بازار بلیت های خارجی را به ایرلاین های خارجی داده ایم

بازار بلیت های خارجی را به ایرلاین های خارجی داده ایم

به گزارش شاپ، دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی ضمن تشریح مشکلات این حوزه اظهار نمود: بازار بلیت های خارجی را به ایرلاین های خارجی داده ایم.به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، مقصود اسعدی سامانی در حاشیه دهمین جلسه ستاد پیگیری رفع موانع سرمایه گذاری با انجمن ها و تشکل ها که با حضور وزیر اقتصاد برگزار شد، با تاکید این که هیچ قانونی دال بر این که تغییر قیمت بلیت هواپیما باید از جانب ستاد تنظیم بازار تصویب و تعیین شود، وجود ندارد، اظهار داشت: ستاد تنظیم بازار در حالی به تعیین قیمت بلیت هواپیما ورود کرده است که اساسا قانونی در این مورد وجود ندارد.

او با اشاره کاهش قیمت بلیت هواپیما پارسال اظهار نمود: آذرماه سال قبل قیمت بلیت هواپیما تا ۱۵ درصد کاهش پیدا کرد و قرار بر این بود که بابت این همراهی شرکتهای هواپیمایی، دولت هم نسبت به پشتیبانی از شرکت ها اقدام نماید که حمایتی از جانب دولت دیده نشد.

دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی افزود: هم اکنون بلیت هواپیما با نرخ های آذرماه سال قبل به فروش می رسد که این ارقام هزینه های شرکت ها را پوشش نمی دهد و هم اکنون اغلب شرکتهای هواپیمایی زیان ده اند.

سامانی در مورد هزینه تمام شده هر صندلی پرواز اظهار داشت: هم اکنون قیمت تمام شده هر صندلی پرواز ۴۰ دلار است اما قیمت تحقق یافته و قیمتی هم اکنون اعمال شده ۱۷ دلار است. در مذاکراتی با سازمان هواپیمایی داشتیم بر روی نرخ هر صندلی ۳۵ دلار توافق کردیم و بر مبنای آن، در شورایعالی هواپیمایی با افزایش ۳۰ درصدی نرخ بلیت هواپیما موافقت نمود اما جلوی اعمال آنرا گرفتند و فاصله بین ۱۷ دلار تا ۳۵ دلار برای هر صندلی ضرری است که نصیب شرکتهای هواپیمایی می شود.

اسعدی سامانی با تکذیب واکنش به این اقدام ستاد تنظیم بازار با عدم فروش بلیت در بازار تصریح کرد: امکان عدم فروش و عرضه بلیت هواپیما وجود ندارد و این مبادرت به ضرر خود شرکتهای هواپیمایی است و سود شرکت ها بابت فروش بلیت است.

او ادامه دارد: از طرفی وقتی برنامه پروازی عرضه می شود شرکت ها نمی توانند آن برنامه پروازی را انجام ندهند و رعایت نکنند.

دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی در رابطه با کاهش فروش بلیت پروازهای خارجی بخصوص اروپا و شرق اروپا اظهار داشت: علاوه بر مبحث تحریم ها مبحث اینست که هواپیما نداریم و هواپیماهایی که بتوانند در مسیرها فعال شوند زمین گیر شدند یا با محدودیت هوایپما مواجه هستیم و بازار بلیت های خارجی را به ایرلاین های خارجی داده ایم.
1401/11/11
10:02:47
5.0 / 5
419
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱