نایب رئیس كمیسیون عمران:

دولت به تنهایی نمی تواند قانون جهش تولید مسکن را اجرائی کند

دولت به تنهایی نمی تواند قانون جهش تولید مسکن را اجرائی کند

به گزارش شاپ، نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: دولت باید از ظرفیت بخش خصوصی، انبوه سازان و تعاونی ها برای ساخت مسکن و تامین مالی آن استفاده نماید.


کمال علیپور خنکداری در گفت و گو با ایسنا، با تأکید بر ضرورت ایجاد همکاری بین بخشی برای ساماندهی بازار مسکن، بیان کرد: از نظر بنده دولت و وزارت راه و شهرسازی به تنهایی نمی توانند مشکل بازار مسکن را حل کنند. مجلس قانون جهش تولید مسکن را به تصویب رساند که برای دولت در این قانون نقش هایی پیش بینی شده است، به عنوان مثال می تواند با تهاتر زمین قیمت ساخت مسکن را کم کند.

دولت به تنهایی نمی تواند ۴ میلیون مسکن بسازد
نایب رییس کمیسیون عمران در ادامه اظهار داشت: از طرف دیگر لازم است که از ظرفیت انبوه سازان، تعاونی ها و شرکت های خصوصی فعال در این عرصه استفاده شود، اگر دولت قصد داشته باشد که ۴ میلیون واحد مسکونی بسازد باید از ظرفیت انبوه سازان و تعاونی ها استفاده نماید در غیر این صورت موفق نخواهد شد، حتی دولت می تواند در قالب تامین مالی زمین را تهاتر کند.
نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه بنده معتقدم که وزارت راه به تنهایی نمی تواند در ساخت مسکن موفق شود، اشاره کرد: همکاری بانکها صد در صد در ساخت مسکن موثر است، در قانون جهش تولید مسکن به همه بانکها مسئولیتی داده شده است و بانکها باید ۱۴ درصد از تسهیلات خودرا به سبد مسکن بیاورند اما متاسفانه بانکها در این عرصه چندان همکاری ندارند.

بانک ها باید به تکالیف خود عمل کنند
علیپور در آخر اشاره کرد: از نظر بنده آقای بذرپاش که بتازگی تصدی وزارت راه را بر عهده گرفته است باید به این سمت برود که بانکها را برای اجرای قانون جهش تولید مسکن به میدان بیاورد، از طرف دیگر وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز در این عرصه نقش مهمی بر عهده دارد.1401/09/21
15:42:08
5.0 / 5
667
تگهای خبر: بازار , تولید , عمل , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP