک بلاعوض واحدهایی که تحت تاثیر زلزله خوی قرار گرفته اند به تصویب برسد.
نیکزاد با اشاره به اینکه زلزله زدگان در ساختمان های عمومی مثل مساجد، مدارس، ورزشگاه ها و غیره اسکان داده شده اند اظهار داشت: موضوع امدادرسانی و اسکان موقت به عهده هلال احمر و سایر دستگاه های امدادرسان است. ما برای گرفتن آمار و آواربرداری در کنار این دستگاهها هستیم.
وی اشاره کرد: از ساعات اولیه وقوع زمین لرزه برخی مناطق گرفتار قطعی برق، گاز یا مسدود شدن جاده شدند. هم اکنون تمامی انشعابات وصل، مسیرها بازگشایی و اقلام غذایی بین مردم توزیع شده است.
رئیس بنیاد مسکن، وضعیت ارائه خدمات شهری را نیز مطلوب دانست و اظهار داشت: با همکاری مردم و کسبه خیلی از مغازه ها، مثل نانوایی، سوپرمارکت و غیره فعالیت خودرا از سر گرفته و خدمات ارائه می دهند.
نیکزاد درباره ی مدت زمان بازسازی واحدهای تخریب شده اظهار داشت: نوسازی واحدهای روستایی که عموما یک طبقه هستند است حدود شش ماه زمان می برد. بدین سبب با دریافت تسهیلات و وام بلاعوض به دست متقاضیان انتظار داریم تا پایان شهریورماه سال آینده پروسه نوسازی واحدهای روستایی تمام شود.1401/11/13
16:15:10
5.0 / 5
488
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , غذا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴