استخدام در بیمارستان برای عموم با دوره های مهارتی علوم پزشكی

استخدام در بیمارستان برای عموم با دوره های مهارتی علوم پزشكی

به گزارش شاپ مجتمع سلامت تهران فعالیت خویش را از سال ۱۳۹۲ با هدف ارتقا دانش و مهارت در حوزه سلامت و فراهم كردن ساز و كارهای آموزشی برای مهارت آموزی و كار آفرینی فراگیران آغاز نموده است.


به گزارش شاپ به نقل از مهر، امروزه تعداد افرادی که علاقمند به رشته های حوزه علوم پزشکی هستند رو به افزایش است دلیل اصلی آن هم حقوق و مزایای (بازار کار پویا) کادر درمانی در وضعیت کنونی جامعه است اگر شما علاقمند به رشته های حوزه علوم پزشکی هستید گزینه مناسبی جهت اشتغال و ورود به مراکز درمانی و استخدام شدن است. حال شما ۲ راه برای رسیدن به خواسته خود دارید: نخستین راه می توانید از راه کنکور سراسری تجربی که هرساله در حال برگزاری می باشد ثبت نام نموده و در صورت کسب حداقل رتبه مورد نیاز وارد دانشگاه علوم پزشکی شوید و پس از فارغ التحصیلی در آن رشته و کسب مهارت استخدام مراکز درمانی شوید و اما راه دوم که در زمان خیلی کمتری شمارا به هدف خود می رساند ثبت نام و شرکت در دوره های مهارتی و حرفه ای علوم پزشکی که زیر نظر وزارت بهداشت در حال برگزاری است گزینه مناسبی می تواند برای شما به حساب بیاید، با شرکت در این دوره های آموزشی شما می توانید علاوه بر کسب مهارت های نظریه و عملی که اساتید علوم پزشکی به شما آموزش می دهند یک رزومه مناسبی برای خود بوجود آورده تا در صورت نیاز مراکز درمانی مثل بیمارستان ها، اورژانس، کلینیک های دندانپزشکی و … استخدام شوید. تنوع رشته ای در این دوره های مهارتی و حرفه ای علوم پزشکی بسیار بالا است که هر فرد با عنایت به علاقه و شناختی که از یادگیری دروس از خود دارد می تواند آنرا انتخاب نماید.
دوره های آموزشی که هر فرد با عنایت به علاقه خود می تواند ثبت نام و شرکت کنند: ۱. امدادگر کمک های اولیه
۲. دستیار کنار دندانپزشک عمومی
۳. متصدی پذیرش و نمونه گیری آزمایشگاه
۴. تکنسین داروخانه
۵. تعمیر تجهیزات بیمارستانیممکن است بسیاری از افراد آگاهی در مورد دوره های آموزشی گفته شده نداشته باشند حال می خواهیم یک تعریف کلی از هرکدام از آنها به شمار عرضه دهیم تا با اطمینان بیشتر تصمیم گیری و انتخاب کنید. امدادگر کمک های اولیه:
به مجموعه اقداماتی که یک فرد امدادگر برای نجات یک مصدوم تا زمان رسیدن به بیمارستان انجام می دهد را امدادگر کمک های اولیه می گویند که این دوره آموزش تزریقات هم شامل می شود.
از جمله سرفصل های آموزشی که در این دوره آموزشی تدریس می شود:
۱. احیای قلبی و ریوی
۲. کنترل علایم حیاتی
۳. اقدامات پیشگیری از سرع و تشنج
۴. اقدامات سکته قلبی و سکته مغزی
۵. سوختگی، مصمومیت،...
جهت اشتغال شما می توانید با آموزش و کسب مهارت در اورژانس های سراسر کشور و مراکز درمانی رزومه آموزشی خویش را ارسال نموده و در صورت نیاز آن مرکز استخدام شوید.
دستیار کنار دندانپزشک عمومی:
دستیار دندانپزشک بعنوان عضو حیاتی و مهم تیم دندانپزشکی هم به پزشک و هم به بیمار خدمت و کمک می نماید دستیار بیمار را آماده برای عملیات دندانپزشکی می کند و همینطور وسایل مورد نیاز را ضدعفونی و استرلیزه می نماید و در هنگام عملیات دندانپزشکی وسایل مورد نیاز را به دندانپزشک می دهد.
از جمله سرفصل های آموزشی که در این دوره آموزشی تدریس می شود:
۱. آناتومی دهان
۲. ایمنی و استریلیزاسیون
۳. یونیت دادنپزشکی
۴. کمپرسورها، هندپیس، لایت کیور، آمالگاماتور و...
۵. تصویربرداری
جهت اشتغال بیمارستان ها، و کلینیک های تخصصی دندانپزشکی اصلی ترین موقعیت هایی هستند که احتیاج به دستیار دندانپزشک دارند و به علت ورود سریع به بازار کار جز شغل های محبوب به حساب می آیند.


متصدی پذیرش و نمونه گیری آزمایشگاه:
متصدی پذیرش و نمونه گیری آزمایشگاه شاخه ای از علوم پزشکی است که در ارتباط با آنالیز آزمایشگاهی خون، مایعات و انسان بدن انسان به منظور تشخیص بیماری، پیگیری درمان و حفظ سلامت افراد جامعه می باشد.
از جمله سرفصل های آموزشی که در این دوره آموزشی تدریس می شود:
۱. نسخه خوانی و کار با نرم افزار
۲. نمونه گیری
۳. آشنایی با هماتولوژی و دستگاه سل کانتر
۴. لام کشیدن و رنگ آمیزی
۵. آشنایی با بیوشیمی و دستگاه اتو آنالیز و..
دانش آموختگان این دوره می توانند در آزمایشگاه های بالینی بیمارستان ها و آزمایشگاه های مراکز بهداشتی خدمت رسانی کنند.

تکنسین داروخانه: وظیفه اصلی تکنسین داروخانه عرضه خدمات دارویی به رجوع کنندگان می باشد که همچون این خدمات می توان به بررسی نسخه عرضه شده، تجزیه و تحلیل علمی آن و در نهایت تحویل دارو و دادن اطلاعات لازم به بیمار اشاره کرد
از جمله سرفصل های آموزشی که در این دوره آموزشی تدریس می شود:
۱. نسخه خوانی و نسخه پیچی
۲. عوارض دارویی و تداخل دارویی
۳. اشکال دارویی و.. یکی از شغل های پر طرفدار هم اکنون برای عموم افراد جامعه است. تعمیر تجهیزات بیمارستانی:
هر دانشجوی مهندسی پزشکی نیازمند یادگیری مهارت هایی پایه ای است که در بدو ورود به بازار کار به آنها نیاز دارد. همچون این مهارت های پایه آشنایی کلی با تجهیزات پزشکی و حوزه های بازار کار می باشد. همچون سرفصل های آموزشی که در این دوره آموزشی تدریس می شود:
۱. اصول کارکرد دستگاه ها
۲. کاربری تجهیزات
۳. عیب یابی و تعمیرات O-levelو... مجتمع سلامت تهران فعالیت خویش را از سال ۱۳۹۲ با هدف ارتقا دانش و مهارت در حوزه سلامت و فراهم کردن ساز و کارهای آموزشی برای مهارت آموزی و کار آفرینی فراگیران آغاز نموده است
برگزاری دوره های آموزش زیرنظر وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران دارای نقش مهمی در ارتقا سلامت و ایجاد مهارت های اشتغال زایی در حوزه درمان است.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1399/03/15
14:38:19
5.0 / 5
2182
تگهای خبر: آموزش , بازار , بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP