در گفت و گو با شاپ مطرح شد:

پشتیبانی از ۳۵۷ واحد اقتصادی راکد و نیمه فعال

پشتیبانی از ۳۵۷ واحد اقتصادی راکد و نیمه فعال

شاپ: در امتداد اجرای نهضت احیا در کشور از شروع امسال تا حالا بیش از 357 واحد اقتصادی مورد حمایت صندوق کارآفرینی امید قرار گرفته و بیش از 600 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.نعمت الله رضایی در گفت و گو با ایسنا، از صندوق کارآفرینی امید به عنوان یکی از متولیان امر اجرای نهضت احیا در کشور نام برد و اظهار داشت: امسال نهضت احیا با محوریت طرح های راکد، نیمه تمام و نیمه فعال در دستور کار دولت قرار گرفت و بر این اساس تفاهم نامه پشتیبانی از ۱۰۰۰ واحد اقتصادی نیمه تمام، راکد و نیمه راکد را امضا کردیم.

وی اظهار داشت: از شروع امسال تا حالا بیش از ۳۵۷ واحد اقتصادی توسط صندوق کارآفرینی امید مورد حمایت قرار گرفته، بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده، ۲۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه راکد در کشور به چرخه تولید وارد و ۷۹۶۰ اشتغال جدید به وجود آمده است.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید اضافه کرد: حوزه فعالیت این صندوق را طرح های خرد و کوچک، متوسط و معیشت محور می سازند که عمدتاً زودبازده هستند و سرانه ایجاد اشتغال پایینی دارند پس بصورت زنجیره ای عمل می نماییم و طرح ها را از نهاده و تولید تا بازار و فروش در کنار هم قرار می دهیم.
رضایی با اشاره به اولویت پرداخت تسهیلات به روستاها و مناطق محروم عنوان کرد: صندوق کارآفرینی امید مبادرت به هدایت و پشتیبانی از افرادی می کند که به انجام فعالیت اقتصادی تمایل دارند و قبل از پرداخت تسهیلات، توانمندسازی و توان افزایی را مدنظر قرار می دهد.
وی در عین حال به اجرای طرح «نوفن» برای افزایش راندمان فعالیت اقتصادی در روستا اشاره نمود و اظهار داشت: امسال استفاده از منابع تبصره ۱۸ در دستور کار دولت قرار دارد و پس تفاهم نامه همکاری با وزارت جهاد کشاورزی و وزارت میراث فرهنگی را به امضا رساندیم تا پرداخت تسهیلات در امتداد اهداف دستگاهی باشد.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در آخر ۳۲ درصد طرح های صندوق را مربوط به کارآفرینان زن دانست که متناسب با مهارت و توانایی به صندوق معرفی می گردند.
منبع:

1401/10/14
14:18:58
5.0 / 5
500
تگهای خبر: بازار , تولید , دستگاه , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP