شروع به کار قرارگاه نظارت میدانی بر طرح های اشتغال

شروع به کار قرارگاه نظارت میدانی بر طرح های اشتغال

شاپ: با دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرارگاه نظارت میدانی بر طرح های اشتغال استانی وزارت کار شروع به کار کرد.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، حبیب الله جلیلی- مدیرکل امور استانهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از شروع به کار قرارگاه اشتغال با هدف نظارت میدانی بر طرح های اشتغال توسط اداره کل امور استانها آگاهی داد و اظهار داشت: تشکیل «قرارگاه اشتغال کشور» در امور استانهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حسب دستور مقام عالی وزارت انجام گرفت.
وی ادامه داد: نظر به تاکید رییس محترم جمهور درباب ایجاد تعهد یک میلیون شغل در سال در همایش نظارت ستادی و اجلاسیه سراسری مدیران اجرائی استانها و دستگاه های تابعه این وزارت و دستور وزیر کار در راستای تحقق تعهد صورت گرفته، طی جلسه ای که با همکاری معاونت اشتغال برگزار شد، مقرر گردید "قرارگاه اشتغال" با هدف نظارت حضوری بر طرح های اشتغال ثبت شده در سامانه رصد در اداره کل امور استانها فعالیت خودرا شروع کند.
طبق اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جلیلی اظهار داشت: فعالیت این قرارگاه از روز شنبه ۸ بهمن ماه شروع شده و تا روز شنبه ۲۰ اسفندماه ادامه خواهد داشت و توسط ادارات کل استانها پیگیری و کمیته ای در این دفتر فعالیت آنرا رصد و ارزیابی می نماید.
مدیرکل امور استانهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: مقرر می باشد استانها در بازه زمانی ۴۰ روز فعالیت قرارگاه اشتغال تمام طرح های ثبت شده در سامانه رصد را طی هماهنگی با مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی طرف قرارداد بصورت میدانی و حضوری، نظارت و هر ۴۸ ساعت یک دفعه گزارش میزان نظارت انجام شده را اعلام کنند.
بگفته وی گزارش دریافتی با گزارش جامع سامانه سانار تطبیق داده شده، جمع بندی لازم انجام شده و در اختیار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار خواهد گرفت.
مدیرکل امور استانهای وزارت کار اظهار داشت: بنا داریم در ۴۰ روز فعالیت این قرارگاه حداقل ۱۵ مورد گزارش ارزیابی استانها جهت استحضار وزیر کار ارسال شود.1401/11/10
09:17:51
5.0 / 5
916
تگهای خبر: ارز , خدمات , دستگاه , مشاوره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
شاپ SHAAP