طاهری در تشریح جلسه كمیسیون صنایع مجلس:

وزیر صمت موافق ورود مجدد شورای رقابت به قیمت گذاری خودرو است

وزیر صمت موافق ورود مجدد شورای رقابت به قیمت گذاری خودرو است

شاپ: رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی مباحث مطرح شده در جلسه عصر امروز این کمیسیون با وزیر صمت را تشریح نمود.به گزارش شاپ به نقل از مهر، مصطفی طاهری در تشریح نشست امروز (سه شنبه ۴ بهمن ماه) کمیسیون صنایع و معادن مجلس، به حضور رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونان وی در این نشست اشاره نمود.
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: دستورکار نخست امروز کمیسیون بررسی طرح اصلاح ساماندهی خودرو و استماع گزارش وزیر درباره ی حوزه خودرو بود که اعضای کمیسیون خیلی قانع نشدند و قرار شد در ایام آینده این جلسه مجدداً تکرار شود.
وی با اشاره به روش های مختلف عرضه و سردرگمی موجود و صحبت های متفاوتی که در این عرصه از دولت شنیده می شود، افزود: پیشنهاد اصلاح قانون ساماندهی صنعت خودرو عنوان شد که بر طبق این پیشنهاد اگر در وضعیت خاص خودرو در بورس کالا عرضه گردد، سود مازاد فروش به جیب تولیدکننده نرود و در زنجیره حمل و نقل عمومی هزینه شود البته رأی گیری این طرح به جلسات آینده موکول شد.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم درباره ی نظر وزیر صمت درباره ی ورود شورای رقابت به پروسه قیمت گذاری خودرو، اشاره کرد: نظر وزیر این بود که قیمت گذاری به شورای رقابت واگذار شود و شورای رقابت مجدد به قیمت گذاری خودرو ورود کند.
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: وزیر صمت معتقد بود که عرضه خودرو در بورس در وضعیت فعلی مناسب ترین روش است.
وی افزود: دستورکار دیگر امروز کمیسیون صنایع و معادن مربوط به بررسی بودجه صنعت و معدن در سال ۱۴۰۲ بود که نمایندگان سازمان برنامه و بودجه، مرکز تحقیقات و اعضای کمیسیون به بیان نقطه نظرات خود در این عرصه پرداختند؛ آنچه در لایحه درج شده، مرور شد و برآیند آن با برخی پیشنهادات مورد توافق بود.
وی اضافه کرد: دوستان درباره ی مواردی که در لایحه بودجه ۱۴۰۲ آمده نکاتی داشتند که باید اصلاحاتی در آن ایجاد شود یکی از این موارد مربوط به گاز صنایع است که به زعم آنها این میزان بسیار است و باید کم شود، موضوع دیگر حقوق ورودی ماشین آلات، تجهیزات، قطعات و مواد اولیه است که در لایحه بودجه ۴ درصد در نظر گرفته شده و فقط حقوق ورودی کالاهای اساسی یک درصد است اما دوستان پیشنهاد دادند که حقوق ورودی موارد مذکور مانند سال ۱۴۰۱ یک درصد در نظر گرفته شود.

1401/11/05
13:08:22
5.0 / 5
437
تگهای خبر: برنامه , تولید , صنعت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP