وزیر راه و شهرسازی:

اقتصاد موفق با زیرساخت های مطلوب حمل ونقلی میسر می شود

اقتصاد موفق با زیرساخت های مطلوب حمل ونقلی میسر می شود

شاپ: وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه اگر کشوری از زیرساخت های حمل ونقلی مطلوب ریلی و جاده ای برخوردار نباشد، اقتصاد موفقی نخواهد داشت، اظهار داشت که تکمیل کریدورهای اصلی جاده ای و ریلی در اولویت وزارت راه و شهرسازی قرار دارد.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، مهرداد بذرپاش طی سفر اخیر خود به استان خراسان جنوبی با اشاره به افتتاح قطعه ۵۰ کیلومتری بزرگراهی این استان اظهار داشت: تکمیل کریدورهای اصلی جاده ای و ریلی از اولویت های وزارت راه و شهرسازی قرار دارد. کریدورها و شبکه مواصلاتی کشور به سبب کمبود منابع کافی یا تحریم ها تا کنون تکمیل نشده و این مساله در اولویت کار ماست، بدین سبب همه توان خودرا برای تامین منابع لازم بمنظور تکمیل راه های ریلی و جاده ای خواهم گذاشت.
وی افزود: نباید بگذاریم کارها و طرح های بزرگ ما را از کارهای کوچک باز دارد. مشکلات موجود برای همه همکاران، پیمانکاران و مشاوران باید برطرف شود و از آنها خواهش می کنم به وزارت راه و شهرسازی به عنوان یک دوست نگاه کنند و به ما کمک کنند.
وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه این کشور جز به دست خودمان ساخته نخواهد شد، اضافه کرد: دست یاری و کمک دراز می کنم تا وزارت راه و شهرسازی را به پیشران پیشرفت کشور تبدیل نماییم. همه اقدامات انجام گرفته در راه توسعه و عمران کشور از حوزه حمل و نقل تا مسکن برای مردم امیدآفرین بوده و در اقتصاد کشور موثر است.
بذرپاش اشاره کرد: اگر کشوری از زیرساخت های حمل ونقلی مطلوب ریلی و جاده ای برخوردار نباشد، اقتصاد موفقی نخواهد داشت. هرکسی در هر نقش و جایگاهی که قرار دارد باید بهترین عملکرد و کاری ماندگار از خود برجای بگذارد تا در تاریخ ماندگار شود.
به گزارش وزارت راه و شهرسازی، با حضور وزیر راه و شهرسازی در استان خراسان جنوبی ۵۰ کیلومتر باند دوم و ۱۲۰ کیلومتر پروژه راهداری و حمل و نقل جاده ای در خراسان جنوبی در مجموع با اعتبار بیش از ۸۰۰ میلیادر تومان اعتبار به بهره برداری رسید.
۵۶۱ کیلومتر راه آهن تا سال آینده به بهره برداری می رسد
همچنین مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفته است که ۳ هزار و ۳۰۰ کیلومتر در بخش ریلی در دست اجراست که ۵۶۱ کیلوتر از آن تا سال آینده به بهره برداری می رسد.
خیراله خادمی -مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور- در این سفر با اعلان اینکه پروژه های بزرگی در بخش توسعه راه ها فعال است، اظهار داشت: در بخش ریلی ۳۳۰۰ کیلومتر در سراسر کشور در دست اجرا قرار دارد که تا سال آینده به بهره برداری می رسد و نسبت به وجود ۱۴ هزار کیلومتر راه آهن کشور، عدد قابل توجهی است.
وی اشاره کرد: برنامه ریزی شده تا سال بعد ۵۶۱ کیلومتر از مسیرهای ریلی دارای پیشرفت فیزیکی بیش از ۷۰ درصد به بهره برداری برسد. بدین سان در طول یک سال آینده ۲.۸ برابر متوسط ریل گذاری در کشور انجام خواهد شد
بهره برداری از ۲۹۳ کیلومتر از آزادراه در برنامه قرار دارد
معاون وزیر راه و شهرسازی در توضیح پروژه های آزادراهی کشور نیز اظهار داشت: ۱۰۳۵ کیلومتر آزادراه در سرتاسر کشور درحال اجراست که نسبت به وجود ۲۸۰۰ کیلومتر آزادراه موجود کشور عدد قابل توجهی است.
وی با اعلان اینکه ۴۰ درصد آزادراه های موجود کشور درحال ساخت است، اضافه کرد: بهره برداری از ۲۹۳ کیلومتر از آزادراه های درحال ساخت کشور در برنامه قرار دارد که در این صورت، ۳.۵ برابر متوسط سالانه ساخت آزادراه کشور در سال آینده تحقق خواهد یافت. از آنجا که بیشتر این طرح ها با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۵ درصد همراه هستند، این هدف قابل دستیابی است.
بهره برداری از دو محور جدید بزرگراهی تا سال آینده
معاون وزیر راه و شهرسازی درباره ی پروژه های بزرگراهی کشور نیز اظهار داشت: ۶۱۰۰ کیلومتر بزرگراه در سراسر کشور در حال اجراست که سالانه ۱۰۰۰ کیلومتر از این بزرگراه ها در استانهای مختلف تعریف می شوند.
وی اضافه کرد: تعهد راه اندازی ۲۶۵۰ کیلومتر مسیر جدید بزرگراه و راه اصلی در استان خراسان جنوبی را داریم که ۸۵۰ کیلومتر آن تعریف شده است و حدود ۶۴۷ کیلومتر از این مقدار هم درحال اجراست. حدود یک هزار و ۱۰۰ کیلومتر نیز باقی مانده که در صورت تامین اعتبار مناقصات آن انجام خواهد شد. در مجموع در استان خراسان جنوبی به نسبت سایر استانها کارهای خوبی در زمینه بزرگراهی انجام شده است.
منبع:

1401/09/26
08:37:12
5.0 / 5
544
تگهای خبر: برنامه , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP