به دنبال بازگشت نرخ بلیت به قبل از افزایش قیمت اتفاق افتاد

درخواست ایرلاین ها برای کاهش هزینه های جانبی

درخواست ایرلاین ها برای کاهش هزینه های جانبی

به گزارش شاپ، با بازگشت قیمت بلیت هواپیما به پیش از افزایش ۳۰ درصدی، مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و حقوق شهروندی وزارت راه و شهرسازی گفت که شرکت های هواپیمایی خواهان کاهش برخی هزینه های جانبی شدند.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، در ایام گذشته مبحث افزایش قیمت بلیت هواپیما توسط ایرلاین ها اجرایی شد و انجمن شرکتهای هواپیمایی اعلام نمود که این افزایش قیمت در جهت آزادسازی نرخ بلیت در قانون پنجم توسعه صورت گرفته؛ اما از جانب مسؤلان دولتی اینطور واکنش داده شد که باآنکه افزایش قیمت بلیت هواپیما در دستور کار است، اما شرکت ها باید صبر کنند تا وقتی که افزایش قیمت به تصویب ستاد تنظیم بازار برسد.
بعد از آن دادستانی که از ابتدا به ماجرا ورود کرده بود، اعلام نمود افزایش قیمتی که از راه انجمن شرکتهای هواپیمایی به شرکتهای هواپیمایی ابلاغ گردیده مورد تأیید ستاد تنظیم بازار نیست و این اضافه دریافتی حتما باید به مردم و به مسافرین برگردانده شود که در نهایت انجمن هواپیمایی هم کوتاه آمد و گفت شرکتهای هواپیمایی طبق دستور دادستان، نرخ ها را به پیش از افزایش قیمت برگرداندند.
در این خصوص حسین مُذنِب -مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و حقوق شهروندی وزارت راه و شهرسازی- در فضای مجازی نوشت: «با تاکید وزیر راه و شهرسازی برای پیشگیری از تضییع حقوق مردم و همینطور تذکر دستگاههای نظارتی، شرکتهای هواپیمایی ملزم به برگرداندن نرخ بلیت به قیمت قبل و بازگشت مبالغ اضافه دریافتی شدند. همینطور درخواست شرکتهای هواپیمایی برای کاهش برخی هزینه های جانبی درحال پیگیری است.»
منبع:

1401/11/07
19:28:08
5.0 / 5
442
تگهای خبر: ارز , بازار , دستگاه , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
شاپ SHAAP