استاندار مازندران:

طرح ملی مسکن با مشارکت بخش خصوصی اجرا شود

طرح ملی مسکن با مشارکت بخش خصوصی اجرا شود

به گزارش شاپ، مازندران استاندار مازندران ضمن اشاره به این که مشوق های لازم برای پیمانکاران و انبوه سازان در نظر گرفته شد تا طرح نهضت ملی مسکن توسط آنان با سرعت بیشتری صورت گیرد، اظهار داشت: مردم مازندران در اجرای طرح ملی مسکن علاقه به خود مالکی دارند. دولت در این خصوص هم مشوق هایی را در نظر گرفته است.به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، سید محمود حسینی پور دیشب در دهمین جلسه شورایعالی مسکن استان، مسکن ملی را یکی از شعارهای اصلی دولت سیزدهم برای مردم فاقد مسکن عنوان نمود و اظهار داشت: با عنایت به تورم اقتصادی نداشتن مسکن مشکل عمده خانواده های بدون مسکن می باشد.

وی مشکل مازندران در اجرای طرح ملی مسکن را محدویت زمین برای این طرح دانست و اضافه کرد: زمینهای کشاورزی غیر قابل تغییر کاربری است مقرر شد بعضی از زمینهای که در اختیار دستگاههای دولتی است شناسایی وبه این طرح ملی اختصاص داده شود.

استاندار مازندران ضمن اشاره به این که مشوق های لازم برای پیمانکاران و انبوه سازان در نظر گرفته شد تا طرح نهضت ملی مسکن توسط آنان با سرعت بیشتری صورت گیرد، اظهار نمود: مردم مازندران در اجرای طرح ملی مسکن علاقه به خود مالکی دارند. دولت در این خصوص هم مشوق هایی را در نظر گرفته است.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به اینکه مسکن شعار اول دولت سیزدهم است که مازندران در تحقق این شعار عقب ماندگی قابل توجهی دارد و باید جبران شود، خاطرنشان کرد: مسکن یک امتیاز مهم اجتماعی و امنیتی برای خانواده ها است و دولت برای رفع مشکلات از این دست مبادرت به اجرای این طرح کرده است.

این مسئول سهمیه استان مازندران در طرح نهضت ملی مسکن در سال ۱۴۰۱ را حدود ۳۸ هزار واحد مسکن دانست و اظهار داشت: دولت سیزدهم برای تحقق طرح نهضت ملی مسکن قوانین و دستور العمل هایی اتخاذ نموده است که دستگاههای اجرایی باید با آگاهی کامل نسبت به این موارد راهکارهایی را برای حل گره های موجود اتخاذ نمایند.

حسینی پور اضافه کرد: سیاست های تشویقی توسط وزارت راه و شهرسازی به شهرداران در بافت های فرسوده ابلاغ گردیده است و یکی از گامهای موثر در طرح نهضت ملی مسکن حضور فعال شهرداری ها است.
1401/10/18
14:06:45
5.0 / 5
529
تگهای خبر: دستگاه , شهرداری , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP