مدیرعامل آبفای مازندران

۲۵ درصد شبکه آب مازندران فرسوده است

۲۵ درصد شبکه آب مازندران فرسوده است

به گزارش شاپ، مازندران مدیرعامل آبفای مازندران با اشاره به فرسوده بودن ۲۵ درصد شبکه آب استان، اظهار داشت: برای اصلاح این شبکه نیاز به ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار است.بهزاد برارزاده در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه در مازندران به برکت پیگیری مسؤلان در دولت سیزدهم موقعیت خوبی برای رفع مشکلات بخش آب به وجود آمد، اظهار نمود: کتابچه تنش آبی مازندران تدوین و دغدغه ها به وزارت نیرو اعلام گردید.

وی اضافه کرد: هم اکنون ۲۰ شهر و ۲۱۳ روستای مازندران دارای تنش آبی است و این نارسایی نیازمند نگاه ویژه مسؤلان ارشد کشور برای رفع مشکلات در این خصوص است.

مدیرعامل آبفای مازندران ضمن اشاره به کمبود مخازن و تأمین منابع، بهسازی چاه ها و یا حفر چاه ها، اظهار داشت: مازندران به جهت اینکه میزبان خوبی برای هم میهنان باشد نیازمند توجه ویژه است.

برارزاده با اشاره به اینکه تنها از ۱۲ درصد آب های سطحی استفاده می شود، خاطرنشان کرد: این ۱۲ درصد شامل سد میجران، سد آیت الله صالحی مازندرانی و سد شهید رجایی است.

وی تصریح کرد: ۸۸ درصد باقی مانده از ۷۴۰ حلقه چاه و ۳۷۳ دهنه چشمه تأمین می شود که مسلما نیازمند مدیریت بحران در مازندران است. چونکه اگر چاهی خراب شود و یا چشمه ای گرفتار کدورت شود در عرضه خدمات با چالش مواجه خواهیم شد.

این مسئول استانی ضمن اشاره به این که برای هدایت آب های سطحی باید اقدامات ویژه و بنیادین صورت گیرد، اظهار داشت: در مازندران ۲۱ هزار شبکه آب وجود دارد، از این میزان ۵ هزار و ۳۰۰ متر یعنی ۲۵ درصد شبکه ها فرسوده است که نیازمند به کمک شوراها، شهرداری ها و بخشداری ها است.

برارزاده اظهار داشت: برای بهسازی و اصلاح شبکه های آب استان احتیاج به ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار است.
1401/10/28
14:39:23
5.0 / 5
524
تگهای خبر: ارز , خدمات , شهرداری , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP