معاون استاندار:

مباحث اعتباری پروژه راه آهن لرستان رفع شده است

مباحث اعتباری پروژه راه آهن لرستان رفع شده است

به گزارش شاپ، لرستان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان اظهار داشت: مباحث اعتباری پروژه راه آهن استان رفع شده است.


احمدرضا دالوند امروز هفتم دی ماه در جلسه شورای اداری و تکریم و معارفه فرماندار بروجرد، اظهار داشت: پیشینه این شهرستان، برای نظام و جهان تشیّع افتخار است.
وی با اعلان اینکه لرستان از دیرباز متاسفانه بواسطه و شرایط مختلفی به آن توجه نشده است و عقب افتادگی ها، مشکلات و چالش هایی دارد که رفع آنها نیازمند کار جهادی و تلاش شبانه روزی است، بیان کرد: در زمینه اقتصادی مشکلات و گرفتاری هایی در استان وجود دارد. شهرستان بروجرد قطب اقتصادی لرستان و دارای صنایع مختلفی است اما واحدهایی از این شهرستان تعطیل شدند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان اظهار داشت: مشکلات حقوقی که در مورد صنایع وجود داشته بسیار دست و پا گیر بوده و پیگیر بودیم تا این گره ها باز شد.
دالوند بیان کرد: امیدواریم صنایعی که در شهرستان وجود دارد بر گردنند به موقعیت شکوفایی که در گذشته داشتند و مقداری از مشکل جدی استان که بیکاری است، برداشته شود.
وی با اعلان اینکه در زمینه عمرانی، بر طبق گزارش مرکز پژوهش های مجلس، بیش از ۲۳۰۰ پروژه عمرانی در لرستان داشتیم، اظهار داشت: یک سری مربوط به شهرداری ها بود که دسته بندی جداگانه شدند و مابقی که نیاز بود روی آنها برنامه ریزی شود، ۹۷۶ مورد پیشرفت ضعیفی داشتند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان در ادامه اظهار داشت: راه آهن لرستان که یک شاخه آن به سمت بروجرد خواهد آمد، چنانچه رخ دهد نه فقط لرستان بلکه بروجرد به حمل و نقل ریلی کشور متصل خواهد شد.
دالوند اظهار داشت: این پروژه در سال ۹۰ شروع و با پیشرفت ۳۸ درصد متوقف شده بود؛ راه آهن مشکل قراردادی و اعتباری داشت و بعد از گذشت هفت ماه موضوع قرارداد آن حل شد.
وی عنوان کرد: مباحث اعتباری این پروژه حل و مبلغ ۵۰ میلیارد تومان برای آن ابلاغ گردیده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان افزود: عملیات اجرائی این پروژه از سر گرفته شده و تازه شروع شده است.
دالوند اضافه کرد: ورزشگاه ولایت بروجرد یکی دیگر از پروژه ها بوده که اکنون برای آن اعتبارات خوبی پیش بینی شده است و اختصاص خواهد یافت و در یک بازه زمانی مشخص از این پروژه بهره برداری خواهد شد.
منبع:

1401/10/07
22:29:40
5.0 / 5
481
تگهای خبر: برنامه , شهرداری , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
شاپ SHAAP