بنیاد مستضعفان در ۴ سال قبل چقدر مالیات داده است؟

بنیاد مستضعفان در ۴ سال قبل چقدر مالیات داده است؟

به گزارش شاپ، معاون برنامه ریزی و امور مجامع بنیاد مستضعفان جزئیات مالیات این بنیاد طی ۴ سال منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ را شرح داد.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، مجید باجلان در تشریح جزییات درآمدها و مالیات پرداختی بنیاد مستضعفان اظهار داشت: بنیاد مستضعفان متشکل از مجموعه شرکت هایی است که همچون سایر شرکت های فعال در زمینه اقتصادی، جزو مؤدیان مالیاتی محسوب می شوند و هر ساله برمبنای قانون، انواع مالیات های تصریح شده در قانون را پرداخت می کنند و حساسیت بنیاد مستضعفان نسبت به پرداخت مالیات شرکت های زیرمجموعه، به شکلی است که این بنیاد جزو خوش حساب ترین مؤدیان مالیاتی بوده و بارها وزرای اقتصاد و روسای سازمان امور مالیاتی کشور، بر این خوش حسابی مالیاتی بنیاد مستضعفان، تاکید کرده اند.
معاون برنامه ریزی و امور مجامع بنیاد مستضعفان افزود: برمبنای صورت های مالی بنیاد مستضعفان، این بنیاد طی ۴ سال منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۰، مجموعا در حدود ۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به عنوان مالیات عملکرد، مالیات و عوارض ارزش افزوده، مالیات تکلیفی و... پرداخت کرده است.
وی افزود: بر همین اساس، مالیات بنیاد مستضعفان در سالهای ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۰ به ترتیب در حدود ۷۰۰ میلیارد، یکهزار میلیارد، یکهزار و ۸۰۰ میلیارد و یکهزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است.
بر طبق گزارش بنیاد مستضعفان، باجلان در تشریح چرایی کاهش میزان مالیات سال ۱۴۰۰ به نسبت سال ۱۳۹۹ اظهار داشت: با وجود افزایش درآمدها و عملکرد بنیاد مستضعفان طی سال ۱۴۰۰، مالیات این سال نسبت به سال پیش از آن حدود ۶۰۰ میلیارد تومان کاهش داشت که دلیل این کاهش، تقویت بخش فروش صادراتی در این سال بوده که برمبنای قانون رفع موانع تولید و نظام ارتقای مالی کشور، قسمتی از این درآمد، از معافیت مالیاتی برخوردار شده است.
معاون برنامه ریزی و امور مجامع بنیاد مستضعفان در آخر اشاره کرد: بنیاد مستضعفان تلاش داشته تا کارهای اقتصادی و اجتماعی خودرا در بستری شفاف ارائه کند و باتوجه به پشتوانه انقلابی این نهاد، به شکلی عمل کرده تا جزو بهترین مؤدیان مالیاتی و نمونه ای برای سایر فعالان اقتصادی باشد.
منبع:

1401/10/12
18:13:01
5.0 / 5
584
تگهای خبر: ارز , برنامه , تولید , حساسیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP