متوسط تاخیر ایرلاین های داخلی به 81 دقیقه رسید

متوسط تاخیر ایرلاین های داخلی به 81 دقیقه رسید

به گزارش شاپ، متوسط زمان تاخیر پروازهای تاخیردار از جانب شرکتهای هواپیمایی داخلی در آبان ماه، به ۸۱ دقیقه رسیده که درمقایسه با متوسط ۸۶ دقیقه ای تاخیرها در مهرماه کاهش یافته، اما پروازهای تاخیردار در آبان ماه ۳۳ درصد پروازها را شامل می شود که نسبت به آمار ۲۹ درصدی پروازها در مهر افزایش پیدا کرده است.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، برپایه گزارش منتشرشده توسط مرکز اطلاعات و آمار شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، کل پروازهای فرودگاه های تحت نظارت یا مالکیت این شرکت در آبان ماه سال جاری نسبت به ماه مشابه سال گذشته، در تعداد نشست و برخاست ۱۲ درصد کاهش و در اعزام و پذیرش مسافر یک درصد کاهش داشته است، همینطور ارسال و پذیرش بار و پست هفت درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل کاهش داشته است.
پروازهای داخلی فرودگاه های تحت نظارت یا مالکیت شرکت در آبان ماه ۱۴۰۱ نسبت به ماه مشابه سال قبل در نشست و برخاست ۱۴ درصد، در اعزام و پذیرش مسافر، دو درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست، هشت درصد کاهش داشته است. در عین حال پروازهای بین المللی فرودگاه های تحت نظارت یا مالکیت شرکت در آبان ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل در نشست و برخاست ۳۱ درصد، اعزام و پذیرش مسافر ۲۰ درصد و ارسال و پذیرش بار و پست، چهار درصد افزایش داشته است.
افزایش اعزام و پذیرش مسافر نسبت به مهرماه ۱۴۰۱
کل پروازهای فرودگاه های تحت نظارت یا مالکیت شرکت در آبان ماه ۱۴۰۱ نسبت به ماه گذشته (مهرماه ۱۴۰۱) در نشست و برخاست یک درصد و در اعزام و پذیرش مسافر دو درصد افزایش و در ارسال و پذیرش بار و پست، سه درصد کاهش داشته است.
پروازهای داخلی فرودگاه های تحت نظارت یا مالکیت شرکت در آبان ماه ۱۴۰۱ نسبت به مهرماه در نشست و برخاست دو درصد افزایش، در اعزام و پذیرش مسافر، چهار درصد افزایش و در ارسال و پذیرش بار و پست، دو درصد کاهش داشته است. در عین حال پروازهای بین المللی فرودگاه های تحت نظارت یا مالکیت شرکت در آبان ماه ۱۴۰۱ نسبت به ماه گذشته در نشست و برخاست ۱۱ درصد، در اعزام و پذیرش مسافر ۱۳ درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست ۱۱ درصد کاهش داشته است
در آبان ماه ۱۴۰۱ حداقل۸۰ درصد نشست و برخاست کل پروازها به ترتیب در ۱۰ فرودگاه مهرآباد، مشهد، شیراز، کیش، اهواز، اصفهان، بندرعباس، تبریز، خلیج فارس (عسلویه) و کرمان انجام شده است. همینطور حداقل ۸۰ درصد نشست و برخاست پروازهای داخلی به ترتیب در ۱۰ فرودگاه مهرآباد، مشهد، کیش، شیراز، اهواز، اصفهان، بندرعباس، تبریز، خلیج فارس (عسلویه) و کرمان انجام شده است. حداقل ۸۰ درصد نشست و برخاست پروازهای بین المللی هم در چهار فرودگاه مشهد، شیراز، تبریز و اصفهان انجام شده است.
پرترددترین مسیر در پروازهای داخلی در آبان ماه سال جاری، مشهد-تهران با ۸۱۶ پرواز بوده و مهرآباد، مشهد، کیش، شیراز، اهواز و اصفهان بیشترین نشست و برخاست داخلی را داشتند. پرترددترین مسیر در پروازهای بین المللی هم نجف-مشهد با ۱۳۹ پرواز بوده و بیشترین مسافر در همین مسیر بوده است و بیشترین نشست و برخاست پروازهای بین المللی در فرودگاه های مشهد، شیراز، تبریز، اصفهان، لارستان و بندرعباس انجام شده است.
پروازهای تاخیردار، چهار درصد افزایش یافت
در جدول منتشرشده شرکت فرودگاه ها، نام ۲۰ شرکت هواپیمایی فعال آمده است که در آبان ماه سال ۱۴۰۱، مجموعا ۱۳ هزار و ۷۱۸ پرواز را انجام داده اند و ۴۵۶۰ پرواز با تاخیرهای بیشتر از ۳۰ دقیقه داشته اند و میزان تاخیر پروازهای خروجی تاخیردار، ۳۶۷ هزار و ۱۹۸ دقیقه معادل ۶۱۲۰ ساعت و ۲۵۵ روز بوده که ۳۳ درصد پروازها را شامل می شود و در مقایسه با مهرماه ۱۴۰۱، با ۱۳ هزار و ۶۴۰ پرواز خروجی و ۳۹۴۷ پرواز خروجی تاخیردار که ۲۹ درصد پروازها را شامل می شد، چهار درصد بالا رفته است.
در حالیکه متوسط زمان تاخیر پروازهای تاخیردار در مهرماه ۸۶ دقیقه بود، این رقم در آبان ماه به ۸۱ رسیده که نشان از کاهش میانگین تاخیرهاست؛ و در عین حال تنها کیش ایر، متوسط پروازهای تاخیردارش بیش تر از ۱۰۰ دقیقه (۱۱۲ دقیقه) بود.
همینطور شرکتهای هواپیمایی چابهارایر وآتاایر به ترتیب با ۵۶ و ۵۴ درصد و شرکتهای هواپیمایی ماهان، آساجت و پارس ایر به ترتیب با ۱۰، ۱۰ و ۲۲ درصد در پروازهای برنامه ای مسافری، بیشترین و کمترین درصد تأخیرات را داشتند، به عبارت دیگر ماهان، آساجت و پارس ایر بهترین عملکرد را داشته اند.
در عین حال درآبان ماه ۱۴۰۱ نسبت به ماه گذشته، شرکتهای هواپیمایی تابان، ساها و پویاایر به ترتیب با ۱۵، ۱۵ و ۱۱ درصد افزایش و شرکتهای هواپیمایی آسمان، معراج و کاسپین به ترتیب با ۳، ۳ و ۲ درصد کاهش در پروازهای برنامه ای مسافری، بیشترین و کمترین تغییر درصد پروازهای تأخیردار را داشتند، به عبارت دیگر شرکتهای هواپیمایی آسمان، معراج و کاسپین بهترین عملکرد را نسبت به ماه گذشته داشته اند.
منبع:

1401/10/07
09:21:37
5.0 / 5
547
تگهای خبر: آسم , برنامه , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
شاپ SHAAP